id: d7ajec

Yana, dziewczynka z Ukrainy

Yana, dziewczynka z Ukrainy

10 750 zł 
z 10 000 zł
107%
zakończona 31.05.2022r
65 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Yana, 7-letnia dziewczynka w trakcie leczenia onkologicznego z mamą i 5-letnim bratem od wtorku 1 marca są w Polsce. W połowie marca dojechała także babcia dziewczynki. Obecnie wszyscy mieszkają w Warszawie (Ochota). Rodzina pochodzi spod Kijowa. Dziewczynka wcześniej była leczona w Kijowie i w Niemczech.


Dziecko ma za sobą DWANAŚCIE chemii. W Polsce jest pod opieką Instytutu Matki i Dziecka. Całe leczenie zaplanowane początkowo to 14 chemii może zostać przedłużone. Niestety wyniki nie są zadowalające. Dzisiaj [27.04] konsylium podejmie decyzję odnośnie dalszego planu leczenia.

Jeżeli chcesz i możesz wspomóc pobyt Yany i jej rodziny w Polsce wesprzyj zbiórkę. 5-letni Jegor, brat Yany chodzi do przedszkola. Na razie opłacemy je z zebranych dzięki wam funduszy. Zebrane pieniądze przeznaczamy także na leki dla babci dziewczynki, która bardzo przeżywa stan zdrowia swojej wnuczki.


[AKTUALIZACJA 2022.04.24] Dziś dziewczynka wróciła ze szpitala po DWUNASTEJ chemii. W ciągu czterech dni pobytu w szpitalu miała robiony m.in. rezonans magnetyczny guza, który potwierdzi lub zaprzeczy, że guz niestety rożnie i zwiększa aktywność (tak wykazało ostatnie badanie PET). Na szczęście jak na razie Yana ma dobrą morfologię.


[AKTUALIZACJA 2022.04.01] Yana przyjęła JEDENASTĄ chemię. Jutro wraca do domu na Ochotę. Wczoraj emitowano materiał o pomocy dzieciom leczonym onkologicznie: https://fb.watch/c6Ao3xdPFP/


[AKTUALIZACJA 2022.03.20] Dziewczynka po jednym dniu podawania chemii dostała wysokiej gorączki. Podawanie DZIESIĄTEJ chemii zostało wstrzymane. Yana otrzymała antybiotyk, do 23 marca pozostanie w szpitalu razem z mamą.


[AKTUALIZACJA 2022.03.15] Yana od dzisiaj jest w IMiD. Od jutra dziewczynka będzie miała podawaną chemię.


[AKTUALIZACJA 2022.03.11] Dziś Yana po trzech dniach spędzonych w szpitalu (od wtorku) wraca z mamą do polskiego domu. W niedzielę wystąpiła gorączka 39,2 i dziecku trzeba było podać antybiotyk. Chemia została przełożona o kilka dni, wyniki badań pomału się normują.


[AKTUALIZACJA 2022.03.05] Yana jest po dwóch pierwszych wizytach w Instytucie Matki i Dziecka.

11 marca rozpocznie dziesiątą chemię. Do tego czasu musimy zrobić jeszcze dalsze badania.

Wprowadziliśmy do diety nutridrinki.

Jegor od poniedziałku idzie do przedszkola. Na razie nie mamy wsparcia od miasta na dofinansowanie wyżywienia w placówce (13 zł/dzień).

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 65

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 185 zrzutek

i zebrali

808 846 347 zł

A ty na co dziś zbierasz?