id: dam35v

DOM EQ - wesprzyj kolejny rok miłości ♥♥♥

DOM EQ - wesprzyj kolejny rok miłości ♥♥♥

8 145 zł z 37 200 zł
21%
192 dni do końca
121 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Miłość – każda jest inna, każda jest równa. Miłość, by rosnąć, potrzebuje silnych fundamentów. 


Te fundamenty postawiliśmy w czerwcu tego roku, otwierając DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości! Tym samym otworzyliśmy, wraz ze wszystkimi wolontariuszami i wolontariuszkami oraz organizacjami pozarządowymi zrzeszonymi w Federacji Znaki Równości, nowy rozdział w polskiej i krakowskiej historii społeczności LGBT+! 


Teraz Ty możesz stać się częścią tej historii! Centrum potrzebuje Twojego wsparcia, abyśmy nadal mogli otaczać miłością i bezpieczeństwem krakowską społeczność LGBT+.

Zostań z nami chwilę i dowiedz się więcej o naszej działalności. Uwierz, warto!


Nasz DOMEQ to miejsce z duszą, zlokalizowane w starym Podgórzu, przy ulicy Czyżówka 43. Miejsce przeznaczone na warsztaty, spotkania terapeutyczne i prospołeczne wydarzenia. To przestrzeń dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyremontowana, wyposażona w kuchnię. Zadbaliśmy o prawdziwie domową atmosferę.


To nasze 120 metrów kwadratowych miłości i bezpieczeństwa. 


To nasze grupy wsparcia i wspólne wieczory filmowe. To łzy, nie tylko szczęścia, to też uściski pełne zrozumienia, to rozmowy zmieniające świat. To nasze poczucie, że będzie dobrze. 

To nasze dwa piętra, gdzie czujemy się sobą! 


Swoje schronienie znalazły tu osoby odczuwające samotność czy problemy z akceptacją. Pojawili się rodzice dzieci LGBT+, pojawili się zapaleńcy gotowi do działania. W ciągu tylko 6 miesięcy działalności przez nasze centrum przewinęło się ponad dwa tysiące osób! To pokazało nam jak bardzo to miejsce było i jest ludziom potrzebne. Obecnie Centrum otwarte jest prawie każdego wieczora, wspierając działalność organizacji pozarządowych jak i inicjatywy naszej społeczności.


DOM EQ realizuje swoją miłość w trzech filarach.

  1. Przestrzeń: zapewnienie bezpiecznego miejsca spotkań i przestrzeń do realizacji projektów. W DOMEQ działają liczne grupy wsparcia (m.in.: dla  młodzieży, osób aseksualnych, osób trans czy rodziców osób LGBT+).
  2. Psycholog: obecnie w DOMEQ działa pomoc psychologiczna w ramach konsultacji jak i doraźna pomoc przez telefon i mail. 
  3. Prawnik: trwają prace nad programem darmowego prawniczego wsparcia


DOM EQ by działać, potrzebuje miesięcznie 8 tysięcy złotych. Tyle wynoszą opłaty za czynsz, media, produkty pierwszej potrzeby, to pensja osoby koordynującej Centrum – naszego jedynego pół-etatowego pracownika. DOM EQ otworzyliśmy dzięki Fundacji Batorego, która przyznała nam 75 tysięcy złotych w ramach programu Demokracja w Działaniu - jednak pieniądze z grantu kończą się w grudniu, a nasze własne zasoby w tym momencie zapewniają nam jeszcze trzy miesiące dodatkowego finansowania. Chcemy poprosić Cię o wsparcie, abyśmy dalej mogli nieść miłość i bezpieczeństwo dla krakowskiej społeczności LGBT+.


12 złotych – tyle kosztuje jedna godzina pracy DOM EQ, jeśli założymy, że jest ono otwarte całą dobę. To niewiele, a przekłada się na nieocenioną wdzięczność, bezpieczeństwo i radość w oczach całej naszej społeczności.

