Rączki Mai w Waszych rękach ID: dcjfbh

Rączki Mai w Waszych rękach ID: dcjfbh

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

117 205 zł z 250 000 zł

46%

117 205 zł

117 205 zł

z 250 000 zł

54 dni

54 dni

do końca

2560

2560

wspierających
46%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Zwiększyliśmy kwotę na 250 000, ponieważ po konsultacji, na której byliśmy w Hamburgu wiemy, że operacji będzie w sumie pięć. Koszt jednej operacji plus dojazd i nocowanie oraz inne koszty utrzymania na miejscu w przybliżeniu będą wynosić 50 000 zł. Termin pierwszego zabiegu został zaplanowany na 17 marca 2020r. Działamy dalej i pozdrawiamy! Dziękujemy!
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Mai z zespołem Aperta

dcjfbh-a86cbbdc.png

dcjfbh-53818fa7.png

Edytowano 27.07.2019

Kochani! W związku z tym, że prawie osiągnęliśmy kwotę 50 000 na pierwszą operację, a zbiórka przybrała na tempie postanowiliśmy ją przedłużyć i zwiększyć kwotę do 100 000. W ten sposób zbieramy już na drugi etap operacji. Z całego serca dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty i prosimy o dalsze udostępnianie!

dcjfbh-eeba61.png

Czy zastanawialiście się kiedyś jak by to było wykonywać wszystkie codzienne czynności w jednopalczastych rękawiczkach? To trochę absurdalne, prawda? Ja też nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Dopóki nie urodziłam mojej córeczki Mai. Maja ma syndaktylię, co oznacza, że jej palce są zrośnięte. Cztery palce są połączone, tylko kciuki są osobno. Dlatego jej rączki przypominają jednopalczastą rękawiczkę. Sprawia to ogromną trudność w chwytaniu zabawek, jedzenia czy czegokolwiek innego.

dcjfbh-7f549f6f.png

dcjfbh-6a2c899d.png

Oczywiście w Polsce możliwe jest rozdzielenie paluszków, jednak za granicą minimalizowana jest ilość zabiegów, co jest korzystne dla dziecka, które i tak czeka wiele innych operacji. Klinika w Hamburgu specjalizuje się w operowaniu syndaktylii, jednak leczenie tam wiąże się z ogromnymi kosztami. Dla nas są to niewyobrażalne sumy, totalnie poza naszym zasięgiem, dlatego zwracamy się do Was o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty. Koszty to nie tylko sam zabieg, ale również dojazdy, wizyty lekarskie, rehabilitacja i koszty pobytu przy dziecku. Jeżeli tylko ludzie o dobrych sercach nam to umożliwią, to chcemy spróbować leczyć nasze dziecko w najlepszym możliwym dla niego miejscu. Na 15 sierpnia mamy wyznaczony termin konsultacji. Do tej pory chcielibyśmy uzbierać środki chociaż na 1 etap operacji, żebyśmy wiedzieli, czy możemy zdecydować się na leczenie w Hamburgu.

Maja cierpi na zespół Aperta. Zespół ten jest uwarunkowany genetycznie. Mutacja jednego genu spowodowała cały szereg nieprawidłowości w rozwoju płodowym naszej Kruszynki. Oprócz zrośniętych palców Maja ma wadę czaszki, wodogłowie, rozszczep podniebienia, niedrożne nozdrza, zdeformowane stopy, wadę słuchu. Do tej pory przeszła trzy operacje głowy, a przed nią jest wiele kolejnych.

dcjfbh-7f2af1d3.png

dcjfbh-4c5a2e57.png

Aż trudno uwierzyć, że przy tak wielu niedogodnościach Maja jest radosnym, bardzo aktywnym dzieckiem. Chcemy na ile jest to możliwe niwelować jej ograniczenia, aby w pełni mogła wykorzystać swój potencjał. Wiadomo, że dla nas jako rodziców Maja jest idealna - taka jaka jest. Mamy jednak świadomość, że z biegiem czasu pojawią się z jej strony pytania i coraz bardziej będzie odczuwała swoją „inność”. Trzeba mieć też na uwadze to, że posiadane przez nasze dziecko wady wrodzone nie są jedynie defektami kosmetycznymi, ale niosą ze sobą również zagrożenie dla jej zdrowia i rozwoju. Od początku jej życie wypełnione jest wizytami lekarskimi u wielu specjalistów i rehabilitacją. Staramy się wykorzystać każdą możliwość terapii aby wspomagać jej rozwój. Chcemy też pokazywać jej świat i uczynić jej życie – na tyle na ile jest to możliwe – „normalnym”.

dcjfbh-ad0db030.png

dcjfbh-9c1e92ca.png

dcjfbh-30a9b7d1.png

dcjfbh-667e384f.png

Za wszystkie wpłaty dziękujemy z całego serca!

Maja, Kasia i Krystian

Wpłacający2560

 
Dane ukryte
25 zł
NB
Nina Bartoszek
10 zł
A
Anna
40 zł
A
Aleksandra Chodakowska
70 zł
RG
Renata Gorzelak
100 zł
O
470 zł
A
Agnieszka Nikipierowicz
240 zł
 
Dane ukryte
50 zł
G
Gosia Matysiak maseczki
60 zł
E
Ewelina Ziółkowska
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze434

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 692 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?