id: d3dyum

Klify namiętności - krótkometrażowa komedia romantyczna

Klify namiętności - krótkometrażowa komedia romantyczna

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 179 099 zrzutek i zebrali 1 232 935 902 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czy każdy film studencki musi być dramatem? Widzieliśmy już setki historii skłaniających nas do refleksji i pokazujących zło całego świata. Czy jednak kino jest tylko tym? Odpowiedź jest prosta - jasne, że nie! Chcemy wprowadzić trochę słońca i humoru do waszych żyć, wszakże każdy potrzebuje czasem się uśmiechnąć :)

Klify namiętności, czyli pomysł na komedię romantyczną

Anna jest zwykłą kobietą, ma młodszego przyjaciela księdza, z którym ogląda komedie romantyczne. I córkę, która mimo dwudziestki na karku, dalej jest samotna. Czy to nie jest wystarczający powód, żeby znaleźć jej w końcu męża?

kim

jesteśmy?

Nazywam się Tomek Kurlej, jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej, który ponad wszystko lubuje się w komediach. Razem z Kajtkiem Kasprowiczem, autorem zdjęć do całego przedsięwzięcia, od lutego pracujemy nad stworzeniem tego krótkiego filmu. Scenariusz przechodził wiele zawirowań, opowiadał wiele historii, aż w końcu z Adamem Jędralem, drugim scenarzystą, postawiliśmy na tę jedną, którą chcemy opowiedzieć. I chcemy to zrobić przez komedię romantyczną.

eksplikacja

W komediach najbardziej kocham to, że mimo przymrużenia oka, śmiechu i czasem absurdalnych sytuacji, pokazuje nasz wszystkich takich, jakimi naprawdę jesteśmy. Tu nie ma miejsca na udawany heroizm, szukanie naszych najlepszych możliwych wersji. Tutaj niczego nie idealizujemy, I to chciałbym przemycić do swojego filmu.

Po co zbieramy?

Jesteśmy już po zdjęciach głównych, mamy nagrane jakieś 70% filmu i zmontowane jego pierwsze wersje. Teraz na trzeźwo mogliśmy ocenić, co wymaga poprawy, co trzeba dokręcić i to zrobiliśmy. Tylko, że mimo pracy przez całe wakacje, pieniądze musiały się w końcu skończyć.

Reżyser z operatorem dumnie zbierający śmieci w pracy w Belgii

Było bardzo fajnie, polecamy

Na co zbieramy?

Potrzebujemy co najmniej 5200zł, żeby móc dokończyć projekt bez brania kredytów :) Napięty grafik, połączony standardowo z problemami technicznymi, sprawił że nie udało nam się nagrać wszystkiego.

Większość tych pieniędzy zostanie przeznaczona na ponowne wypożyczenie sprzętu, w tym kamery, światła, wypożyczenie kostiumów, opłaty za wynajmowane lokacje, jedzenie, transport oraz gaże dla aktorów.

Pozostałe 800zł przeznaczymy na postprodukcję, która obejmuje montaż, grading i color korekcje, obróbkę dźwięku, stworzenie i zdobycie praw do muzyki.

W zamian za pomoc, możecie wybrać jaką nagrodę dostaniecie od nas w zamian.

Jeśli nie zbierzemy całej kwoty, będziemy ucinać pieniądze po kolei ze sprzętu, gaż czy (nie daj Boże) jedzenia, ale ucierpi na tym wygląd filmu.

Z drugiej strony, mamy w planie drogą scenę do nagrania za granicą, na którą będziemy mogli przeznaczyć wszystkie fundusze zebrane ponad próg.

Bez waszej pomocy, nam się to nie uda.

obsada

czyli kogo będzie widać na ekranie

Dorota Pomykała(Anna)

Matka, 54 letnia fanka starego kina, a w szczególności komedii romantycznych, które ogląda ze swoim przyjacielem, młodym księdzem Błażejem. Tym samym, którego włącza w plan znalezienia córce męża.

Mateusz Wierzbicki(ks. Błażej)

.28 letni ksiądz, który mimo swojego powołania, dalej pozostał tym samym młodym chłopakiem, co przed święceniami. Również kocha kino i kocha się na nim wzruszać, dlatego tak dobrze dogaduje się z Anną.

