id: dam35v

DOM EQ - zbieramy na Kolejny Rok Miłości i Wsparcia dla społeczności LGBTQ+

DOM EQ - zbieramy na Kolejny Rok Miłości i Wsparcia dla społeczności LGBTQ+

Nasi użytkownicy założyli 912 289 zrzutek i zebrali 874 231 660 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nawet symboliczna pomoc umożliwi nam dalsze działania. Godzina naszej pracy to tyle ile kubek kawy na mieście - a w zamian za to zapraszamy do DOM EQ na pyszny przelew, wspaniałe wydarzenia, po profesjonalne wsparcie i tyle tęczy ile zdołasz udźwignąć! 


W nasze drugie urodziny zbieramy na Kolejny Rok Miłości


Brokat, kiedy się go raz rozsypie, na zawsze pozostanie w szczelinach i zakamarkach pomieszczenia. Potrzeba go naprawdę dużo żeby przykryć nim cały świat, ale nie mówimy, że nie jest to możliwe.* W DOM EQ wierzymy, że podobnie jest z miłością.


Właśnie dlatego każdego dnia tworzymy dom, który oprószamy brokatem wsparcia, dobrej energii i troski. To DOM EQ - Krakowskie Centrum Równości, czyli 120 metrów kwadratowych miłości i bezpieczeństwa. 


y5d90b08a3805060.jpeg


Myślisz, że to brzmi czadowo? Poczekaj aż dowiesz się co tu robimy!


Nasz DOM EQ to dom z prawdziwego zdarzenia, zlokalizowanym w krakowskim Starym Podgórzu, przy ulicy Czyżówka 43, z przestrzenią dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyremontowany, wyposażony w kuchnię. Każdego dnia działamy tu aktywistycznie i społecznie. Między innymi:


 • udzielamy profesjonalnego, bezpłatnego wsparcia prawnego oraz konsultacji psychologicznych osobom LGBTQ+, także on-line, po polsku i angielsku,
 • pomagamy osobom transpłciowym w procesie prawnego ustalenia płci oraz w kwestiach związanych z tranzycją,
 • odbywają się u nas grupy wsparcia i działania pomocowe na rzecz społeczności,
 • organizujemy przeróżne warsztaty, wieczory filmowe i literackie, spacery, spotkania autorskie, zajęcia rękodzielnicze, wymianę ubrań, pikniki i wiele, wiele więcej,
 • prowadzimy ogród społeczny,
 • współpracujemy z lokalnymi instytucjami kultury i firmami,
 • patronujemy publikacjom, inicjatywom i wydarzeniom dotyczącym przeciwdziałania nierównościom i wykluczeniu,
 • mamy biblioteczkę zaopatrzoną w pozycje dotyczące LGBTQ+ i nie tylko,
 • mamy otwarte drzwi, jak w domu: można do nas wpaść żeby napić się kawy, pograć w gry planszowe, upichcić coś, poleniuchować na kanapie, knuć dobre rzeczy albo prowadzić rozmowy - takie, które zmieniają życie i te całkiem codzienne,
 • wydajemy “Biuletyn”,
 • gromadzimy i udostępniany materiały edukacyjne,
 • prowadzimy działania wolontariackie, udzielamy praktyk i wiele więcej,
 • dystrybuujemy bezpłatnie produkty menstruacyjne,
 • prowadzimy bezpłatne, anonimowe i szybkie testy na HIV, HCV i kiłę,
 • prowadzimy szkolenia dla firm i instytucji,
 • udzielamy przestrzeni oddolnym inicjatywom i działaniom,
 • jesteśmy inkluzywnx i otwarte_ci dla osób ze społeczności oraz osób sojuszniczych,
 • tworzymy bezpieczną przestrzeń.Czy robimy dobrą robotę?


Od otwarcia drzwi Krakowskiego Centrum Równości - DOM EQ odwiedziło nad ponad 5000 osób, które wzięły udział w niemal 500 wydarzeniach. Codziennie udzielamy profesjonalnego wsparcia, działamy aktywistycznie i angażujemy naszą społeczność. Robimy co możemy w imię równości (ze szczyptą brokatu)!


