id: d5c7hj

Koncerty i wieczór kolęd dla domu pomocy społecznej. Fundacja Ad Operam

Koncerty i wieczór kolęd dla domu pomocy społecznej. Fundacja Ad Operam

294 zł 
z 3 000 zł
9%
zakończona 30.11.2017r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności2

  • Serdecznie zapraszamy na organizowany przez nas koncert w Krakowie, 29 października o godz. 19:00 w Kościele Św. Jana Chrzciciela na Salwatorze (Klasztor Sióstr Norbertanek). Wystąpi część naszych artystów - orkiestra barokowa Cornu Copiae z porywającym repertuarem muzyki dawnej! Wstęp wolny!\n\nPo koncercie odbędzie się spotkanie z władzami oraz artystami Fundacji w lokalu naprzeciwko Kościoła. Chętnie opowiemy o swojej działalności i akcji koncertów dla domów opieki społecznej. Pierwszy dom wciąż czeka na nasz koncert i naszą obecność! Bardzo prosimy o nawet najmniejszą pomoc, gdyż bez własnych środków nie możemy rozpocząć akcji. \n\nWięcej informacji o nas i o naszych przedsięwzięciach na naszej stronie internetowej adoperam.pl :)
    Czytaj więcej
  • Zapraszamy do przeczytania artykułu na temat akcji dla Domu Pomocy Społecznej: http://adoperam.com.pl/2016/09/26/muzyka-przywraca-im-zycie/\n\n:)
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja Ad Operam zbiera pieniądze na organizację cyklu koncertów muzyki sakralnej, operetkowej, operowej oraz wieczór kolęd w wykonaniu zawodowych muzyków dla jednego z największych domów pomocy społecznej w Krakowie. Pomóż w zapewnieniu starszym, schorowanym, zwykle samotnym osobom radość i ciepło płynące z pięknej muzyki ich młodości!

POMÓŻ FUNDACJI ZORGANIZOWAĆ KONCERTY DLA DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ W KRAKOWIE!

Starsi, samotni,schorowani.

Domy Pomocy Społecznej w całej Polsce od lat zapewniają schronienie dla osób starszych, niepełnosprawnych, chorych i ubogich, którzy w ogromnej większości nie opuszczają ich terenów aż do końca swych dni.

Naprzeciwko nim wychodzą młodzi artyści krakowscy – podopieczni Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam. Chcemy zorganizować wyjątkowy cykl koncertów dla podopiecznych jednego z największych domów pomocy społecznej w Krakowie, zamieszkałego przez ponad 300 osób. Specjalnie dla tych, którzy najbardziej potrzebują obcowania ze sztuką i pięknem, a na co dzień nie mają ich wcale...

Fundacja Ad Operam jest organizacją non profit – działa dla dobra społecznego w obszarze kultury, a jej misją jest także zapobieganie wykluczeniu społecznemu i kulturalnemu, jakim dotknięci są starsi i niepełnosprawni. Ich choroba i wiek uniemożliwiają im uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, mimo, że żyją w samym centrum tętniącego sztuką miasta. Jedyny kontakt z kulturą jaki mają ci ludzie, to wspólny śpiew na Mszy Świętej. My chcemy zapewnić im nie tylko wspaniałe koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu zawodowych artystów, ale również zwykły ludzki kontakt z młodymi ludźmi. Więcej dać im nie możemy...

W ramach zbiórki planujemy organizację koncertów: muzyki sakralnej, operetki i opery, muzyki chóralnej oraz wieczór kolęd :)

Na co potrzebne są te pieniądze?

Między innymi na:

opłacenie praw autorskich w ZAIKS

przewóz instrumentów i sprzętu

zakup lub wypożyczenie nut

niezbędne koszty organizacyjne koncertów

organizację pracy wolontariuszy, którzy pomogą w transporcie podopiecznych DPS, koszty transportu

druk specjalnych folderów informacyjnych, plakatów i ulotek dla osób starszych - z powiększoną czcionką, odpowiednio dostosowane do odbiorcy

A to tylko początek listy. Większą część kosztów staramy się pokrywać samodzielnie, jednak jest to dla nas za duże obciążenie.

Pomożecie?

Każda złotówka przeznaczona na koncerty będzie bezcenna dla podopiecznych domu opieki społecznej. Z każdego wydarzenia zamieścimy obszerną relację, a w koncertach można również uczestniczyć!

A może chcesz się osobiście zaangażować?

Zgłoś się jako wolontariusz do pomocy w organizacji. Będzie to wspaniałą okazją do bliskiego kontaktu i nawiązania relacji z ludźmi, którzy przeżyli ogrom historii... Zachęcamy do kontaktu mailowego poprzez stronę internetową Fundacji.

Więcej o Fundacji:

www.adoperam.com.pl

Obiecujemy zamieścić obszerną relację z koncertów na naszej stronie internetowej oraz Facebooku i innych mediach!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
104 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
PW
Paulina Wilk
8 zł
ML
mlodyoi
5 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

864 854 zrzutki

i zebrali

763 503 386 zł

A ty na co dziś zbierasz?