Ratujmy podlaską przyrodę!
Ratujmy podlaską przyrodę!
Nasi użytkownicy założyli 1 235 493 zrzutki i zebrali 1 376 229 366 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Kochani, zwracamy się do Was z wielką prośbą o pomoc. Jesteśmy mieszkańcami kilku małych podlaskich wiosek w gminie Krynki. W najbliższej przyszłości w gminie planowana jest budowa przemysłowych ferm kurzych. Obszar zagrożony degradacją to miejscowości: Górka, Kundzicze, Kruszyniany, Łapicze, Trejgle, Ozierany, Ciumicze, Plebanowo, Białogorce. Zbieramy pieniądze na pomoc prawną, dzięki której zdołamy zablokować te inwestycje (w sumie są to 4 lokalizacje przeznaczone na ok. pół miliona(!) ptaków).
Gmina Krynki jest jedną z niewielu, w całym województwie podlaskim, która do tej pory nie została skażona przez jakikolwiek przemysł .
Tereny naszej gminy cenione są (zarówno przez mieszkańców, naukowców oraz gości z Polski i ze świata) za czyste powietrze , bardzo bogatą i unikalną florę i faunę (ostatnie miejsca występowania cietrzewia), historię oraz piękny obraz wielokulturowości (Katolicy, Prawosławni, Tatarzy).
Tereny te to obszar Natura 2000 (dyrektywa ptasia i siedliskowa), Obszar Chronionego Krajobrazu Wzgórza Sokólskie, Rezerwat Przyrody Nietupa, korytarz ekologiczny, ostatnie w Polsce siedliska cietrzewia, czysta rzeka Nietupa, zabytkowy Meczet i Mizar w Kruszynianach (status Pomników Historii RP), szlaki rowerowe, konne, piesze i wiele innych.
Dowodem wartości tych ziem są liczne badania naukowe, artykuły, publikacje zdjęć, reportaże, zarówno w mediach polskich, europejskich jak i światowych – to jedna z największych wizytówek Podlasia.
Nie chcemy, aby takie inwestycje jak wielkoprzemysłowe fermy kur całkowicie zaburzyły piękny obraz tych okolic i zdegradowały zarówno środowisko, jaki i nas jako mieszkańców.
Obojętnie, czy kurniki miałyby powstać w okolicy miejscowości Górka, Kundzicze, Kruszyniany, Łapicze, Trejgle, Ozierany, Ciumicze, Plebanowo, Białogorce – my wszyscy jesteśmy gospodarzami tych ziem, żyjemy tu wspólnie i to w naszym wspólnym interesie jest zachować tożsamość i wartość tych okolic. Powyższe sprawia, iż walory miejsca, w którym żyjemy są niezaprzeczalne i wymagają szczególnej troski – w tym również w drodze ograniczenia tak szkodliwych inwestycji na terenach, o których mowa.
Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ sami nie do końca damy sobie radę (profesjonalna pomoc prawna niestety kosztuje). Tereny te zamieszkałe są głównie przez ludzi starszych, którzy często sami nie mają pieniędzy ,ale sercem kochają swoją małą ojczyznę i wspierają nas dobrym słowem. Za każdą wpłaconą „złotówkę” serdecznie dziękujemy!
Mieszkańcy wsi Górka, Kundzicze, Kruszyniany, Łapicze, Trejgle, Ozierany, Ciumicze, Pebanowo, Białogorce
Informacje o prawniku, który nas reprezentuje:
Prof. UwB dr hab. Ewa Katarzyna Czech
Profesor Ewa Katarzyna Czech uzyskała tytuł dr habilitowanego w 2010 roku z zakresu nauk prawnych, specjalność prawo administracyjne. Jest autorką ponad 80 publikacji z zakresu prawa, w tym głównie prawa administracyjnego, prawa ochrony środowiska czy prawa leśnego. Brała udział w kilkuset sympozjach, konferencjach czy seminariach, tak krajowych i zagranicznych.
Od 2011 r. jest zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie kieruje Zakładem Prawa Ochrony Środowiska i Nauki Administracji Publicznej, funkcjonującym w ramach Katedry Prawa Administracyjnego.
Od 2012 r. jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Odbyła i ukończyła pomyślnie złożonymi egzaminami dwie aplikacje prawnicze. Aplikację prokuratorską ukończyła w 1999 r. Aplikację radcowską ukończyła w 2003 r. W 2014 r. otrzymała odznaczenie od Ministra Środowiska za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Od wielu lat współpracuje z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe.
Od wielu lat współpracuje z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe. W ramach tej współpracy była kierownikiem trzech edycji studiów podyplomowych z zakresu zagadnień prawnych dla pracowników Lasów Państwowych, wykonywała też funkcję doradczą w ramach struktur Lasów Państwowych i Ministerstwa Środowiska.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
NIE dla niszczenia przyrody !!
Nietupy nie damy!
Uda nam się wspólnymi siłami!
Całym sercem jestem z Wami!
Dziękuję:-)
Trzymam kciuki :)
Dziękuję:-)