Irena Melcer(Nastka)

Cicha, spokojna. Córka Anny, która całe dzieciństwo wychowywała ją sama.

Sebastian Perdek(Alfred)

Kochany 35 latek, dalej szukający miłości i akceptacji. Podobno w najbliższej przyszłości planuje kupić kino domowe

ekipa

czyli kogo nie będzie widać na ekranie

Tomek Kurlej

Młody student reżyserii w Warszawskiej Szkoły Filmowej. Już od gimnazjum chciał łączyć swoją przyszłość z kinem. Swoje powołanie odkrył w komedii i w tym gatunku się szkoli. Za swoje dotychczasowe filmy był nagradzany na polskich festiwalach dla amatorów, w tym nagrodą publiczności za czarną komedie "Babcia" na festiwalu 48 Hour Film Project.

Kajetan Kasprowicz

Operator, odpowiada za obrazek, który będziecie oglądać i za wasze wrażenia związane z nim. Ustawia światło i obsługuje te ważącą milion kilogramów kamerę na statywie. Jego projekt komercyjny był pokazywany w Cannes Lions, ale to co najbardziej kocha tworzyć to teledyski, z których jeden ostatnio miał swoją premierę.

A co jeśli nie mam kasy, a chce pomóc?

Jeśli nie możecie nam pomóc finansowo, na to też jest sposób! Ciągle możecie podzielić się linkiem do naszej zbiórki ze znajomymi czy rodziną i poprosić ich o sprawdzenie.

Wierzymy w Was, tak jak wy wierzycie w nas, pomagając nam!

English below:

Czy każdy film studencki musi być dramatem? Widzieliśmy już setki historii skłaniających nas do refleksji, pokazujących zło całego świata i trudne wybory życiowe. Czy jednak kino jest tylko tym? Odpowiedź jest prosta - jasne, że nie! Chcemy wprowadzić trochę słońca i humoru do waszych żyć, wszakże każdy potrzebuje czasem się uśmiechnąć :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 10

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Credit w napisach końcowych
Może chciałbyś pierwszy lub kolejny raz zabłysnąć w napisach końcowych?-film z podziękowaniami-wymienienie w napisach
30 zł

Kupione 9

Zakończona
Inne
Cyfrowa wersja filmu
Dzięki tej nagrodzie, będziesz mógł obejrzeć nasz film bez wychodzenia z domu-film z podziękowaniami-wymienienie w napisach-cyfrową wersję filmu-parę ...
50 zł

Kupione 9

Zakończona
Inne
Making of
Ciekawi Cię jak powstawał film i co robiliśmy na planie? Możemy zaspokoić Twoją ciekawość, wysyłając Ci:-wcześniejsze nagrody-cyfrową wersję filmu-zes...
80 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Plakat
-wcześniejsze nagrody-cyfrowa wersja filmu-kilka fotek z planu-dostęp do making offa-plakat filmu
120 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Chyba bardzo nas lubicie
-wszystkie wcześniejsze nagrody-plakat filmu-bajerancką płytkę z filmem-parę wydrukowanych zdjęć z planu, żeby powiesić nasze śliczne zdjęcia na ścian...
200 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Wooooooooooooooooooooooo
Ten próg, oprócz wszystkich poprzednich nagród, zagwarantuje Ci:-oryginalny, wydrukowany i podpisany przez ekipę i aktorów scenariusz-indywidualny fil...
350 zł
Zakończona
Inne
Producent + niespodzianka
Na tym etapie zostaniesz jednym z producentów naszego filmu, a poza tym czeka Cię niespodzianka, w sprawie której do Ciebie napiszemy!-nagrody z pozos...
500 zł
Zakończona
Inne
Oddzielna plansza w napisach
Masz swoją firmę, którą chciałbyś zareklamować? A może lubisz, gdy Twoje nazwisko się wyróżnia? Dostaniesz od nas swoją oddzielną planszę, na której b...
1000 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 46

KK
Krzysztof Kurlej
1 000 zł
TC
TAX COMFORT - Warszawskie Biuro Rachunkowe
350 zł
 
Piotr Kurlej
200 zł
KA
Kazimierz
150 zł
 
Dane ukryte
120 zł
JD
Jan Dudzik
100 zł
MB
Magdalena Banak
100 zł
TK
Tomasz Kośny
100 zł
KP
Katarzyna
100 zł
OL
Oliver
80 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków