Pomoc prawna dla Jakuba Skrzypskiego uwięzionego w Indonezji Zakończona 31.12.2018r ID: dcs4hp

Pomoc prawna dla Jakuba Skrzypskiego uwięzionego w Indonezji

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

854
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Szanowni Państwo,
Zwracamy się z prośbą o pomoc w ważnej sprawie dotyczącej obywatela polskiego, który poprzez splot niesprzyjających okoliczności znalazł się w potrzasku. Nasz przyjaciel, Kuba Skrzypski, został niesłusznie oskarżony i czeka go pokazowy proces w papuaskiej dżungli, w części wyspy należącej do Indonezji.
26 sierpnia br. Kuba został aresztowany w górskiej miejscowości Wamena w Papui Zachodniej, a następnego dnia przewieziony do aresztu w Jayapurze. Kuba – doświadczony turysta, mający za sobą około dziesięciu pobytów w różnych regionach Indonezji – został oskarżony o przestępstwa z art. 106, 110 i 111 indonezyjskiego Kodeksu Karnego. Pierwszy z ww. artykułów stanowi osobliwy konstrukt prawny, wykorzystywany jako narzędzie do tworzenia sfingowanych oskarżeń, zwłaszcza w rejonie w którym przebywał Kuba Skrzypski. Niemal wszystko może być podciągnięte pod ten artykuł, konstruujący zarzut „aktu zdrady” przeciwko państwu indonezyjskiemu.
Intencje władz indonezyjskich widoczne były od początku. Wykorzystywano wszystko przeciwko Kubie, tworząc mozaikę, która miała w oczach opinii publicznej kryminalizować jego osobę. Jako „dowody” przeciwko niemu pokazywano w indonezyjskich mediach jego prywatne zdjęcia pochodzące ze Szwajcarii (gdzie Kuba na co dzień mieszka), a nawet wożone przez niego szwajcarskie souveniry, łącznie z flagą kantonu Vaud! Znajdujący się na tej fladze napis w języku francuskim, dumnie głoszący „Liberte et Patrie” („Wolność i Ojczyzna”) i odnoszący się do konkretnego regionu Szwajcarii, indonezyjskie organy ścigania uznały za „dowód” podburzania Papuasów przeciwko rządowi indonezyjskiemu!
Dotychczasowy, ponad dwumiesięczny areszt Kuby w indonezyjskiej dżungli również nie przypomina sanatorium i stanowi ciężkie przeżycie. W przepełnionych celach, gdzie trwa podział na tych, którzy mają luksus spać na obskurnym materacu i tych, którzy muszą zadowolić się miejscem na betonowej podłodze, panuje duchota i chaos. Aresztantom obcięto nawet drastycznie przydziały wody pitnej. Kuba, czekając na wyznaczenie daty procesu, pozbawiony był wielu elementarnych udogodnień, tak niezbędnych w codziennym życiu.
2 listopada Kuba przewieziony został samolotem do Wameny, czyli miejsca swego zatrzymania. Władze indonezyjskie – nie wiedzieć czemu – wybrały sobie tę górską miejscowość na arenę pokazowego procesu. Trzeba Państwu wiedzieć, że podczas ostatnich dwóch miesięcy władze indonezyjskie nie mogły się zdecydować, o co właściwie Kubę oskarżają. Kiedy upadły absurdalne zarzuty „handlu bronią” i „utrzymywania separatystów” (wypada tu podkreślić, że Kuba w Szwajcarii pracuje jako robotnik i wszystkie zaoszczędzone pieniądze poświęca na podróżowanie i własne utrzymanie, nie ma oszczędności, własnego mieszkania, samochodu itd.), pozostał tylko „akt zdrady”, pod który można podciągnąć wszystko…
Dlatego od samego dnia zatrzymania jako nieformalna grupa wsparcia rozpoczęliśmy akcję pomocową dla Kuby. W tym momencie najważniejsza jest pomoc prawna. Udało nam się pozyskać jako adwokatkę p. Latifah Anum Siregar, znakomitą i doświadczoną prawniczkę, która wybroniła od podobnych zarzutów inne osoby, w tym również obywateli zagranicznych.
I tu właśnie potrzebna jest Państwa pomoc. Przez złośliwe działania władz indonezyjskich (m.in. przeniesienie procesu do położonej w górach i dżungli Wamenie, gdzie dotrzeć można wyłącznie samolotem), wzrosły koszty procesowe. Latifah Anum Siregar oszacowała te koszty – które nie stanowią jej honorarium, tylko obiektywne koszty przelotów, noclegów itd. całego zespołu prawnego – na 18 000 dolarów amerykańskich. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę ok. 68 000 zł. Sami zdołaliśmy zebrać 8 000 zł. W związku z tym uprzejmie zwracamy się do Państwa o pomoc w zebraniu pozostałej kwoty 60 000 zł.
Pomóżmy Kubie! Nie zostawiajmy go na pastwę władz indonezyjskich, które w swojej zapiekłości będą chciały skazać go na co najmniej kilka lat więzienia! Pozostawiony samemu sobie, bez odpowiedniej opieki prawnej, nie będzie mógł wydostać się z tego azjatyckiego piekła. Każdy tydzień i miesiąc spędzony w tamtejszym areszcie jest dojmującym przeżyciem, a co dopiero mówić o latach spędzonych w indonezyjskim więzieniu! Zwłaszcza, jeśli pada się ofiarą sfingowanych i fikcyjnych zarzutów.
Jeszcze raz prosimy o wsparcie. Każda złotówka przybliża Kubę do szczęśliwego powrotu.

