id: d8m6zx

Jestem Emil, jak coś - tranzycja FtM Emila

Jestem Emil, jak coś - tranzycja FtM Emila

Nasi użytkownicy założyli 1 190 035 zrzutek i zebrali 1 254 310 269 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć, jestem Emil (on/jego) i w końcu nabrałem odwagi, by walczyć o samego siebie. Jestem osobą transpłciową FtM na samym początku tranzycji. 


Już od dziecka wiedziałem, że nie wpisuję się w standardy, które określały moich rówieśników. Mam wrażenie, że w pewnym sensie dostrzegali to nawet oni. Dla dziewczynek byłem zbyt chłopięcy, a w oczach chłopców prezentowałem się mimo wszystko wciąż dziewczęco. Odrzucenie nie jest mi obce. Zawsze czułem, że "coś jest nie tak", a gdy na własną rękę natrafiłem na definicję transpłciowości, nareszcie byłem w stanie to nazwać.


Jestem już dorosły, aktualnie studiuję. O tym, że jestem transpłciowy wiedzą najbliżsi przyjaciele oraz kilka osób na uczelni i w moim otoczeniu. Niestety, ze względu na przejawy niechęci wobec ogólnej społeczności LGBT+ w mojej rodzinie, do tej pory nie zebrałem w sobie odwagi, by powiedzieć im prawdę o mnie. Mimo próby edukowania, już wiele razy skończyło się to niechęcią wobec samego mnie.


W połączeniu z ogólną dysforią, ta oschłość przez lata wywołała u mnie stany depresyjne. Mam zaniżone poczucie własnej wartości, a niekiedy dosłownie ciężko mi wstać z łóżka i być produktywnym. Myślę, że nie będę przesadzał przyznając, że psychikę utrzymują mi najbliżsi przyjaciele, moja dziewczyna. Dla nas, osób transpłciowych, bardzo ważnym jest traktowanie nas.. normalnie i na poważnie. Zwyczajnie, jak każdego innego człowieka. 

Mam wielkie szczęście, że w moim otoczeniu znajdują się ludzie, którzy dają mi większą pewność siebie. To właśnie dzięki nim zebrałem w sobie odwagę na dalsze kroki ku mojemu zdrowiu. Z całego serca Wam dziękuję.


Ważna jest dla mnie nie tylko tranzycja społeczna, ale także medyczna. Niestety, całość nie należy do najtańszych procedur. W grę wchodzi opinia specjalistów, regularne badania, terapia hormonalna, a na koniec zabiegi. Moja sytuacja finansowa na to nie pozwala. Wszystko to stanowi błędne koło, bo z dnia na dzień coraz ciężej żyje mi się w moim aktualnym stanie. 


Chciałbym w końcu iść przez życie na własnych zasadach, słysząc niższy głos, gdy mówię. Pewnego dnia przestać nosić binder, bez którego teraz nie jestem w stanie wyjść z domu, a tak bardzo ogranicza ruchy i oddech, a przy tym wszystkim jest w stanie wyrządzić krzywdę dla kręgosłupa.


Dzięki za każdą najmniejszą wpłatę bądź po prostu rozesłanie tego dalej.


___________________


Cześć, mam na imię Wiktoria (ona, jej) i jestem dziewczyną Emila. Tak jak on, studiuję i pracuję, aby w najbliższej przyszłości z nim zamieszkać i żyć na własną rękę.


Zbiórkę założyłam w jego imieniu ze względu na to, że Emil jeszcze nie zrobił coming outu najbliższej rodzinie. Nie chciałby, by dowiedzieli się o jego transpłciowości przez tę zbiórkę. Ma zamiar z nimi porozmawiać w swoim czasie i na swoich zasadach.


Emila znam od wielu, wielu lat. Sami żartujemy z tego, że jesteśmy praktycznie nierozłączni, zawsze w parze, jeden mózg. Jeżeli on cierpi, cierpię i ja. Nie mogę stać bezczynnie, gdy z dnia na dzień coraz trudniej mu funkcjonować, udając kogoś, kim nie jest. Chcę, aby dostał należytą opiekę medyczną i abym mogła częściej go widzieć tego prawdziwego - uroczego, pełnego pasji żartownisia. Mojego Emila. Kocham go bardziej niż można to sobie wyobrazić i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby dało się nam wspólnie uzbierać środki pieniężne na ten cel. Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata. Jeżeli nie jesteś w stanie nic wpłacić, poślij proszę dalej tę zrzutkę, to wiele dla nas znaczy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

MB
Wróżka Chrzestna
AA
anon anonon
500 zł
NL
Natalia
200 zł
KD
Kami
30 zł
KK
Karolina
20 zł
WK
Wojtek
2 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AS
Ania
55 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MS
Małgorzata Siwek
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków