id: da6mjs

Paczka na gwiazdkę dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii Szpitala w Prokocimiu

Paczka na gwiazdkę dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii Szpitala w Prokocimiu

Opis zrzutki

To już IV edycja akcji Paczka na gwiazdkę dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii, przeszczepiania komórek krwiotwórczych, neurochirurgii i innych Szpitala w Prokocimiu. Głównym celem akcji jest spełnienie marzeń dzieci zawartych w listach do świętego Mikołaja. Ponadto w tym roku za cel postawiliśmy sobie również zebranie pieniędzy na fotele rozkładane dla rodziców, aby zapewnić im w miarę wygodne warunki do czuwania przy swoich dzieciach. Chcemy także odświeżyć nieco wyposażenie na oddziałach i w poradni a także zainstalować system do wywoływania pacjentów w poradni hematologiczno-onkologicznej.

Akcja Paczka na gwiazdkę dla dzieci z oddziału onkologii i hematologii, przeszczepiania komórek krwiotwórczych, neurochirurgii i innych Szpitala w Prokocimiu jest już IV edycją wydarzenia.

Dzieci już od września wysyłają listy do Mikołaja, zawierając w nich nie raz swoje marzenia, które później nasi cudowni Mikołajowie (czyli Wy) realizują a my dostarczamy te piękne prezenty dzieciom podczas finału akcji.

Rok temu udało się spełnić ponad 300 takich listów oraz przygotować ponad 200 paczek z rzeczami do przedszkoli oddziałowych, na oddziały i do poradni.

W tegorocznej akcji można wziąć udział w następujący sposób:

1) spełnić marzenie dziecka z listu opublikowanego na www.listydom.pl

2) samemu przygotować paczkę

3) wesprzeć naszą zbiórkę na fotele oraz potrzebne wyposażenie i sprzęty.

W tym roku OPRÓCZ REALIZACJI LISTÓW, najbardziej zależy nam na zebraniu funduszy na FOTELE ROZKŁADANE DO SPANIA DLA RODZICÓW oraz odświeżenie niektórych mebli i sprzętów w poradni i na oddziałach.

W chwili obecnej rodzice dzieci śpią na nierozkładanych krzesłach, na materacach, leżakach ogrodowych itp. W dłuższej perspektywie czasu - a jest to nie raz wiele miesięcy - odpoczynek i funkcjonowanie w ciągu dnia w taki sposób nie jest możliwe. Chcemy wesprzeć rodziców w tej kwestii, a przy okazji pomóc usprawnić pracę oddziałów (codzienne rozkładanie i składanie prowizorycznych łóżek jest uciążliwe oraz znacznie utrudnia pracę personelu).

Docelowo potrzebne jest około 50 łóżek (koszt jednego łóżka to kwota ok. 1200 PLN).

Jeżeli uda się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy zostaną zakupione krzesła na trzy oddziały szpitalne (Onkologia Dzienna, Onkologia Stacjonarna oraz Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych).

Jeżeli zebrana ilość pieniędzy będzie wystarczająca planujemy zakup systemu do wywoływania pacjentów dla Poradni Hematologiczno-Onkologicznej, wymianę części mebli oraz zakup niezbędnego sprzętu na oddziały.

Finał akcji planowany jest n a 19 grudnia. W tym dniu do Szpitala zawitają nasze ekipy ze Świętymi Mikołajami, które wręczą dzieciom prezenty.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki.

Możecie dołączyć do naszego wydarzenia na FB.

Będziemy wdzięczni za udostępnianie. Każda pomoc się liczy !!!

Poniżej kilka ujęć z zeszłorocznej akcji!!!

Wpłacający 506

 
Użytkownik niezarejestrowany
3 900 zł
 
Dzieci ze Szkoły Prywatnej Salwator w Krakowie
3 800 zł
T
twyporski
3 600 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
3 080,81 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
2 474,91 zł
T
twyporski
2 400 zł
K
Katolicka Szkola im.Św Jadwigi Kraków
2 130 zł
TS
Teresa Stanik
1 900 zł
P
paulina.knapik1
1 800 zł
TS
Teresa Stanik
1 700 zł
Zobacz więcej

Komentarze 33

 
2500 znaków
 • Joanna Błaszczyk

  Zbiórka dzieci ze Szkoły Prywatnej Salwator w Krakowie - część II

 • TW
  Tomasz Wrona

  Życzenia dla organizatorów, a przede wszystkim dla dzieciaków :-) Zdrowych , pogodnych Świąt i samych dobrych chwil w Nowym Roku życzą uczniowie, rodzice i wychowawca klasy 7b SP 72 w Krakowie

 • LW
  Lena Wozniak

  Zbiórka przedszkole Avalon Montessori

 • ZS
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Krakowie

  Witam, suma zostanie wpłacona w dwóch ratach :) Obie wpłaty z zespołu szkolno-przedszkolnego nr 11 w Krakowie. Sołtysińska Katarzyna

 • DK
  Dominika Kokoszka

  Zdrówka dzieciaczki!!!

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 652 zrzutki

i zebrali

406 573 781 zł

A ty na co dziś zbierasz?