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

sobota, 1 grudnia 2018 o 16:51

Wczoraj artykuł na temat naszej sprawy opublikowała "Gazeta Olsztyńska". Polecamy!: http://gazetaolsztynska.pl/552819,Olsztynianin-trafil-do-indonezyjskiego-wiezienia-Przyjaciele-walcza-o-jego-uwolnienie.html

niedziela, 25 listopada 2018 o 19:57

Szanowni Państwo, Najważniejsza sprawa: pierwsza transza pieniędzy ze zrzutki (2628 USD) dotarła na konto prawniczki Kuby, p. Latifah Anum Siregar. Niestety, areszt Kuby w Wamenie przedłuża się, jak na razie do 21 grudnia. Warunki są tam ciężkie: cele są 3-5 osobowe, brak jest ciepłej wody do mycia i możliwości podgrzewania zimnej wody do picia na herbatę, kawę itp., panuje brud i zimno, niemal brak jest światła dziennego, natomiast żarówki w celach palą się przez całą noc. Kuba odmawia też więziennego jedzenia – dożywiają go znajome osoby w Wamenie, dostarczając posiłki do aresztu. W najbliższą środę p. Latifah Anum Siregar wraz z całym zespołem prawnym ponownie wybiera się w podróż lotniczą z Jayapury do Wameny, aby odwiedzić Kubę. W związku z kolejną podróżą zespołu prawnego i wizją przedłużającego się aresztu, apelujemy jeszcze raz o wpłaty na zrzutkę na rzecz Kuby! Warunki pogarszają się, areszt się przedłuża, a do ostatecznego celu zbiórki, czyli zebrania 60 000 zł wciąż daleko. Mimo Waszego ogromnego wkładu, za który gorąco dziękujemy, wciąż potrzeba pieniędzy. Prosimy Was o wsparcie słusznej sprawy, w której chodzi o los naszego przyjaciela.

niedziela, 18 listopada 2018 o 12:36

Drodzy przyjaciele, Informujemy Was, że zebrana dzięki Wam pierwsza partia pieniędzy w wysokości ponad 2500 dolarów (czyli 10 000 zł) została już przesłana do Indonezji prawniczce Kuby, p. Latifah Anum Siregar. Na tych dwóch profilach FB możecie zobaczyć potwierdzenie tego przelewu: https://www.facebook.com/1970557296366037/photos/a.1984241304997636/1984241108330989/?type=3&theater https://www.facebook.com/1970557296366037/photos/gm.2482102295137643/1984242384997528/?type=3&theater Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie, prosząc jednocześnie Was i wszystkich innych ludzi dobrej woli o pomoc każdego rodzaju - udostępniajcie naszą zrzutkę, wpłacajcie, informujcie szeroko innych. Gdy osiągniemy kolejny pułap 10 000 zł, prześlemy kolejną partię pieniędzy p. Latifah Anum Siregar i niezwłocznie Was o tym poinformujemy!

