id: d6mfbj

KULMURAL - pomaluj z nami KUL

KULMURAL - pomaluj z nami KUL

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 786 zrzutek i zebrali 1 162 209 234 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • KUL MURAL - pomaluj z nami KUL wiecie, że czekamy na Wasze pomysły.

  Ostatni post zapewne umknął w morzu reklam przedświątecznych, dlatego dzisiaj się z nim przypominamy 🙂

  Czekamy na wasze pomysły, a przy okazji możecie nadal nam pomóc zrealizować najbardziej kolorowy projekt wśród zieleni lasów 🙂

  Analizowaliśmy, rozmawialiśmy - a okazji ostatnimi czasy do spotkań z różnymi osobami w KUL było wiele, dlatego też postanowiliśmy oprzeć się na Was - naszych przyjaciołach, znajomych w temacie ostatecznego wyglądu KULMURAL-u.

  Oczywiście realizujemy zrzutkę, bo mamy już wykonany kosztorys pomalowania całej ściany, ale nie upieramy się przy wszystkich elementach z naszej propozycji i czekamy na Wasze sugestie, opinie, pomysły co powinno znaleźć się na MURALU, aby był on dla Was i dla Nas, a przede wszystkich dla wszystkich jasnym przekazem co KUL robi i co to za miejsce.

  Pisać możecie pod postem lub wysyłać swoje propozycje do Magdy

  [email protected]

  Film promujący nasz KULMURAL - Pomaluj z nami KUL stworzony został przez Piotr Zatoń przy wsparciu kilku osób, ale wspomnimy o naszych filmowych malarzach: Karolina Ewa Niemczyk i Dominik Szyca - którym bardzo dziękujemy ❤🤩

  https://youtu.be/4GVzuXVZAzM?feature=shared

  LINK do zrzutki:

  https://zrzutka.pl/d6mfbj

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

KULMURAL - pomaluj z nami KUL

Ruszamy z najważniejszym wizualnie dla Was i dla Nas projektem 🤩

Nie, nie przewidziało się Wam - dla Was i dla Nas w tej właśnie kolejności.

Wszyscy, którzy choć raz odwiedziliście Kaszubski Uniwersytet Ludowy lub odwiedzacie go na bieżąco jesteście witani z otwartymi ramionami jak rodzina. Bo tak jesteśmy wszyscy KULową rodzina. Zawsze możecie napić się kawy i zawsze jest czas na rozmowy.

My jako ekipa „do zadań specjalnych” z wielka radością dajemy wszystko co najlepsze mamy i ładujemy WASZE i przy okazji nasze baterie życiowe właśnie ta atmosferą, Waszą obecnością i energią pojawiającą się przy każdym spotkaniu.

Co już udało nam się wspólnie stworzyć?

🏠Miejsce o wyjątkowej atmosferze, dostępne, otwarte i z masą atrakcyjnych wydarzeń, warsztatów, szkoleń i innych inicjatyw.

🏠Miejsce działające poza schematami, ponad podziałami, tolerancyjne, dostępne dla każdego: dużego czy małego, miejsce przyjazne dla zwierzaków.

🏠Miejsce oferujące edukację – ale nie tą „szkolną, książkową” tylko oparta na faktach, wymianie doświadczeń i w pełni otwartą na dialog.

🏠Miejsce gdzie uczestnicząc w wydarzeniach macie przestrzeń dla siebie, czas na rozmowy, czas na integrację, na współistnienie z innym człowiekiem, miejsce do wyciszenia się, do odcięcia się od zgiełku świata, miejsce gdzie nikt nikogo nie ocenia, gdzie możecie sobie chodzić w skarpetkach jak w domu.

🏠Miejsce gdzie na kilkuset m2 powstają z Wami najbardziej kreatywne pomysły na wydarzenia realizowane na terenie całego Województwa Pomorskiego.

🏠Miejsce gdzie Wy jesteście najważniejsi, gdzie wasze zdanie, głos, opinia jest brana pod uwagę i gdzie to właśnie Wy macie realny wpływ na nas i naszą organizację.


No dobra zapytacie - to po co ten MURAL ?

Chcemy aby marka KUL pod którą wszyscy jesteśmy pięknymi ludźmi była widoczna z daleka.

Chcemy aby ten mural zapraszał wszystkich już z samej ciekawości.

