id: da96a3

ZBIÓRKA DLA EDYTY- ABY WALKA Z PRZERZUTAMI TRWAŁA JAK NAJDŁUŻEJ

ZBIÓRKA DLA EDYTY- ABY WALKA Z PRZERZUTAMI TRWAŁA JAK NAJDŁUŻEJ

Nasi użytkownicy założyli 1 177 566 zrzutek i zebrali 1 230 202 337 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóżmy Edi pokonać RAKA!


Każdy z nas zna przynamniej jedną taką osobę - do szpiku kości życzliwą, kochającą, lojalną, pomocną. Edi to po prostu dobry człowiek, takich ludzi już nie produkują. 

Wiosną tego roku Edyta świetnie bawiła się na weselu przyjaciół, tańce i hulańce z mężem do białego rana, za które następnego dnia przyszło jej zapłacić niepohamowanym bólem pleców. Pierwsze skojarzenie? No tak, tak to już z tymi urodzonymi w ubiegłym wieku, 35 lat na karku robi swoje… Ale przemożny ból pleców nie mijał, a wręcz się nasilał, pojawiły się obawy - czyżby znowu?

Edi już raz pokonała raka, w maju 2018 zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór piersi, guzek sutka lewego. Szybka diagnoza, dostosowany plan leczenia. Krok po kroku, w bólu ale z uśmiechem na ustach, bo wydawało się skutecznie - radioterapia, chemioterapia, mastektomia z limfadenektomia w grudniu 2018. Udało się! Rak został pokonany! A przynajmniej wszystko na to wskazywało…

W czerwcu 2022 r. zawalił się dla nas świat - ziścił się najczarniejszy scenariusz - diagnoza: przerzuty rozsiane, sklerotyczne zmiany w kościach (trzony kręgowe, mostek i miednica). Okazało się, że poprzednie leczenie zostało przeprowadzone błędnie, w związku ze wstrząsami anafilaktycznymi podczas chemii usunięto z niej najważniejszy lek. Mimo regularnych badań i systematycznej kontroli onkologicznej przez ostatnie lata choroba powróciła w najgorszej możliwej postaci.

Walka zaczęła się od nowa i tym razem jest bardzo nierówna - raka z kręgosłupa, miednicy i mostka nie da się usunąć operacyjnie, Edyta walczy o to, aby ja najdłużej utrzymać go w ryzach, sięgając po wszelkie możliwe metody. Ma dla kogo żyć! Jest kochaną żoną i kochającą mamą dwójki chłopców Kacpra i Leona. Kacper we wrześniu poszedł do zerówki, Leon jest jeszcze w przedszkolu.

Przeszła już serię radioterapii (od 12 do 22 lipca 2022 r.), równolegle rozpoczęła chemioterapię (docetaxel, herceptyna, pertuzumab), która skończy się wraz z końcem roku. Od początku leczenia regularnie, co miesiąc przyjmuje zastrzyki z przeciwciała monoklonalnego Xgeva, żeby wzmocnić kręgosłup, który przy najmniejszym wysiłku może się złamać. Koszt jednego zastrzyku to prawie 1000 zł. Została skierowana na wycięcie jajników oraz mastektomie drugiej piersi, co niestety nie jest refundowane (nie ma mutacji genów Brca1 Brca2).

Edi nigdy nie prosiła nikogo o pomoc, a wręcz to ona była podporą dla innych. I dalej chce nią być. Chce jak najdłużej dawać swoim dzieciom poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, troskę, opiekę. Być dla nich matką, tak bardzo jej jeszcze potrzebują. Tą zbiórką chcemy okazać jej wsparcie...

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 825

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków
 • RR
  Rada Rodziców SP w Otrębusach

  Wsparcie od Rodziców i Dzieci ze SP w Otrębusach.

  1 000 zł
 • AP
  Anna Klich (Pankowska) i Piotr Klich

  Edytko! Wraz z wszystkimi Gośćmi z naszego sylwestrowego wesela chcielibyśmy życzyć Ci dużo zdrowia i samych cudowności w Nowym Roku. Walcz dzielnie i nie daj się, trzymamy za Ciebie kciuki i wspieramy całym sercem! Zamiast kwiatów nasi Goście i my dokładamy się do zrzutki, aby wesprzeć walkę o Twoje zdrowie! Pozdrowienia dla całej Waszej Rodziny ❤️

  4 000 zł
 • AZ
  Ania

  Trzymam kciuki i pozostaje z modlitwą.

  1 000 zł
 • Sara

  Trzymam kciuki za powrót do zrowia! ❤️💪🏼

  50 zł
 • PN
  Patrycja i Karol Domaszczyńscy

  Życzymy dużo zdrowia, siły i wytrwałości oraz spokojnych,pełnych wiary i miłości Świat Bożego Narodzenia ❤

  200 zł