poniedziałek, 12 listopada 2018 o 11:54

A tu z wcześniejszymi dla Associated Press: https://www.apnews.com/2361971b0e0a474386e6047d3ab0cd58

poniedziałek, 12 listopada 2018 o 11:53

Tu możecie zapoznać się m.in. z moimi wypowiedziami dla Wirtualnej Polski: https://wiadomosci.wp.pl/polak-uwieziony-w-azjatyckim-piekle-pracowal-caly-rok-by-wyjechac-na-wakacje-6315086192588929a

poniedziałek, 12 listopada 2018 o 10:56

W związku z pojawiającymi się pytaniami, informuję, że organizatorem i koordynatorem zbiórki jestem ja - czyli Artur Sobiela, przyjaciel Kuby od 18 lat - natomiast "skarbnikiem" akcji jest kolega mój i Kuby, Adam Wasilczuk, który posiada możliwości techniczne, aby bezproblemowo wysyłać zebrane pieniądze do Indonezji, unikając niepotrzebnych strat przy przewalutowywaniu środków na dolary. Mój nr telefonu: 669 546 325. Równolegle w Wielkiej Brytanii zbiórkę pieniędzy na rzecz Kuby prowadzi znający go od dzieciństwa Maciek Starkowski. Jeżeli macie przyjaciół, rodzinę w UK, polećcie im tę zbiórkę: https://www.gofundme.com/help-free-jakob?fbclid=IwAR0TwaqL1i6Rmyzkj2OjY9LWixoSq3Lx7orjRnZgim-6uzYlxeSHmzD4Fd4 Inna osoba, od samego początku zaangażowana w pomoc Kubie, Damian Żuchowski, założyła na FB grupę wspierającą akcję pomocową: https://www.facebook.com/Pomoc-prawna-dla-Jakuba-Skrzypskiego-uwi%C4%99zionego-w-Indonezji-1970557296366037/ Śledźcie tę grupę, bo będziemy tam wrzucać część materiałów i informować Was o postępach akcji Dziękuję wszystkim za wsparcie, Artur

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymaj się Kuba!

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia.

Trzymamy kciuki. Musi się udać!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymaj się Jakób!

Użytkownik anonimowy
18 zł

Użytkownik anonimowy

uda się

Użytkownik anonimowy
70 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki za uniewinnienie Jakuba.

Użytkownik anonimowy
520 zł

Użytkownik anonimowy

3mam kciuki!!!!

Użytkownik anonimowy
20 zł

Użytkownik anonimowy

Szlag mnie trafia jak młodym ludziom dzieje się niesłusznie krzywda.Jakubie, głowa do góry,będzie dobrze.

Niech Bog Wam blogoslawi i da sile i moc...pozdr

MN
50 zł

Monika Nidzińska

Powodzenia. Mam nadzieję że się uda uzbierać odpowiednią kwotę.

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

trzymam kciuki

DS
100 zł

Dawid Szczeblewski

Powodzenia w walce z szatanem, trzymam za ciebie kciuki i oby czas lecial szybko!
Laser dobrych dobrych zyczen kolego!

ZC
50 zł

Zuza Chojecka

Trzymaj się!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Oby się udało!

A

Ania

Trzymam kciuki!!!

A
200 zł

amy

All the best. I'm sure he's innocent.

