id: d52rgj

Pomoc dla Misji w Togo

Pomoc dla Misji w Togo

Nasi użytkownicy założyli 982 131 zrzutek i zebrali 1 004 729 614 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Franciszkanin o. Robert Jurzysta pracuje na Misji w Afryce Zachodniej od 28 lat. Początkowo pracował w Togo, potem w Burkina Faso i obecnie - ponownie na północy Togo. Misyjna pasja rozpoczęła się w Żaganiu, rodzinnym mieście franciszkanina. W szkole średniej zaangażował się w prężnie działające duszpasterstwo młodzieżowe prowadzone przez śp. ks. Władysława Kulkę.

Marzeniem młodego zakonnika był wyjazd do Ameryki Południowej, do Boliwii. Plany to jedno, a życie pisze i tak własne scenariusze. Okazało się, że jest potrzebny misjonarz w Togo. Jak wspomina -zdecydował się od razu. Przez rok w paryskim instytucie misyjnym trwały intensywne przygotowania do pracy w afrykańskich warunkach, w kraju, który przez długie lata był kolonią francuską. Nawet najlepszy kurs nie był jednak w stanie opisać rzeczywistości i przedstawić niuansów, które na Niego tam czekały. Obecnie po tylu latach wie, że tam jest Jego prawdziwy dom.


Życie na Misji jest trudne zawsze, ale teraz w dobie pandemii COVID19 - szczególnie. Pozamykane są zakłady pracy, szkoły i kościoły. Brakuje jedzenia, środków higienicznych i tych do dezynfekcji. Potrzeby są ogromne. Dzieci tęsknią za szkołą, która w porze deszczowej została zniszczona.


Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli chcących wesprzeć Ojca Roberta w jego ciężkiej i jakże pięknej pracy o pomoc finansową. Zostanie ona przeznaczona na remont szkoły, zakup jedzenia i podstawowych środków do życia dla wszystkich mieszkańców Misji.


https://zgg.gosc.pl/doc/5654214.W-cieniu-mangowca

https://gazetalubuska.pl/robert-jurzysta-to-moje-miejsce/ar/7740801

https://www.niedziela.pl/artykul/20900/nd/Az-po-krance-ziemi


f9eefaee13b68ed9.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 147

JW
Jan Waliszewski
700 zł
MW
marta
500 zł
GW
Grazyna Waliszewska
500 zł
MA
Marysia
500 zł
PR
PREMIUM
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Małgorzata Śniatowska
SB
Gucio Legia
300 zł
PP
Anna, Teresa, Eżbieta, Wojciech, Piotr Pawlak
300 zł
Zobacz więcej