id: dbpv8t

Drobne kucyki są trzymane na sznurach śmierci. Uwolnij je!

Drobne kucyki są trzymane na sznurach śmierci. Uwolnij je!

1 375 zł 
z 16 800 zł
8%
zakończona 29.10.2021r
44 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Nastka i Natan są bezpieczni!


  W imieniu Nastki i Natana kłaniamy się nisko, nie będąc w stanie wyrazić naszej wdzięczności – Nastka i Natan są już z nami. Dzięki Wam będą mogły cieszyć się jesienią, rozrzucać kopytkami kolorowe liście, pozwalać, by wiatr czesał im grzywy, a kto wie, może mały Natan zapragnie się z nim ścigać? Teraz ma na to szansę. I za to z całego serca dziękujemy!


  j6a0c6ead30c7650.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nastka potrząsa głową. Próbuje zrobić krok w naszą stronę, ale gruba, zdecydowanie zbyt krótka lina ogranicza jej ruchy. Może tylko wpatrywać się w obiektyw. I błagać wzrokiem. Wzrok to jedyna jej broń. Nie ma żadnych asów w rękawie.


Widok kucki z synkiem w ciemniej oborze nie dziwi. Tak hoduje się konie rzeźne, tradycyjnie. Czyli te, które przychodzą na świat i mają z góry ustalony los. Nikt o nich zazwyczaj nie wie. Więc ten z góry ustalony los doprowadza je zazwyczaj do mety.

nastka-3.jpg

Nie widują tu trawy, wybiegów, ani słońca. Nie czuja wiatru w grzywie, ani nadziei na jutro. Ktoś powie, że może to i lepiej. Nie wiedzą za czym tęsknić, ani czego żałować, kiedy błyśnie nad nimi zimny, rzeźnicki nóż. Czasem to trwa sekundę, czasem kilka chwil dłużej. Ale zawsze ma to samo zakończenie – dalej nie ma już nic.


Nastka uderza rytmicznie kopytem o beton i cichutko parska. Wybija kolejne sekundy życia, coraz szybciej i szybciej. Echo niesie się po całej oborze. Mały Natan wtula się w mamę, i kuli uszy. Jakby chciał jej bronić, choć jeszcze nie wie przed czym. Nie ma pojęcia, że zdjęcia które tu robimy to jego i jego mamy ostatnia szansa. Jest tylko dzieckiem.. może rozumieć mniej niż Ty i ja.


Nie ma świadomości, że zdjęcia które mu robimy mają uratować mu życie. Gdy ta świadomość nadejdzie, na wszystko będzie już za późno.


Życie Nastki i małego Natana warte jest 5200 zł wraz z transportem.

Mamy czas do 29 października, aby je ocalić. Dołączysz do nas, by ocalić im życie, nim przestaną istnieć?

nastka-2.jpg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • N
  Nika

  Może uruchomić zbiórkę na innych portalach zbiórkowych, mam obawy czy zbierze się cała kwota w tak krótkim czasie i to pod koniec miesiąca kiedy ciut krucho z pieniędzmi, życzę aby się udało:)!

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

879 783 zrzutki

i zebrali

809 797 926 zł

A ty na co dziś zbierasz?