Na transport zwłok Dawida Sikorskiego do Polski ID: d859aj

Na transport zwłok Dawida Sikorskiego do Polski ID: d859aj

12 255 zł z 6 000 zł

204%

12 255 zł

12 255 zł

z 6 000 zł

zakończona

zakończona

05.11.2019r

203

203

wspierających
204%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 4

 • Pogrzeb Dawida odbędzie się w sobotę 9 listopada o godzinie 11-ej w Wapnie. Od czwartku o godzinie 18-ej różaniec w kościele w Wapnie.
  Czytaj więcej
 • Prawdopodobna data pogrzebu, to 6 lub 7 listopada.
  Czytaj więcej
 • Ok. godziny 23. została zebrana zakładana kwota. Dziękuję w imieniu rodziny. Tak jak wcześniej pisałem 6000 zł "ustawiłem" ... bo trzeba było podać kwotę. Ile naprawdę będzie kosztował transport ... trudno powiedzieć ...
  Czytaj więcej
 • Tuż po opublikowaniu zrzutki otrzymałem wiadomość, że sekcja zwłok będzie dopiero 30. października.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Dawid Sikorski miał dopiero 25 lat. W środę 23 października 2019 r. jego ciało zostało znalezione w rzece, w Niemczech, w okolicy miejscowości Wissmannsdorf. Przyczyny śmierci są dopiero badane. Nie wiadomo kiedy skończą się badania, jednak przed rodziną pojawi się kolejny problem tj. sprowadzenie zwłok do Polski

Wszystko dzieje się tak nagle. Nie jestem z rodziny Dawida. Byłem jego nauczycielem. Ponieważ byłem inicjatorem różnych akcji internetowych, rodzina Dawida zwróciła się do mnie z prośbą o zorganizowanie zrzutki.

Zgoda rodziny.

Dzwoniła do mnie ciocia Dawida, napisała siostra.

Potrzebna kwota

Trudno powiedzieć, ile będzie potrzeba pieniędzy, ale wpisując hasło w wyszukiwarkę, otrzymujemy kwotę rzędu 6000 zł. Dla rodziny, to naprawdę dużo.

Co wiemy?

Niewiele ... pojawiły się tylko krótkie informacje w mediach lokalnych np.

https://oknonawagrowiec.pl/z-ostatniej-chwili-zaginiony-dawid-nie-zyje/

Ponieważ wszystko dzieje się szybko, to nie dodaję tu żadnych dokumentów potwierdzających autentyczność, może dodam później. Zresztą w takim przypadku zamknięta byłaby droga do dalszej edycji tej zrzutki. W tym wypadku opieramy się na wzajemnym zaufaniu.

Jako nauczyciel zapamiętałem Dawida jako bardzo spokojnego i małomównego, ale warto wspomnieć, iż to do Dawida należy wciąż niepobity rekord szkoły w liczbie skoków na skakance. Na stronie szkolnej jest nawet film jak "Siki" skakał.

Koniec zrzutki.

5. listopada zakończyła się zbiórka. Zebranych zostało 12254,50 zł Było ponad 200 wpłat. Trudno dokładnie określić ponieważ niektóre były od grup osób. Teoretycznie można dalej wpłacać i jeśli zdarzą się dalsze wpłaty, to również zostaną przelane na konto rodziny.

Rozliczenie zrzutki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapisami chciałbym się rozliczyć przed wszystkimi darczyńcami. Na początku zostałem zaskoczony tym, że musiałem wypłacać w transzach (max. 10 tys.), ale ostatecznie wszystkie środki trafiły na moje konto a ja przelałem je na konto rodziny. Na zdjęciu obok widać zrzut ekranowy transakcji na moim koncie (chronologia - od dołu).

PODZIĘKOWANIA.

Nie wiem, czy zebrana kwota wystarczy. W trakcie pojawiały się informacje, że koszt może być nawet większy, niż zebraliśmy. Sam byłem bardzo zaskoczony odzewem. Nie potrafię w tym przypadku wiele pisać, zatem krótko: w imieniu rodziny Dawida - DZIĘKUJĘ.

Wpłacający203

PB
Patrycja Błochowiak
800 zł
K
K i h
550 zł
KZ
Koleżeństwo z technikum żywienia
485 zł
P
Pracownicy Przedszkola w Wapnie
340 zł
M
Mac
300 zł
SR
Sylwia rozalska
300 zł
IM
I. Michalska
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MD
Melania Dobak
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze14

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

539 695 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?