50 złotych – to wieczór spotkań grupy wsparcia dla członków społeczności LGBT+ borykających się z trudnościami - oczywiście przy wsparciu psychologa

100 złotych – to czyjś rozwiązany kryzys, czyli godzinna konsultacja psychologiczna

200 złotych – tyle kosztuje przygotowanie spotkania klubu dyskusyjnego i pokazu filmowego, podczas których poruszamy istotne problemy naszej społeczności

300 złotych – to koszt miesięcznego zużycia wody w DOM EQ podczas wszystkich spotkań i wydarzeń


Cel naszej zbiórki jest też symboliczny - 37 200 złotych to dokładnie roczny czynsz za wynajem miejsca, w którym otworzyliśmy DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości.


DOM EQ to młode miejsce - prężnie działamy od czerwca tego roku. Do tej pory byliśmy przestrzenią pełną ciepła i wsparcia dla ponad 2000 osób, które wzięły udział w 109 wydarzeniach: 

  • 30 spotkaniach grup wsparcia,
  • 7 pokazach filmowych połączonych z panelem dyskusyjnym
  • warsztatach rozwoju osobistego
  • wernisażach artystów i artystek tworzących w nurcie queer
  • spotkaniach Tęczowych Rodzin
  • dniach otwartych Centrum i wspólnym gotowaniu
  • i wielu innych inicjatywach lokalnych

Cala nasza działalność możesz śledzić na fb.pl/domeq.krk oraz na Instagramie @domeq.krk


Nasze plany na rok 2020 są jeszcze bardziej ambitne.

Ciągle będziemy skupiać się na wsparciu lokalnej społeczności, jednak planujemy rozszerzyć naszą działalność o walor edukacyjny i historyczny, tak by nasza społeczność razem rosła i nie zapominała o swoich korzeniach. Bo kiedy nie wiesz skąd pochodzisz, skąd możesz wiedzieć dokąd zmierzasz? Obecnie trwają prace nad Festiwalem Zdrowia osób LGBT+ oraz wdrożeniem spotkań dotyczących historii społeczności. 


DOM EQ to nasze dziecko. Myśląc nasze mam na myśli Federację Znaki Równości. 

To organizacja powołana dużo wcześniej, której głównym celem było otwarcie Centrum. W tej chwili Federacja zrzesza dziewięć organizacji członkowskich z Krakowa i okolic  zajmujących się różnymi aspektami życia osób LGBT+. W tak krótkim czasie Federacja nawiązała wiele ważnych kontaktów i relacji, między innymi z Radą ds. Równego Traktowania, która działa przy Radzie Miasta Krakowa. Wszelkie informacje o nas i organizacjach członkowskich oraz o naszych działaniach  znajdziecie na stronie www.znakirownosci.org.pl.


Jako inicjatywa zbyt kolorowa na obecne czasy, finansujemy się sami. Bez Fundacji Batorego nasze marzenie o tym miejscu zatrzymałoby się na papierze. Tak samo jak bez wsparcia od organizacji pozarządowych i naszych przyjaciół, organizujących zbiórki na Facebooku. Obecnie prowadzimy również licytację obrazów artysty Marka Pavellka – Manifest. Wsparcie płynie też od krakowskich firm i korporacji. Staramy się również o mniejsze i większe granty. To wszystko po to, by zapewnić naszej społeczności miejsce, którego tak długo nie mieli, a tak bardzo potrzebują!


Wiemy, że siła miłości jest wielka, i że pomoże nam wciąż realizować nasze cele. Pomoże nieść ludziom uśmiech, będzie ostoją na trudniejsze czasy.


Dlatego prosimy – pomóż nam! Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne, każda złotówka przekazana Federacji to koktail najlepszych emocji – miłości, radości, bezpieczeństwa. To wdzięczność całej społeczności zrzeszonej wokół DOM EQ!


Miłość – każda jest inna, każda jest równa. Wesprzyj DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości, wesprzyj miłość!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 121

TM
Tom Maple
500 zł
MG
Mateusz Gędźba
288 zł
EK
200 zł
AI
Ola Kuncewicz
200 zł
NG
Natalia Geissler
200 zł
KH
Krzysztof Hajos
200 zł
MG
Marcin Gierczyński
200 zł
JC
Jozsi Cselenyi
200 zł
 
Adam
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 217 zrzutek

i zebrali

476 983 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?