id: d8zc4j

Dołącz do mojej załogi w wyprawie przez morza i życie – Za sterem – od krawcowej do kaphornowca

Dołącz do mojej załogi w wyprawie przez morza i życie – Za sterem – od krawcowej do kaphornowca

3 367 zł 
z 10 000 zł
33%
zakończona 31.10.2019r
28 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Relacja z wodowania książki https://zeglarski.info/artykuly/rozspiewane-zeglarskie-wodowanie-ksiazki-miry-urbaniak/?fbclid=IwAR3lYs63Ry1kszSX2Wj7ajYUrnHW-eWGgsI3nILWP5Mme8oEJPZx10VFKls
    Czytaj więcej
  • 18 maja 2019 r. - w czasie Tygodnia Zawiszy Czarnego - nastąpi wodowanie mojej książki "Za sterem - od krawcowej do kaphornowca". Zapraszam serdecznie załogę. https://cwm.edu.pl/tydzien-zawiszy-czarnego-2019#part-1556275245057
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zrzutka na wydanie trzeciej książki Miry Urbaniak „Za sterem – od krawcowej do kaphornowca” w ramach self-publishingu obejmuje koszty składu, korekty, druku i promocji. Osoby, które wezmą udział w zrzutce, wpłacając minimum 60 zł, otrzymają po wydaniu egzemplarz z autografem na wskazany przez siebie adres.

Kim jestem?

Jestem żeglarzem, dziennikarzem, polarnikiem, organizatorem wydarzeń żeglarskich i kulturalnych.

Urodziłam się w Szczecinie, a po latach życia na wyspie (Wolin), półwyspie (Hel), tak jak dziadkowie i rodzice – dotarłam do Gdyni. I postawiłam na morze.

Za najważniejsze w życiu uważam: zachowanie wolności i niezależności. Umożliwiają mi to system wartości i profesjonalizm.

Mój dziennikarski fart to jedyny w Polsce radiowy wywiad z Julio Cortazarem;

Moje osiągnięcia: rejsy żaglowcami: DAR MŁODZIEŻY, ZAWISZA CZARNY, ORP ISKRA, FRYDERYK CHOPIN oraz rejsy na Spitsbergen i do Antarktyki.

Moja zawodowa satysfakcja to stworzenie jako Redaktor Naczelny Radia Gdańsk dobowego programu rozgłośni.

A przyjemności to nagrody:- Prezydenta m. Gdyni za cykl programów z okazji 60-lecia miasta,- „Homo Popularis” w pierwszym plebiscycie na najpopularniejszego Pomorzanina w roku 1992,- „Szczupak 2008” - za popularyzację morskiego Szczecina.

Tytuł Ambasadora Bractwa Kaphornowców oraz Krzyż Ligii Morskiej i Rzecznej „Pro Mari Nostro” otrzymałam za edukację morską młodzieży.

Jestem pomysłodawcą i współzałożycielem Helskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Uniwersytet Pod Żaglami”.

I na koniec, choć nie jest to najmniej ważne, jestem autorką – mającego dwa wydania – bedekera „Gdynia – żeglarska stolica Polski”.

A od niedawna rozpoczęłam swoją żeglugę po Internecie i na początek założyłam videoblog „Mira na wachcie”, a także profil na Facebooku.

I wydanie "Gdynia - żeglarska stolica Polski" - 2003 - kpt. Leszek Wiktorowicz wodował książkę w Zatoce Biskajskiej

II wydanie "Gdynia - żeglarska stolica Polski" - 2012 - kpt. Artur Król wodował książkę w Zatoce Biskajskiej

O mojej książce

Parę lat temu ukończyłam 60 lat. Zapraszając gości na urodzinową imprezę uznałam, że coś im się należy za tyle lat sympatii i przygotowałam „demo” książki „Za sterem czyli od krawcowej do kaphornowca” – wybór moich tekstów pisanych przez kilkadziesiąt lat.

Wtedy zrodził się pomysł, aby pokazać siebie jako autora piszącego, bo głównie uchodzę za radiowca. Tak czy inaczej – całe życie zajmuję się morzem.

Teksty z lat 1973-2018, zamieszczane były m.in.: w magazynach: „Wybrzeże” i „Rejs” (5 lat), „Gazecie Gdyńskiej”, „Gazecie Kołobrzeskiej” (3 lata cotygodniowych felietonów).

Mam nadzieję, że czytelnicy poczują moją fascynację morzem i starania o edukację morską młodych i starszych Polaków. Bo, de facto, to moja morska autobiografia dziennikarskim dorobkiem pisana.

Dlaczego zrzutka?

Bo przypomina mi – żeglarzowi - dobrowolne zapisywanie się do załogi, bez której żaden jacht, żaglowiec, statek nie mogą pływać.

A moją książką zabiorę załogę we wspólny rejs po morzach, oceanach i życiu.

Nie da się ukryć, że po latach pracy i żeglowania, moim dorobkiem jest worek żeglarski pełen doświadczenia i opowieści. Ale wolność i niezależność, a i przestrzeń morza , warte są swojej ceny.

Trudno dziś namówić profesjonalnego wydawcę na wydanie książki osobistej. Toteż jak wielu autorów sama dla siebie jestem wydawcą.

Niestety wydanie książki nie oznacza zysku – jak wiele osób może myśli. To przede wszystkim koszty związane z redakcją, składem, korektą, drukiem, promocją i dystrybucją książki. Zyskiem autora najczęściej jest przyjemność ze świadomości, że jego książka dotarła do rąk czytelnika i została przeczytana.

O pomoc w wydaniu – a zarazem w żeglowaniu po morzach przez życie – zwracam się do swojej załogi, czyli do Państwa.

A jednocześnie oferuję książkę na zasadach subskrypcji każdemu, kto wpłaci minimum 60 zł. Książka wraz z autografem dotrze do subskrybenta na wskazany przez niego adres. Może zatem być także prezentem dla kogoś bliskiego.

A jak się zrzutka powiedzie, zamierzam kupić kamerę i rozszerzyć swój vidovlog, a także - jak na radiowca przystało - nagrywać podcasty o ludziach morza. Może też zrealizuję swoje plany na wydanie audiobooków o piratach i piratkach świata.

Zrzutka stworzona przez Mirę UrbaniakJestem żeglarzem, polarnikiem, dziennikarzem, organizatorem imprez żeglarskich i kulturalnych. Dołącz do mojej załogi w wyprawie przez morza i życie.

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

774 630 zrzutek

i zebrali

574 392 935 zł

A ty na co dziś zbierasz?