Nie chcemy słyszeć "Jeżdżę tą trasą już 20 lat, a nigdy nie wiedziałem co to za budynki"

Chcemy być kolorowi w naszym leśnym otoczeniu.

Chcemy uczcić 40 lecie Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego.

Czy wpłynie to na Was – zapewniamy, że owszem, bo mówiąc znajomym o KUL będziecie mogli wspomnieć taki mały biały budynek z wymalowaną karocą przy drodze krajowej nr. 20 w otoczeniu rezerwatu, gdzie tak jak Wy inni będą mieli okazję poczuć KUL.

A po za tym, będziecie się uśmiechać do naszego muralu jak tylko zaparkujecie swój samochód.


EEvA3Tq7b36zMx4C.jpg

HISTORYCZNIE:

Kaszubski Uniwersytet Ludowy (KUL) rozpoczął swoją działalność w 1983 roku i nawiązuje w swej działalności dydaktyczno-wychowawczej do idei „szkoły dla życia” bpa Grundtviga. W latach 1980-tych podstawowym zadaniem UL-u było szkolenie pracowników wiejskich placówek kultury z kilku pomorskich województw. Od początku istnienia podejmował on też sprawy oświaty i kultury regionu Kaszub. Bazując na współpracy ze środowiskami twórczymi, grupą niepokornych nauczycieli-regionalistów czy pracownikami naukowymi Uniwersytetu Gdańskiego, KUL realizował programy inspirujące działalność kulturalną i oświatową społeczności wiejskich.

Główne kierunki działalności programowej Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego skupiają się wokół edukacji obywatelskiej, edukacji regionalnej oraz edukacji ekologicznej. Są to filary niemalże wszystkich programów oświatowo-kulturalnych placówki. Wynikają one zarówno z tradycji, jak i realnych wyzwań współczesnego świata.

Edukacja obywatelska stanowi od chwili powstania uniwersytetów ludowych ich najważniejsze zadanie. Kompetencje społeczne uzyskiwane w uniwersytecie ludowym są tradycyjnie już istotnym uzupełnieniem kompetencji zawodowych, których zdobycie umożliwia oficjalny system oświaty. Przydatność tego typu instytucji wzrasta szczególnie w okresie transformacji ustrojowych, kiedy to przed społeczeństwami stają nowe wyzwania – związane z demokratyzacją życia publicznego, reformą samorządową itp., czyli potrzebami wynikającymi z budowy społeczeństwa obywatelskiego.


SKĄD POMYSŁ:

- Kaszubski Uniwersytet Ludowy to miejsce spotkań i przyjaznej edukacji, a historycznie był tu Gościniec po Wieżą

- kareta złota - piosenka śpiewana na KUL, która została wprowadzona przez Marka Byczkowskiego, który wraz z Ewą - żoną 40 lat temu założyli KUL.

- balkon, ganek wejściowy - były charakterystycznymi elementami domów, a KUL jest jak gościnny dom,

- Kaszubki i Kaszubi, stroje i wzory - to elementy przywodzące na myśl region w którym działamy.


PROJEKT PONIŻSZY JEST WSTĘPNYM ZARYSEM, PONIEWAŻ JEDNAK KASZUBSKI UNIWERSYTET TO LUDZIE, KTÓRZY GO TWORZĄ JEST W CIAGŁEJ ANALIZIE I MOŻLIWE, ŻE OSTATECZNY WYGLĄD ULEGNIE ZMIANIE

js79RhWYCLw39AXh.jpgDo stworzenia projektu i wykonania muralu zaprosiliśmy naszego przyjaciela - artystę Radosława Barka, którego najbardziej znany Mural to "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle – trójwymiarowy mural na poznańskiej Śródce na budynku przy ul. Śródka 3/Rynek Śródecki/Filipińska (naprzeciwko śródeckiego kościoła), odsłonięty 1 października 2015. Malowidło powstało w oparciu o zdjęcie pochodzące z lat 20. XX wieku."
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

AK
Aga
200 zł
ID
Izabela Dembkowska
100 zł
ES
Ewa Szyca
100 zł
JW
Jan Wyrowiński
100 zł
AB
Agnieszka
100 zł
MA
Magda
100 zł
MA
Maria
50 zł
AC
Aleksandra Cieszyńska
50 zł
HE
Hermano
50 zł
ED
Edyta Dziudzik
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!