id: d64kfc

Na pomoc prawną dla mojego brata Dawida Szydło uwięzionego w Czarnogórze / Na pomoc prawną dla mojego brata Dawida Szydło uwięzionego w Czarnogórze

Na pomoc prawną dla mojego brata Dawida Szydło uwięzionego w Czarnogórze / Na pomoc prawną dla mojego brata Dawida Szydło uwięzionego w Czarnogórze

Nasi użytkownicy założyli 1 068 593 zrzutki i zebrali 1 165 777 192 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani!!!

Zwracam się do Was z apelem o pomoc!Wraz z Rodziną i Przyjaciółmi Dawida ogłaszam zbiórkę pieniężną na organizację i opłacenie kosztów związanych z powrotem mojego brata z Czarnogóry do domu.

Od jego aresztowania minął miesiąc. Niezbędne wydatki, które musimy ponieść dotyczą m.in. honorarium dla jego adwokata w Czarnogórze oraz kosztów opłacenia tłumacza.Od 29 sierpnia 2017 r. Dawid przebywa w areszcie w Czarnogórze.

Jak do tego doszło?

W sierpniu Dawid, wraz z księdzem Andrzejem Polichtem oraz grupą znajomych współpracujących na co dzień z oświęcimskimi Salezjanami, uczestniczył w wyjeździe wypoczynkowym w okolice Baru do Czarnogóry.

Przed powrotem do kraju postanowił wyruszyć na samotny spacer w góry, podczas którego zabłądził.Było bardzo upalnie (ponad 40stopni), skończyła mu się woda...Usiłował wezwać pomoc. Skontaktował się z tamtejszymi służbami, dzwoniąc pod nr 112. Chciał, aby ratownicy go namierzyli i sprowadzili do ośrodka. Niestety służbom nie udało się go namierzyć za pomocą GPS. Wówczas Dawid otrzymał od nich polecenie rozpalenia ogniska w celu lokalizacji miejsca, w którym przebywa. Wykonał dyspozycję i zabezpieczył ognisko kamieniami. Jednak wiatr i panujące od dłuższego czasu susze spowodowały, że ognisko wymknęło się spod kontroli i bardzo szybko rozprzestrzeniło się na pobliski teren. Spaliła się duża część zbocza góry, jednak media tę sprawę znacznie wyolbrzymiły.

Na ratunek Dawidowi pośpieszyli Polacy oraz Czarnogórcy z ośrodka, w którym mieszkała wycieczka salezjańska. I to oni ostatecznie odnaleźli i uratowali mojego brata a nie, jak można było się spodziewać, służby ratownicze.

Dawid został osadzony w areszcie, w którym przebywa do dziś.Po kilkudziesięciu godzinach zatrzymania w areszcie odbyła się rozprawa, której postanowieniem było przedłużenie aresztu do 30 dni.

Urzędnicy twierdzą, że cały czas zbierają dowody... a czas ucieka… I tak mija dzień za dniem....Do tej chwili nie wiadomo, jakie szkody wyrządził pożar i w co władze czarnogórskie chcą uwikłać mojego brata Dawida.

On przecież tylko wykonywał telefoniczne polecenia służb, które miały świadomość istniejącej suszy i możliwego zagrożenia pożarowego. Było to działanie nieumyślne. Ogień, który rozpalił, był jego wołaniem o pomoc.

Od czasu aresztowania Dawida mija już miesiąc a dziś ( 5-6 październik) po rozmowie z konsulem okazuje się, że adwokat wynajęty z czarnogórskiego urzędu nie jest zbyt zaangażowany w pomoc mojemu bratu. Z ostatniego telefonu wynika, że wynik rozprawy, która ma się odbyć w przyszłym tygodniu (`13 października), nie będzie dla nas zadawalający a Dawid pozostanie w areszcie.

Posiadamy już listę tłumaczy i adwokatów czarnogórskich, którzy mogliby się podjąć prowadzenia tej trudnej sprawy. Wiemy wstępnie, że pomoc adwokata to ponad 150 euro/h, dlatego każda złotówka jest dla Nas na wagę złota.

Obdzwoniliśmy większość urzędów i instytucji naszego kraju, by zasięgnąć pomocy, jednak wszyscy twierdzą, że sprawa jest w rękach prawnika i konsula, którzy są na miejscu.

Postanowiliśmy więc zwrócić się o pomoc do wszystkich znajomych, z którymi Dawid miał kontakt oraz prosić o pomoc w dalszym rozpowszechnianiu wiadomości o zbiórce, by dotrzeć do jak największej liczby osób dobrego serca, które będą w stanie udzielić na wsparcia!

Kim jest Dawid?

Dawid ma 27 lat jest pracownikiem Oratorium Salezjańskiego w Oświęcimiu.Organizuje wiele zajęć dla dzieci i młodzieży na jego terenie.Od października miał rozpocząć kolejny rok studiów na katowickim ASP na wydziale malarstwa. Udziela się wolontaryjnie i społecznie w przeróżnych akcjach na terenie Oświęcimia i okolic.

Należy do Skautów Europy i Harcerstwa.

Rozbudował w ostatnim czasie na terenie Kościoła Salezjańskiego scenę teatralną, na której wielokrotnie buduje scenografię pod reżyserowane przez siebie sztuki teatralno-religijne.

Powyższy obraz jest jego autorstwa.

Jesteśmy w trakcie zakładania komitetu społecznego oraz zgłaszania zbiórki w Ministerstwie.

Wszystkie niewykorzystane środki, które uda nam się zebrać, zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorego dziecka z naszego okręgu.

Telefony do kontaktu:

-->Daria Szydło 517253447

-->Mama Dawida Krystyna Bisaga-Szydło 504185725

-->Żaneta Flasz – Biuro Oratorium 698037314

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 254

preloader

Komentarze 25

 
2500 znaków