id: d3dwfy

Pomóżmy utrzymać siedzibę Teatru AKT! #wspieramkulturę

Pomóżmy utrzymać siedzibę Teatru AKT! #wspieramkulturę

8 617 zł 
z 40 000 zł
21%
zakończona 30.06.2021r
122 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Sezon teatralny 2020 powoli się kończy! Uf, daliśmy radę! Jeszcze nie zamknęliśmy budy, walczymy!

  Teraz, jak wszyscy, wyczekujemy końca pandemii, powrotu do normalności, jeśli to w ogóle jest możliwe.

  Mimo trudnej sytuacji, wielu obostrzeń i odwołania większości festiwali w Polsce i Europie udało nam się zagrać trochę spektakli. Fakt, nieporównanie mniej, niż w poprzednich latach, ale w tym szczególnym czasie, każdy spektakl był na wagę złota. Pomagał przeżyć nam, ludziom teatru i dawał szansę na utrzymanie siedziby.

  Bardzo ważny okazał się nasz warszawski projekt Cudne Manowce, w ramach którego zagraliśmy aż 9 tytułów w siedzibie Teatru Akt na Łaziebnej. Zorganizowaliśmy też Majówkę Teatralną nad gocławskim Balatonem, oraz prowadziliśmy i nadal prowadzimy warsztaty teatralne Grochów Grochów.

  Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim miastom, dyrektorom, organizatorom, którzy się nie poddali, którzy zrealizowali swoje festiwale teatralne w czasach zarazy! Jesteście bohaterami, prawdziwymi stróżami kultury! Dzięki Wam zagraliśmy na Wertepie, Sztuce Ulicy, Walizce, InQbatorze, La Stradzie, Ulicy, w Arkadach Sztuki, Oleśnicy, Czarnkowie, Poznaniu, Cieksynie i Zielonce. Było pięknie :)

  Obecnie teatr z wiadomych powodów nie działa. Czekamy na lepsze czasy. Przed nami kilka trudnych miesięcy.

  Miasto Warszawa nie pomaga nam w utrzymaniu budynku. Musimy liczyć na siebie i na ewentualną pomoc z Waszej strony. Chcielibyśmy bardzo Wam podziękować za wszelkie wsparcie do tej pory, za obecność na spektaklach, za wszystkie ciepłe słowa, za każdą pomoc, jaka do nas spływa! Dziękujemy!!!


  Na zdjęciu Teatr Akt w dawnych, beztroskich czasach, które prawdopodobnie już nie wrócą.x463cc8b578f25c9.jpeg

  Czytaj więcej
 • wde28f992f1ee6a2.jpegObecnie na naszym afiszu króluje "Planeta róż", spektakl sceniczny, inspirowany powieścią Antoine'a de Saint-Exupery'ego "Mały Książę". Przedstawienie zagramy jeszcze 4 razy, na scenie Teatru AKT przy ul. Łaziebnej 9 w Warszawie:


  • 28 czerwca (niedziela) godz. 18.00
  • 3 lipca (piątek) godz. 19.00
  • 5 lipca (niedziela) godz. 18.00
  • 10 lipca (piątek) godz. 19.00


  Bilety na spektakl w cenie 25 zł dostępne są przed spektaklem w siedzibie teatru lub na stronie

  https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?query=teatr+akt


  Wpływ z biletów przeznaczony zostanie na cel naszej zbiórki, czyli na czynsz na utrzymanie naszej siedziby na Olszynce Grochowskiej. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej bądź w wydarzeniu na FB:

  https://www.facebook.com/events/278836963259384/


  ZAPRASZAMY!

