id: d72epv

Opłacenie mieszkania dla osoby niepełnosprawnej

Opłacenie mieszkania dla osoby niepełnosprawnej

Nasi użytkownicy założyli 1 179 494 zrzutki i zebrali 1 233 565 151 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Nagła potrzeba

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nie sądziłam, że kiedykolwiek zwrócę się z taką prośbą, ale pilnie potrzebuję pomocy 🙏. 

Mam znaczny stopień niepełnosprawności, obecnie mieszkamy z synem w Warszawie zgodne z programem 40+ . Urząnd nie wypłaca środków od 10 miesięcy w ramach przedłużonego programu, nie akceptują orzeczenia o niepełnosprawności z Ukrainy, od 8 stycznia 2024 r. wznowiono wypłaty, otrzymała polską niepełnosprawność. Osoba z którą mieszkamy żąda od nas 15000 zł, za czas kiedy nie otrzymywała pieniędzy . Zawsze sami kupowaliśmy jedzenie i środki higieniczne. Wpłaciliśmy jej już 8250 zł. 2 tygodnie temu wpłaciliśmy 1350 zł, powiedziałam jej, że więcej nie ma i zapytałam ile czasu mam na znalezienie pozostałych 6750 zł. Powiedziała, że rozumie, że nie mam skąd wziąć pieniędzy i mogę jej zwrócić, kiedy będę je mieć.... We wtorek powiedziała, że musimy spłacić teraz. Wieczorem poszliśmy do szpitala z zawałem serca. Mój syn widział mnie płaczącego po raz pierwszy. Jestem zdesperowany i po prostu chcę umrzeć, w ostatnich miesiącach wielokrotnie życzyłem sobie śmierci. Kiedy lekarze byli pewni, że mój układ nerwowy i serce nie wytrzymają stresu.

Dla dobra moich synów zniosłem wszystko, nauczyłem się chodzić bez czucia dolnej części ciała, ponieważ byłą ograniczoną na wózku inwalidzkim i potrzebowała stałej pomocy, a jestem silna, zawsze radziła sobie ze wszystkim samą i nie lubię prosić o pomoc.

W Polsce miałem konsultacje z 2 neurochirurgami i 3 neurologami, którzy widzieli mój rezonans magnetyczny i każdy z nich pytał: "Jak ty chodzisz, przecież to niemożliwe!".

Nie planowaliśmy zostać w Polsce tak długo, ale sytuacja się zmieniła.  

Na Ukrainie, w 2022 roku, nasza trójka założyła organizację pozarządową, trzy osoby niepełnosprawne, które nie mogły stać z boku, mamy ponad 30 wolontariuszy i nikt z nas nie otrzymuje pieniądze. Wydajemy wszystkie pieniądze, które znajdujemy na zakup materiałów do produkcji siatek maskujących, miękkich noszy, szycie poduszek i pościeli, organizowanie imprez dla dzieci, wynajmowanie i opłacanie mediów w centrum wolontariatu. Nie mamy nawet własnego samochodu, dostajemy darmowy transport od zwykłych ludzi lub innych organizacji wolontariackich, z którymi współpracujemy. 

Moja emerytura wystarcza tylko na opłacenie leków, których potrzebuję regularnie na astmę, alergie, po zakrzepie krwi i na rozluźnienie mięśni. Dzięki tej sytuacji mam teraz trzy miesiące, potrzebuję też leków na nadciśnienie i choroby serca. Nie mogę nawet kupić nowych okularów, nie widzę już zbyt dobrze.

Spłaciłam całą pomoc finansową, którą otrzymałam ze środków na mieszkanie, a także zapłaciłam 1500 zł, aby szybko uzyskać tłumaczenia dokumentów medycznych dla polskiej niepełnosprawności.

Przynajmniej czasami dają mi bony na artykuły spożywcze i higieniczne.

Nie wiem tylko skąd wziąć te 6750 zł.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i radę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2

OT
Ol Ta
20 zł
IT
Ilex Tau
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!