id: p3j7gz

Ratujemy życie Dextera

Ratujemy życie Dextera

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 088 zł z 20 000 zł
15%
47 dni do końca
43 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • o56418add7c53737.jpeg

  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy Wszystkim za okazaną nam pomoc. Na chwilę obecną zakupiliśmy łącznie 8 fiolek leku (7 fiolek od producenta i 1 fiolkę od osoby z grupy FIP Polska na rozpoczęcie leczenia). Załączam dokumenty potwierdzające koszty dotychczasowego leczenia, żebyście byli pewni na co idą przekazane nam pieniądze.

  y50c70df0f1beb79.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani❤️ Z całego serca dziękujemy Wam wszystkim za dotychczasową pomoc. Dzisiaj Dexter dostał 11 zastrzyk z 84. Bardzo dobrze reaguje na terapię i pomimo tego, że to dopiero początek to już jest ogromna zmiana.image
  image

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani, jeszcze 1,5 tygodnia temu, w niedzielę 23 maja, Dexter był normalnym, pełnym życia kotem. Następnego dnia więcej spał i mniej jadł, ale pomyśleliśmy, że może akurat ma niestrawność po zjedzeniu psiej karmy. Kolejny dzień już cały przespał w jednym miejscu, niczego nie zjadł..


f089fdcee302904f.jpeg

Zaniepokojeni, w środę, udaliśmy się do lekarza. Badania krwi wyszły tragicznie. Dostaliśmy skierowanie na USG i tam kolejny dramat. Lekarz stwierdził, że tak powiększonych węzłów chłonnych dawno nie widział. Do tego powiększone nerki, zmiany na wątrobie i dwunastnicy. Ogólnie stan Dextera został określony jako fatalny. Pierwsze podejrzenia to chłoniak. Byliśmy przerażeni, ale pomyśleliśmy, że damy radę. Przejdziemy chemię i na pewno będzie wszystko ok..


Kolejne dni przyniosły jednak nową, jeszcze bardziej przerażającą diagnozę: FIP, czyli zakaźne zapalenie otrzewnej. FIP wywoływany jest przez koronawirus kotów – FcoV (ang. feline coronavirus). Jest to choroba w wyniku której rozwija się uogólniony stan zapalny. 


Jeszcze do niedawna koty z FIP były skazane na śmierć, ale pojawiła się eksperymentalna terapia lekiem GS-441524, która przynosi dobre rezultaty u leczonych nim kotów. Cała kuracja trwa 84 dni i trzeba ją przeprowadzić od początku do końca. Nie wolno opuścić ani jednego zastrzyku.

Niestety lek nie jest zarejestrowany w Polsce i dopuszczony do obrotu, dlatego musimy sprowadzić go z zagranicy. Jedna fiolka tego leku to koszt około 120 dolarów i wystarcza na dwa-trzy dni kuracji (w zależności od wagi kota). Do tego dochodzą badania i wizyty u weterynarza. My rozpoczęliśmy kurację lekiem Spark, który jest dostępny tutaj https://www.fipcats.com/. Jesteśmy też prowadzeni przez doświadczonego i bardzo zaangażowanego lekarza.


Nie chcemy i nie możemy się poddać w walce o życie Dextera, który jest dla nas członkiem rodziny. Chcemy móc powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Chcemy móc spojrzeć w oczy naszym dzieciom i powiedzieć, że nie poddaliśmy się i że zawsze warto walczyć do końca.


Głęboko wierzymy w to, że ta terapia pomoże Dexterowi, ale sami nie damy rady zapłacić za całą kurację, dlatego też zwracamy się do Was o pomoc. Każda złotówka ma moc!


Diagnoza została potwierdzona badaniem PCR:

o02c9a705f5662af.jpeg
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 43

P
Przemek
1 000 zł
O
Ola Janiszewska
500 zł
K
Kalina
100 zł
AG
Agnieszka Gralewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
ARo
100 zł
LI
Lolek i spolka
100 zł
RW
Roman Wasinski
70 zł
A
Ania
50 zł
MM
Misza MSM
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 452 zrzutki

i zebrali

473 962 977 zł

A ty na co dziś zbierasz?