W 2021 roku między innymi otrzymaxśmy tytuł NGO roku na konferencji East meets West oraz tytułu Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D. 2020


t5e165554815c612.jpeg

zdjęcie z pakowania binderów w ramach zbiórki Niebinarne Bindery, której mixłxśmy przyjemność udzielić przestrzeni i patronatu


Chcesz wiedzieć skąd wzięxśmy się na zrzutce?


Krakowskie Centrum Równości DOM EQ powstało dwa lata temu otwierając nowy rozdział w polskiej i krakowskiej historii społeczności LGBTQ+! Federacja Znaki Równości, zrzeszone w niej organizacje pozarządowe, osoby udzielające się u nas wolontariacko oraz przyjacielsko, każdego dnia wkładają mnóstwo dobrej energii i serca w kontynuację tej historii. 


Teraz i Ty możesz stać się częścią naszej opowieści! DOM EQ potrzebuje Twojego wsparcia, abyśmy nadal mogły_li otaczać miłością i bezpieczeństwem krakowską społeczność LGBTQ+.


W czym rzecz?


Cel naszej zbiórki jest symboliczny - 37 200 złotych to dokładnie roczny czynsz za wynajem miejsca, w którym otworzyxśmy DOM EQ – Krakowskie Centrum Równości.


DOM EQ by działać, potrzebuje miesięcznie 8 tysięcy złotych. Tyle wynoszą opłaty za czynsz, media, produkty pierwszej potrzeby, to pensja osoby koordynującej Centrum.


DOM EQ wyremontowaxśmy i otworzyxśmy dzięki Fundacji Batorego, która przyznała nam 75 tysięcy złotych w ramach programu Demokracja w Działaniu - jednak od dłuższego czasu utrzymujemy się samx z darowizn i opłat za warsztaty prowadzone przez nas w lokalnych korporacjach. Część naszych działań realizujemy w ramach grantów. Nie są to jednak środki zapewniające nam płynność - obecnie mamy fundusze pozwalające jedynie na kolejny kwartał działania. Same i sami działamy aktywistyczne w pełni wolontariacko - nie zarabiamy na prowadzeniu DOM EQ, w które z przyjemnością wkładamy swoje serduszka i wolny czas.


Właśnie dlatego prosimy Cię o wsparcie, abyśmy dalej mogli nieść dobro dla krakowskiej (i nie tylko) społeczności LGBTQ+


Nawet symboliczne wsparcie umożliwia nam dalsze działania. Godzina naszej pracy to tyle ile kubek kawy na mieście - a w zamian za to na pyszny przelew zapraszamy do DOM EQ.


12 złotych – tyle kosztuje jedna godzina pracy Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ, jeśli założymy, że jest ono otwarte całą dobę. To niewiele, a przekłada się na nieocenioną wdzięczność, bezpieczeństwo i radość w oczach całej naszej społeczności.


50 złotych – to wieczór spotkań grupy wsparcia dla członkiń_ów społeczności LGBTQ+ borykających się z trudnościami - oczywiście przy wsparciu psychologa


100 złotych – to czyjś rozwiązany kryzys, czyli godzinna konsultacja psychologiczna


200 złotych – tyle kosztuje przygotowanie spotkania klubu dyskusyjnego i pokazu filmowego, podczas których poruszamy istotne problemy naszej społeczności


300 złotych – to koszt miesięcznego zużycia wody w DOM EQ podczas wszystkich spotkań i wydarzeń


Chcesz się włączyć? Udostępnij zrzutkę, a jeśli możesz, wesprzyj nas finansowo.

Chcesz zacząć działać? Napisz na [email protected] 

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy? Pisz na [email protected] 

https://znakirownosci.org.pl/


*nie należy próbować tego w domu - brokat jest piękny, ale bardzo nieekologicznyPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 223

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków