id: d5y97a

Ratowanie Klubu Sportowego Crasnovia

Ratowanie Klubu Sportowego Crasnovia

Opis zrzutki


ZBIÓRKA NA RATOWANIE KLUBU SPORTOWEGO CRASNOVIA 


Krzywdzącą decyzją Rady Gminy Krasne, na czele z Panem Wójtem Wilhelmem Woźniakiem, zostaliśmy zmuszeni prosić was o wsparcie. Klub, którego historia sięga 1946 roku, mogący pochwalić się sukcesami w dyscyplinach akrobatycznych, piłki siatkowej oraz piłki nożnej, w którym pasję sportową realizowały pokolenia, dziadkowie, ojcowie, oraz my i miejmy nadzieje nasze dzieci, został pozbawiony środków do dalszego funkcjonowania.


Z niewiadomych przyczyn, dotacja dla naszego klubu została obcięta o kwotę 20 tysięcy złotych, pomimo iż kluby występujące na podobnym poziomie rozgrywkowym na terenie naszej gminy, w tych samych okolicznościach mogły wykorzystać wcześniej pozyskane środki. W przekroju ostatnich lat dotacje na kluby sportowe w Gminie Krasne były stopniowo obniżane tj. 105 000 zł (2017) do 50 000 (2020), co przy rosnącej inflacji jest wręcz absurdalne. Gmina, która może pochwalić się dużym budżetem oraz władzą mocno związaną ze sportem, swoimi działaniami niszczy lokalny sport.


Niespełnione koszykarskie aspiracje Wójta Gminy Krasne, Pana Wilhelma Woźniaka prowadzą do przekierowania środków na nowo powstałe sekcje sportowe, mające w swoich szeregach młodzież głównie zameldowaną na terenie miasta Rzeszów.


Na przełomie ostatnich dekad obiekt naszego klubu dzięki zaangażowaniu społecznych działaczy, zmienił się nie do poznania. Od wagonu kolejowego służącego za szatnię oraz boiska, które nie wiele różniło się od pastwiska sąsiadującego z tym terenem, do obiektu, który spełnia wymogi oraz organizuje międzynarodowe imprezy sportowe. 


Nasz klub to nie tylko drużyna seniorów, ale także liczne grupy młodzieżowe, czyli masa dzieci, która realizuje swoją pasję. Nie można też zapomnieć o społecznych działaczach, którzy od lat poświęcają swój wolny czas, pracę oraz niekiedy własne środki finansowe w funkcjonowanie Klubu Sportowego Crasnovia.


Jest nam bardzo przykro, że ta piękna historia może skończyć się już dziś. A praca i zaangażowanie tylu pokoleń i ludzi, takich jak Panowie: Wiesław Głowiak, Adam Śląski, Antoni Drapała, Emil Kunysz, Benedykt Czajkowski, Jan Krzywonos, Robert Gaweł pójdzie na marne.


Nie pozwólmy ludziom patrzącym tylko na czubek swojego nosa, zniszczyć coś, co budowano przez dekady, lata mijają, władza się zmienia, a my zróbmy wszystko, by Crasnovia przetrwała. 


Uprzejmie prosimy, jako społeczność Klubu Sportowego Crasnovia o wsparcie, wszystkich sympatyków, byłych zawodników, trenerów, oraz każdego, który czuje się związany z naszym klubem, jak i z lokalną piłką nożna. Crasnovia na zawsze w naszych sercach.

Sympatycy Klubu Crasnovia Krasne 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 64

KS
Konrad Stępień
500 zł
Zwrócona
JB
Jarek Białek
500 zł
Zwrócona
DG
Dawid Gunia
300 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
200 zł
Zwrócona
RK
Robert Kloc
200 zł
Zwrócona
K
Kott
200 zł
Zwrócona
WG
Wiesław Głowiak
200 zł
Zwrócona
EK
Emil Kunysz
200 zł
Zwrócona
B
Bartek
200 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
200 zł
Zwrócona
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

688 302 zrzutki

i zebrali

451 807 334 zł

A ty na co dziś zbierasz?