Film dokumentalny o współczesnych rosyjskich imigrantach w Polsce
Film dokumentalny o współczesnych rosyjskich imigrantach w Polsce
Nasi użytkownicy założyli 1 231 891 zrzutek i zebrali 1 365 379 522 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Twórcy filmu dokumentalnego o współczesnych rosyjskich imigrantach w Polsce „W zielono-bananowym Singapurze” ogłaszają zbiórkę na sfinansowanie zakupu praw do utworów muzycznych do wykorzystania w filmie, a także na sfinalizowanie produkcji i udostępnienie filmu dla widza.
Film przedstawia historie trzech Rosjan, każdy z których z różnych powodów znalazł się w Warszawie: Jana – młoda wokalistka z syberyjskiego Tomska, Georgy – aktywista polityczny z Moskwy, który przeprowadził się do Warszawy wraz z rodzina, oraz Lidia, która wiele lat temu przyjechała do męża-Polaka i wychowała w Warszawie swoje dzieci. Chcemy, by widz spróbował utożsamić się z bohaterami filmu i zastanowił się nad pytaniami stawianymi przez autorów filmu w kontekście własnych przeżyć i wyborów, a także wyzwań współczesności.
Spośród utworów muzycznych wybraliśmy takie, które można wykorzystać nie tylko jako tło do wydarzeń pokazanych w filmie, ale również nawiązać do treści tych utworów w narracji filmu. Uważamy, że piosenki te pomagają odnaleźć precyzyjne metafory dla historii, tytuł jednej z nich chcemy uczynić tytułem filmu. Jednak, aby uzyskać prawo do utworów, musimy nabyć te prawa.
Po rozmowach z właścicielami praw dowiedzieliśmy się, że naszych własnych środków nie wystarczy i musimy pozyskać dodatkowe wsparcie. Zrezygnować z utworów muzycznych lub zamienić je na inne nie możemy, ponieważ, naszym zdaniem, będzie to niekorzystne dla filmu. Właściciele praw na utwory muzyczne, mając na uwadze niekomercyjny charakter filmu i jego mały budżet, zaproponowali specjalne stawki. Dzięki temu uznaliśmy, że zebranie potrzebnej kwoty jest w naszym zasięgu pod warunkiem, że uda się uzyskać wsparcie darczyńców i przyjaciół.
Zdjęcia do filmu, dźwięk i montaż zostały wykonane dzięki finansowaniu Urzędu m.st. Warszawy w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Wolontariusze pomagali w realizacji zdjęć, dopracowaniu scenariusza, a także opracowaniu napisów i animacji.
Twórcy filmu:
Lena Golosiy – reżyser, absolwentka Kijowskiego Uniwersytetu Kina i Telewizji im. Karpenko-Karego, w 2007 r. wyreżyserowała film telewizyjny „Miejski pejzaż”, założycielka i reżyser warszawskiego projektu teatralnego „ZaGraniu”, współpracuje z rosyjskojęzyczną redakcją Culture.pl Instytutu Adama Mickiewicza. Mieszka w Warszawie.
Władimir Gromow – scenarzysta, absolwent Rosyjskiego Państwowego Instytutu Kina w Moskwie (WGIK), przez 7 lat pracował w Kijowie, od 5 lat mieszka w Warszawie. Wykładowca WGIK, Wyższych Kursów Scenarzystów i Reżyserów, Łotewskiej Akademii Kultury, Kijowskiego Uniwersytetu Kina i Telewizji im. Karpenko-Karego. Według scenariuszy Władimira Gromowa stworzono film „Miejski Pejzaż” i serial „Wersja”. Jest współautorem scenariusza filmu „WMajakowski” w reżyserii Aleksandra Szejna (2018). Pisze o polskim kinie dla portalu Culture.pl
Właścicielem praw na film dokumentalny jest Fundacja WOT, stworzona i zarejestrowana w Warszawie w 2016 roku dla działań na rzecz wsparcia dialogu międzykulturowego, współpracy pomiędzy polskim i rosyjskim społeczeństwami obywatelskimi i integracji migrantów, realizator szeregu programów na rzecz edukacji kulturalnej przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy.
"Fundacja WOT"
Warszawa, 00-634
Ul. Jaworzyńska 4 lok.2
NIP 9522142399
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
150 zł
Kupione 1
300 zł
Kupione 1