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

T
1 000 zł
Twardoch
TP
1 000 zł
Tomasz Piątek
S
986 zł
Skrzypscy
S
985 zł
Skrzypscy
S
984 zł
Skrzypscy
S
983 zł
Skrzypscy
S
982 zł
Skrzypscy
S
650 zł
Stanisław.F.A.S Skrzypscy
Dane ukryte
520 zł
Dane ukryte
MS
500 zł
M S
SO
500 zł
Sylwester Ogrodowczyk
P
330 zł
Paweł Winnicki
300 zł
Artur Sobol
KA
300 zł
Katarzyna Andrulonis
Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
S
201 zł
Skrzypscy
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
A
200 zł
amy
MA
200 zł
Marian Andrulonis
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
MM
200 zł
Marcin Macuk
WF
200 zł
Wojciech Forys
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
JS
100 zł
Justyna Sobiela
EO
100 zł
Ewa Orsks
ET
100 zł
Emilia Trznadel
BS
100 zł
Bartosz Szymkow
MS
100 zł
Michał Szewczyk
100 zł
Kuba Łubniewski
M
100 zł
Maciej Harabasz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
PD
100 zł
Piotr Dubicki
P
100 zł
Paweł
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
J
100 zł
Julek
AM
100 zł
Anna Morawska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
AM
100 zł
Anna Milewska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MS
100 zł
Marta Skajstee
DS
100 zł
Dawid Szczeblewski
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
EM
100 zł
Elżbieta Michalak
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MK
100 zł
Michał Kaflik
MS
100 zł
Monika Starkowska
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
70 zł
Dane ukryte
MD
50 zł
Marcin Damasiewicz
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
ZW
50 zł
Zbigniew Wróblewski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
50 zł
Sławomira Śliwińska
B
50 zł
Bystrzycki Adam
Z
50 zł
Zuza
50 zł
Mariola Żak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
DK
50 zł
Dorota Kadłubicka
MN
50 zł
Monika Nidzińska
50 zł
Mariola Żak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
B
50 zł
Beata
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
OD
50 zł
Oktawia Dyczyńska Ornat
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
Aleksandra Kwaśniak
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
AG
50 zł
Agnieszka Grzybowska
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
PW
50 zł
Przemysław Wycisk
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
PU
50 zł
Paweł Urban
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
Ariana
J
50 zł
jan kowalski
J
50 zł
jakub
A
50 zł
Aleksander
K
50 zł
Kamila
M
50 zł
Maispeis
DK
50 zł
Dominika Kotuła
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
50 zł
Filipina Skrzypska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dawid Szpek
50 zł
Dawid Szpek
MS
50 zł
Marcin Skibicki
MG
50 zł
marcin goliński
MD
50 zł
Malgorzata Dąbrowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MS
50 zł
Malgorzata Skulimowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
P
40 zł
Przemek
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
40 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
MT
30 zł
Marek Tomczewski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
Karolina
HJ
25 zł
Henryk Jarkowski
PB
25 zł
Piotr Banaszkiewicz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
BS
25 zł
Bartek Sudakowski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MA
25 zł
Marcin Antczak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
25 zł
Joanna Komarnicka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
I
25 zł
Iza
P
25 zł
Piotr Gawęda
J
25 zł
Juda
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Z
25 zł
Z.Kraus
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
ZL
25 zł
Zbigniew Lewandowski
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KK
25 zł
Karina Kaczmarek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
25 zł
krysiakacprzak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KC
25 zł
Kamila Chałas
JC
25 zł
Joanna Czajkowska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
O
25 zł
Olga
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
PW
25 zł
Paulina Woźniacka-Dymek
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
TC
25 zł
Tomasz Czyżowski
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
B
20 zł
Bogumiła
20 zł
Pamela Jaworska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
N
20 zł
Natalia
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
18 zł
Dane ukryte
MP
18 zł
Maciej Poreda
KG
15 zł
Kamil Glaba
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
K
10 zł
Karol Matysiak
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
10 zł
Monika
KZ
10 zł
Katarzyna Zimna
M
10 zł
Michał
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
N
10 zł
Nat
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
10 zł
michal
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
E
10 zł
ElaB
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
JT
10 zł
Jacek Tomczak
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
C
10 zł
Chri
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
9,50 zł
Dane ukryte
M
7 zł
Magdalena
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
A
5 zł
Arkadiusz
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
KZ
5 zł
Katarzyna Zapała
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
R
5 zł
Roksana
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
XX
4 zł
xxx xxx
Dane ukryte
1 zł
Dane ukryte
1 zł
Adam Wasilczuk
AB
ukryta
Alicja Bania
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PN
ukryta
PRADEEP NAYAR
PC
ukryta
Piotr Chodkowski
X
ukryta
xxxx
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JR
ukryta
Jacek Rozanski
MF
ukryta
Monika Fox
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
UL
ukryta
Urszula Laskowska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DM
ukryta
Dagmara Matusewicz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
N
ukryta
Natalia
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AF
ukryta
Agnieszka Fryśna
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JM
ukryta
Julia Molska
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
GT
ukryta
Grzegorz Tupikowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Kamila Kowalczyk
ukryta
Kamila Kowalczyk
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
A
ukryta
Ania
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
PG
ukryta
Przemysław Grenda
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

ZW
50 zł
Zbigniew Wróblewski

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

360 786 zrzutek

Pomóż zebrać 60 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

854
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.