id: d5x9ef

Fundusz Odbudowy Starej Ciświcy (gm. Grodziec)

Fundusz Odbudowy Starej Ciświcy (gm. Grodziec)

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

Nasi użytkownicy założyli 1 168 205 zrzutek i zebrali 1 216 350 619 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W dniu 17 lutego 2022 roku we wczesnych godzinach porannych przez teren gminy Grodziec przeszła trąba powietrzna, która dokonała ogromnych zniszczeń. Kataklizm szczególnie dał znać o sobie w miejscowości Stara Ciświca, w której żywioł nie oszczędził w zasadzie żadnego domostwa.


Połamane drzewa, zniszczone linie energetyczne, pozrywane dachy, pouszkadzane lub całkowicie poniszczone budynki (jedna rodzina zupełnie bez dachu nad głową), zniszczone maszyny rolnicze, utracone zbiory, martwe zwierzęta gospodarskie... - nadchodzący poranek odkrywał kolejne przerażające szkody. Ochotnicze straże pożarne, które niezwłocznie ruszyły na pomoc miały problem, by dotrzeć do poszkodowanych z powodu nieprzejezdnych dróg. W akcji ratunkowej brały udział jednostki z terenu całego powiatu konińskiego. Usuwanie zniszczeń i odbudowa szkód zajmie wiele, wiele dni...


Kolejny raz żywioł pokazał, że mimo ostrzeżeń meteorologicznych i naszych starań o zabezpieczenie mienia są sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie stawić mu czoła. Możemy jednak pomóc odbudować to, co zostało zniszczone.


Przed rodzinami, które ucierpiały w trakcie kataklizmu trudny czas... Wspólnie możemy jednak pomóc im odbudować utracony dobytek - w szczególności wesprzeć w naprawianiu uszkodzonych budynków mieszkalnych, by mogły odzyskać bezpieczne schronienie, w odbudowaniu lub naprawie budynków gospodarczych zapewniających bezpieczne schronienie dla zwierząt i płodów rolnych, czy w zakupie plandek do zabezpieczenia tego, co ocalało...


Środki finansowe zgromadzone w ramach zrzutki zostaną przekazane ofiarom kataklizmu w celu sfinansowania zakupu wszelkich niezbędnych materiałów budowlanych i rzeczy, które umożliwiają zabezpieczenie ocalałego mienia i powrót do normalności. Decyzje w sprawie rozdzielenia środków podejmie Gmina przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grodźcu, uwzględniając m.in. poziom zniszczeń i potrzeb.


Bardzo prosimy Was więc o udzielenie wsparcia finansowego w ramach Funduszu Odbudowy Starej Ciświcy

i o udostępnianie informacji o tej zbiórce.


Razem możemy pomóc odbudować to, co zniszczył kataklizm.Więcej informacji o sytuacji:

Zdjęcia - źródło: strony na portalu Facebook jednostek ochotniczych straży pożarnych biorących udział w akcji ratunkowej oraz Wójta Gminy Grodziec.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 278

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków