id: d4vum8

Poradnictwo i wsparcie dla młodzieży

Poradnictwo i wsparcie dla młodzieży

3 120 zł 
z 20 000 zł
15%
zakończona 30.06.2020r
48 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Z nowości: nawiązałyśmy współpracę z Młodzieżową Radą Miejską w Łodzi, stworzyłyśmy ankietę dla młodzieży, żeby dowiedzieć się, jak się czuje w czasie kwarantanny i rozesłałyśmy do edukatorek/ów, nauczycielek/li, zaprzyjaźnionych rodziców, z prośbą o wypełnienie jej przez przez młodzież; link do ankiety: https://tiny.pl/7xg1g.

  Czytaj więcej
 • Grafiki z informacją o czasie i możliwości pisania do nas poszły w świat, do: ośrodków socjoterapii, świetlic, zaprzyjaźnionych szkół, do dzieci naszych przyjaciół i znajomych z prośbą o udostępnianie.

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim osobom za pierwsze wpłaty <3!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Od 10 lat rozmawiamy z młodzieżą na tematy: dojrzewania, relacji rodzinnych, miłości, przyjaźni, zmieniającego się ciała, seksualności, odmienności, lęków i nadziei młodych ludzi. Radzimy, jak zachować rozsądek, dbać o siebie i innych, wchodzić w bezpieczne relacje. Wspieramy także rodziców i nauczycieli w tym, aby mądrze towarzyszyli nastolatkom podczas dorastania. Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, aby móc nadal być blisko młodzieży, rodziców i nauczycieli. Nie spotykamy się na żywo, ale chcemy być obecne i nadal wspierać w sieci.


Kim jesteśmy?

Działamy na rzecz edukacji od 2010 r.: prowadzimy warsztaty dla młodzieży, rodziców, nauczycieli, mamy kanał na You Tubie. Prowadzimy edukację seksualną, filozoficzną, obywatelską, wpieramy młodzież w trudnych sytuacjach, prowadzimy warsztaty profilaktyczne.

Współpracujemy ze szkołami podstawowymi, liceami, domami dziecka, ośrodkami socjoterapii, świetlicami. Działamy głównie w Łodzi i Warszawie, ale bywamy z warsztatami w całej Polsce.

Od 2012 r. realizowaliśmy zadanie publiczne “Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” dla Urzędu Miasta Łodzi, które obejmowało: warsztaty dla młodzieży, spotkania z rodzicami, szkolenia dla nauczycieli, internetowe poradnictwo, spotkania w gabinecie ginekologicznym. Dwa tygodnie temu zadanie odwołano z powodów epidemiologicznych.


ce333801bfc0b041.jpeg

Jak wspieramy innych?

W związku z sytuacją epidemii, odwołano wszystkie zajęcia, spotkania i szkolenia, które miałyśmy poprowadzić. Nie wiemy, czy uda nam się wrócić do szkół w tym roku szkolnym. A jednak w całym kraju znajduje się ogromna rzesza młodych ludzi, których dojrzewanie przypada na ten trudny okres i nie zatrzymało się wraz z pojawieniem się wirusa. Towarzyszą im rodzice i opiekunowie, którzy chcą wspierać młodych ludzi w tym szczególnie trudnym okresie.

Z nimi wszystkimi chcemy pozostać w kontakcie i nadal działać, tyle, że zdalnie. Potrzebujemy jednak finansów, żeby przetrwać najtrudniejszy czas, zapłacić telefon, dostęp do Internetu, obsługę stron internetowych, poradnictwa on line, skupić się na tym, na czym znamy się najlepiej, na edukacji i wsparciu.

ld0e0af35c4c8535.pngNa co zbieramy?

Za zebrane pieniądze zrealizujemy następujące działania:

 • nagramy cykl spotkań dla młodzieży – jak sobie radzić w kwarantannie i nie zwariować? Wsparcie dla młodych ludzi w kontekście osamotnienia, trudnych relacji, trudności szkolnych, trudności i rodzinnych, lęków i innych problemów,
 • powstaną kolejne odcinki EDU SEKS Q&A dla nastolatków na You Tubie, czyli wspieramy w dojrzewaniu,
 • będziemy mogły nadal prowadzić anonimowe poradnictwo internetowe na www.spunk.pl, dla młodzieży i dla dorosłych,
 • polecimy, co oglądać i czytać w kwarantannie: filmy, seriale, książki, artykuły. Ku refleksji, poprawie humoru i poszerzaniu horyzontów myślowych.

ocaa0e97b274b385.pngJeszcze kilka słów o młodzieży

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób znalazło się nieoczekiwanie w trudnej sytuacji. Nowa rzeczywistość, która nas wszystkich zastała nagle jest dużym wyzwaniem. Pamiętajmy o tym, że dotyczy to też młodych ludzi. Trzeba im dać na ten czas jak najwięcej wsparcia. Oni i tak mają trudniej, bo dojrzewają, nie decydują o sobie, ciąży na nich wiele oczekiwań, są pod presją szkoły. Z pewnością odczuwają samotność, zagubienie, trudności w organizowaniu czasu, zniechęcenie, złość.

To, co możemy im dać to rozmowa – na czacie, na You Tubie, na Facebooku. To ich naturalne środowisko. My dorośli powinniśmy tam być. Wesprzyjcie z nami nastolatki i nastolatków w Polsce.


Pozdrawiamy,

Aleksandra Dulas i Anna Jurek


Więcej o nas dowiecie się na:

www.spunk.pl

www.facebook.com/fundacja.spunk

Znajdziesz nas także na:

Instagramie: fundacja.spunk

You Tube: EDU SEKS Q&A https://tiny.pl/t6c73


Fot. Michał Ćma

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 435 zrzutek

i zebrali

807 429 729 zł

A ty na co dziś zbierasz?