id: d7rfj5

Zakup pojazdu typu QUAD z wózkiem transportowym do ewakuacji osób poszkodowanych oraz przyczepą transportową.

Zakup pojazdu typu QUAD z wózkiem transportowym do ewakuacji osób poszkodowanych oraz przyczepą transportową.

Nasi użytkownicy założyli 1 015 370 zrzutek i zebrali 1 062 368 522 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zawsze to my pomagamy, a teraz zwracamy się do Was o pomoc.


Oprócz naszej podstawowej działalności statutowej i ogromnego zaangażowania społecznego od kilku lat doskonalimy nasze umiejętności pod okiem profesjonalistów w zakresie poszukiwań oraz działań ratowniczych na wysokości. W ubiegłym roku kilku z nas ukończyło szkolenia wysokościowe, a dzięki wsparciu Gminy Wolbrom, Starostwu Powiatowemu w Olkuszu oraz środkom własnym zakupiliśmy sprzęt do ratownictwa wysokościowego umożliwiający jednoczesną pracę dwóch dwuosobowych zespołów ratowników.

Z początkiem roku formalnie powołaliśmy grupę wysokościową w skład której wchodzą osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Ponadto wszyscy zaangażowani w grupę strażacy posiadają aktualne uprawnienia Ratowników KPP.

Zgodnie z dalszym planem rozwoju naszej jednostki, aby móc w pełni wykorzystać swoje umiejętności i nieść pomoc potrzebującym, podjęliśmy działania zmierzające do pozyskania pojazdu typu quad, umożliwiającego poruszanie się w trudnym terenie. Jak wiadomo lasów, skał, wzniesień i podmokłych terenów u nas na Jurze nie brakuje. Pojazd który planujemy zakupić, będzie dodatkowo wyposażony w dwukołowy wózek z noszami kubełkowymi umożliwiający transport osoby poszkodowanej. W celu zwiększenia mobilności całego zestawu, będzie on transportowany za pomocą platformy (lawety) umożliwiającej dotarcie oraz rozpoczęcie działań ratowniczych w dowolnym miejscu.

Aplikowaliśmy o środki finansowe do WFOŚ w Krakowie, które otrzymaliśmy w wysokości 50% wnioskowanej kwoty stanowiącej 90 tys. zł.  Niestety ze względu na przeprowadzony w ostatnich miesiącach generalny remont naszej remizy, oszczędności które planowaliśmy przeznaczyć na wkład własny w zakup sprzętu, musieliśmy wydać na dodatkowe, ponadplanowe prace remontowe.

        Wierzymy, że siła Internetu, otwartość ludzkich serc i chęć pomagania przyczyniają się do zrealizowania pomocy potrzebującym w wielu sytuacjach.

Środki ze zorganizowanej zbiórki będą przeznaczone tylko i wyłącznie na ten cel a nowy pojazd na wyposażeniu naszej jednostki znacząco przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie naszej małej ojczyzny. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.


Liczymy na Waszą pomoc!

Ochotnicza Straż Pożarna w Chrząstowicach

 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

JB
Jarek B
ukryta
 
Dane ukryte
409 zł
PI
Zofia S
50 zł
PI
Lidia
50 zł
KP
Karol
100 zł
PA
Pacia
100 zł
JP
Jaroslaw Piasny
200 zł
KA
Koziołki
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PI
Piwko i kiełbasa
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!