  Czytaj więcej
 • zd8ce24018f3f083.jpeg

  Jako, że od 6 czerwca umożliwiono teatrom powrót do działalności (choć na zmienionych zasadach), robimy, co możemy, żeby wyjść do Was z ofertą kulturalną :) I tak w najbliższy weekend zagramy aż 3 spektakle:

  • w piętek 19 czerwca i niedzielę 21 czerwca o godz. 19.00 "KWIATY ZŁA" - bilety na spektakl dostępne w teatrze przed wydarzeniem oraz na https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?query=teatr+akt
  • w sobotę 20 czerwca o 21.00 spektakl plenerowy "JA GORE " - wejście bezpłatne, ale każde dobrowolne wsparcie będzie bardzo mile widziane


  Wszystkie spektakle odbywają się w siedzibie naszego teatru na ul. Łaziebnej 9 w Warszawie.

  ZAPRASZAMY!!!

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy Was do obejrzenia materiału z Olszynki Grochowskiej, w którym mowa o naszej obecnej sytuacji, a dla tych, którzy (jeszcze) u nas nie byli to również okazja do krótkiej, wirtualnej wycieczki po Teatrze AKT!


  https://www.tvn.pl/programy/mam-talent,19,pc/aktualnosci,3607/teatr-ofiara-pandemii,321968,n.html?fbclid=IwAR0w375o1sDOEhuSXt0fow5UEY_wPS20_87krjzp666CSUsYliOwQpDXrKI  Czytaj więcej
 • Kochani! Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! To dla nas olbrzymia pomoc. Zbiórka oczywiście nadal trwa, bo rok przed nami długi a sezon znacznie skromniejszy niż zwykle.... Jednak pojawiają się dobre wieści na horyzoncie :) Wraz z odmrażaniem kultury od 6 czerwca i my chcemy wrócić do spotkań na żywo. Bieżące informacje na temat wydarzeń artystycznych będą pojawiać się na stronie www.teatrakt.pl, a także na profilu na FB. Zapraszamy Was do śledzenia!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


tfda4309db8863b4.jpeg30 lat temu założyliśmy w Warszawie alternatywny i całkowicie niezależny Teatr Akt.


20 lat z powodzeniem występujemy na festiwalach teatralnych w całej Polsce i na świecie.


10 lat temu podjęliśmy się karkołomnego zadania prowadzenia swojej działalności na obrzeżach miasta.


Dziś mamy poważny problem! Dlatego, żeby dalej działać i wypełniać misję życiową, artystyczną i społeczną, MUSIMY PROSIĆ WAS O POMOC!n5cd519fc4c95b24.jpeg

KULTURA W KRYZYSIE


Sytuacja związana z pandemią COVID-19 zaskoczyła wszystkich. Niestety każdy kryzys w pierwszej kolejności uderza w kulturę. I tak, również my, stanęliśmy przed olbrzymim kłopotem utrzymania swojej działalności. Od marca, w wyniku przymusowego zamknięcia placówek kulturalnych, zmuszeni byliśmy odwołać cały cykl spektakli scenicznych. Obecnie trwający sezon letni również zrealizowany zostanie jedynie w niewielkiej części, gdyż wiele festiwali teatralnych, nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce i Europie zostało odwołanych.

Jako teatr plenerowy, pracujący głównie latem, nie jesteśmy w stanie nadrobić tej straconej części sezonu. To powoduje, że nie mamy możliwości zgromadzenia środków na utrzymanie budynku teatru, który jest naszym jedynym miejscem pracy oraz drugim domem. Kto był w naszej siedzibie na Łaziebnej 9, ten wie, że przestawienie się na inną działalność zawodową w tej odludnej okolicy jest niemożliwe. `Podjęliśmy już próby uzyskania pomocy od władz samorządowych, ale nadal czekamy na decyzje. Czas leci, rachunków przybywa, a my już teraz wiemy, że przez najbliższy rok nie zdołamy sami zarobić na czynsz.le78476b7ae12ca4.jpeg

