Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
28 020 zł 
z 43 500 zł
64%
188 dni do końca
531 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Godność Beaty - "Sernik z brzoskwiniami”


Chcemy pomóc niewidomej Beacie. Dom Beaty jest w tragicznym stanie, nie mówiąc o przystosowaniu do potrzeb osoby niewidomej. Żadne z pomieszczeń w domu nie nadaje się do zamieszkania czy pracy.

Beata potrzebuje domu, w którym mogłaby godnie żyć, a w którym mogłaby jednocześnie także usamodzielnić się,  pracować i wieść szczęśliwsze życie. Niewidoma Beata chce być niezależna, nie poddaje się, postanowiła zdobyć zawód, w którym jej ograniczenia nie sa przeszkodą- dlatego kończy właśnie Krakowską Szkołę Masażu i wkrótce zostanie dyplomowaną masażystką.

 q2e527af6d574489.jpeg


Beata miała 25 lat. Uczyła się, dorabiała sobie, spędzała czas w gronie znajomych.

y631fbe6cace2b27.jpeg

Pewnego dnia nagle zemdlała i trafiła do wrocławskiego szpitala. Złośliwy guz mózgu. W szpitalu przeszła sześć operacji, kilka razy wylądowała na OIOM-ie. Wychodzi po pół roku. Jako osoba niewidoma - nerwy wzrokowe uległy nieodwracalnemu uszkodzeniu.

Przeżyła, ale jej dotychczasowego życia już nie ma. Rozpacz. Przerażenie. Strach. Nowe życie, którego się uczy. Życie bez wzroku.

To właśnie historia Beaty. 


Beata nie poddała się, postanowiła dokończyć edukację. Wybrała zawód, w którym brak wzroku może być zaletą - chce zostać masażystką. W chwilach zwątpienia po prostu robi sernik. Z brzoskwiniami. Nie traci nadziei i ducha walki.

Teraz Beata ma dla kogo piec. Na portalu randkowym poznała Mariusza, również niepełnosprawnego. Mariusz stracił nogę, został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Po roku znajomości spróbowali zamieszkać razem. To właśnie dla niego Beata zdecydowała się porzucić rodzinny Dolny Śląsk i przenieść na Suwalszczyznę, w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Do szkoły dojeżdża aż do Krakowa.


k66401f256a71eed.jpegBeata i Mariusz kochają się, wspierają się, inspirują i planują wspólne życie. Ich godność to prawo do stworzenia domu i stworzenia rodziny.

Jednak nie mają swojego miejsca na Ziemi, w którym mogliby godnie żyć. 

Stary dom na wsi dla Beaty i Mariusza stanowi raczej zagrożenie, niż bezpieczny azyl. Kruszące się schody wejściowe, czy brak poręczy to dla Beaty codzienne, być może śmiertelne, pułapki. 

Remontu wymagają też stara i zupełnie nieprzystosowana łazienka oraz toaleta. Beata marzy też o szafie na ubrania, nowej pralce i przenośnym stole do masażu, żeby ćwiczyć się w nowym zawodzie. 

x7eb6088fe2b4b88.jpeg

h67cc0f947437d8c.jpeg

ofec86f17872e5ec.jpegm085697deeb62858.jpegKoszt remontu i wyposażenia to ok. 43.500 PLN.


Beata i Mariusz są skazani na życie z renty socjalnej i nie stać ich na remont domu. A tak bardzo chcieliby mieszkać razem „na swoim”, pracować, utrzymywać się. W domu, w którym nie będzie barier i przeszkód dla ich wspólnego, szczęśliwego życia. 

Marzy nam się spełnić Beaty marzenie o tym szczęśliwym, godnym i dobrym życiu z Mariuszem, gdy wreszcie jej los się odmienił, gdy znalazła swoje miejsce na Ziemi, swoją przystań i człowieka, który ją kocha. Aby od teraz wiodła godne życie.

Prosimy - pomóż jej uwierzyć w szczęśliwe zakończenie! l76ca4cda416476b.jpeg Wierzymy, że los Beaty nie musi być zawsze smutny, wierzymy w miłość, wierzymy, że wspólnie z Wami możemy to sprawić! Przecież nie raz mogliśmy się przekonać o Waszym niezwykłym zaangażowaniu. Dziękujemy! 

 

Potrzeby i marzenia Beaty i Mariusza zostały zweryfikowane przez Fundację Dignum.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 531

KP
Katarzyna Pasławska
1 830,74 zł
HO
honorka
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AK
Agnieszka i Andrzej Kowalczuk
500 zł
JK
Jolanta K.
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 986 zrzutek

i zebrali

758 917 319 zł

A ty na co dziś zbierasz?