id: d6p5m2

Wesprzyj prowadzenie sprawy "wynagrodzenia za korzystanie z kapitału dla kredytobiorcy".

Wesprzyj prowadzenie sprawy "wynagrodzenia za korzystanie z kapitału dla kredytobiorcy".

Nasi użytkownicy założyli 1 179 094 zrzutki i zebrali 1 232 926 417 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Powiedzieliśmy A, powiedzmy B.

Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału kredytobiorcy.


W wyroku TSUE C-520/21 z czerwca tego roku Trybunał Sprawiedliwości jednoznacznie wskazał, że bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, ale nie wykluczył, że może należeć się ono kredytobiorcy.

Powodem, dla którego kwestia ta została rozstrzygnięta przez TSUE była sprawa: Arkadiusz Szcześniak przeciwko Bank Millennium. Już niedługo nastąpi jej ciąg dalszy, bo mając odpowiedź  z Trybunału UE prowadzący sprawę warszawski sąd odwiesił postępowanie.

Co dalej?

Jedną z pierwszych decyzji sądu jest teraz powołanie biegłego na okoliczność "ile wynagrodzenia za korzystanie z kapitału należałoby się kredytobiorcy, gdyby sąd uznał roszczenia za zasadne?"

W związku z tym, że proces przed TSUE oraz ewentualny wyrok warszawskiego sądu może być istotnym punktem zwrotnym dla roszczeń wszystkich kredytobiorców frankowych chcemy wesprzeć i odciążyć kredytobiorcę, dzięki któremu mamy odpowiedź z TSUE, że bankom się nie należy wynagrodzenia za korzystanie z kapitału tj. Arka Szcześniaka od konieczności finansowego dźwigania kosztów tych sprawy tylko na swoich barkach.

Sąd zażądał od Arka zaliczki w wysokości 4 000 PLN i w tym celu organizowana jest ta zrzutka.

Zrzutka jest przeznaczona w pierwszej kolejności na pokrycie tych kosztów (4 000 trafi do Arka na pokrycie kosztów powołania biegłego), zaś nadwyżka ze zrzutki zostanie przekazana na dalszą pomoc prawną w tej sprawie oraz na cele statutowe Stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", a także na rozpropagowanie wyroku TSUE oraz dalszą walkę z bankowym bezprawiem w Polsce.


Wesprzyj prowadzenie sprawy o kolosalnym znaczeniu dla wszystkich frankowiczów.


Za wszystkie wpłaty z góry dziękuję.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 166

preloader

Komentarze 24

 
2500 znaków