TEATR AKT, CZYLI TAJEMNICZE MIEJSCE NA OLSZYNCE GROCHOWSKIEJ


Od 1991 roku tworzymy niezależny, autorski teatr, specjalizujący się w występach ulicznych. Nasze spektakle, tworzone na bazie sztuki mimu, plastycznego obrazu z elementami tańca i sztuki cyrkowej od lat cieszą widzów w każdym wieku. 10 lat temu naszym domem stała się Olszynka Grochowska, gdzie pomiędzy terenami PKP a zakładem karnym, stworzyliśmy swoją siedzibę. Niepowtarzalny klimat tego miejsca, jakby „na końcu świata” wydał nam się idealny na nową scenę teatru niezależnego w Warszawie, będącego alternatywą dla tradycyjnych teatrów miejskich. Przy olbrzymim wkładzie pracy, budynek przy Łaziebnej 9, przemienił się w salę prób, magazyn teatralny, ale przede wszystkim w przestrzeń artystyczną, w której dziś prezentujemy widzom spektakle sceniczne, a latem, na dziedzińcu teatru, spektakle uliczne. Ponadto prowadzimy dla wszystkich chętnych cykl warsztatów teatralnych pod nazwą „Grochów, Grochów”, raz w roku organizujemy spacer artystyczny pt. „Legendy Olszynki”, inspirowany historią tego terenu. Kilka lat temu, w ramach projektu społecznego, oczyściliśmy i zaktywowaliśmy pobliską plażę Bałki, by mogła stać się przestrzenią przyjazną dla odwiedzających te tajemnicze okolice. Od tego czasu wiele pomysłów artystycznych i happeningów realizujemy właśnie na „naszej” plaży.ya4260787c5845b1.jpegTEATR AKT OTWARTY i WĘDRUJĄCY


Nasza scena pozostaje otwarta również na zewnętrzne działania artystyczne (np. festiwal tańca Butoh, różne przeglądy, warsztaty, plany filmowe itp). Wszelkie wydarzenia plenerowe w naszym teatrze są dla widzów bezpłatne, co daje możliwość kontaktu z kulturą również osobom narażonym na całkowite wykluczenie społeczne. Jako teatr plenerowy, jesteśmy zapraszani na liczne festiwale sztuki ulicznej lub inne imprezy kulturalne, gdzie prezentujemy swoje spektakle, happeningi, parady uliczne. Podróżujemy po całej Polsce, jak również za granicę. Często pojawiamy się na imprezach ogólnomiejskich, gdzie być może mieliśmy już okazję spotkać się z Wami: Festiwal Europejski, Iluminacja Warszawy, otwarcie Bulwarów nad Wisłą, Parku Fontann, Złotych Tarasów, Mostu Siekierkowskiego, Noc Muzeów, Wianki i wiele, wiele innych.h8b506d738c7f60c.jpegWIERZYMY, ŻE KULTURA JEST POTRZEBNA


Dlatego dziś prosimy Was, byście stali się częścią naszego świata i wsparli nas w tym trudnym czasie. Każda pomoc finansowa jest dla nas w tym momencie na wagę złota. Wierzymy, że dzięki Wam teatr odżyje a my damy radę przetrwać. Bo choć improwizacja to nasze drugie imię, wolimy doświadczać jej na scenie ;)


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszej działalności, ale także o bieżących planach ( w realu!), zapraszamy na stronę internetową www.teatrakt.pl, oraz do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych (Facebook oraz Instagram).


Z wdzięcznością,


Teatr AKT


Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Dusiewicz, Adam Sztorc, Maciej Czarski, Paweł Kulesza, Antoni Borodziuk.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 122

MH
Monika H
25 zł
RM
Reiner Mattar
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
MO
Marcin Ochocinski
50 zł
TF
Tomasz Fronczak
200 zł
BL
Bożena Lachowicz-Grzyb
100 zł
AK
50 zł
ŁŁ
Ługoszczak
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
JS
Joanna Salwicka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

850 994 zrzutki

i zebrali

735 105 645 zł

A ty na co dziś zbierasz?