id: dhvtc2

Centrum Młodzieży przy polskiej misji na Papui Nowej Gwinei

Centrum Młodzieży przy polskiej misji na Papui Nowej Gwinei

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 358 zł 
z 3 000
178%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 957 409 zrzutek i zebrali 964 007 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dziękujemy za kolejne wpłaty! W ostatnim tygodniu Papue nawiedziła seria dość mocnych trzęsień ziemi (w okolicach Mendi do ok.5.5 a trochę na zachód w Tari do 7.5 w skali Richtera). Nie mieliśmy kontaktu z ks. Robertem przez kilka dni ale odezwał się przed wczoraj. Pisał, że trzęsło dwa dni, a Papusi podobno, że nie pamiętają tak długich trzęsień. Wszyscy są cali, ale trochę zniszczeń niestety jest. Tym bardziej, każda złotówka się przyda! Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za pomoc!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nasz Przyjaciel, ks. Robert Ablewicz - Misjonarz Świętej Rodziny na Papui Nowej Gwinei prowadzi Centrum Młodzieży - bezpieczne miejsce spotkań, integracji i rozwoju lokalnej społeczności. Dalszy rozwój wymaga jednak wsparcia, m. in. na zakup materiałów edukacyjnych i wymagane prace budowlano-remontowe.

Kim jesteśmy?

Nie jesteśmy misjonarzami, podróżnikami też nie. Jesteśmy małżeństwem lecącym odwiedzić Przyjaciela - misjonarza, ks. Roberta Ablewicza. Podróż tam, na koniec świata była naszym wielkim marzeniem. Realizując je, bardzo chcemy jednocześnie pomóc spełnić marzenia papuaskiej młodzieży - o możliwości edukacji, czy bezpiecznym, przyjaznym miejscu do wspólnych spotkań, zabaw i integracji.

Ks. Robert Ablewicz MSF

Na Papui prawie 5 lat. Aktualnie pracuje w diecezji Mendi w prowincji Southern Highlands. Od początku swojej przygody z Papuą prowadzi fanpage, na którym dzieli się swoimi przeżyciami z misji.

Centrum Młodzieży

Powstałe niedawno Centrum ma być miejscem, gdzie dzieci, młodzież i dorośli mają bezpieczną przestrzeń do integracji i rozwoju.Odbywają się w nim lekcje angielskiego, rekolekcje i zajęcia formacyjne dla młodych chłopaków zainteresowanych wstąpieniem do seminarium.

Kaplica przy Centrum Młodzieży

Dzieci i młodzież zgromadzona w okół darów

Lekcje angielskiego dla młodzieży

Zajęcia formacyjne dla zainteresowanych wstąpieniem do seminarium

Praca na misji

To nie tylko przewodnictwo duchowe, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka. Żyjąc tam, misjonarz ma szanse dostrzec potrzeby i problemy społeczności oraz pomóc w poszukiwaniu rozwiązań.

Gdzie to jest?

Diecezja Mendi znajduję się w prowincji Southern Highlands na wysokości ponad 1600m n.p.m.

Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea to jeden z najtrudniejszych terenów dla podróżników współcześnie. Ogromna różnorodność kulturowa i duża liczba plemion oraz napięcia między nimi sprawiają, że ryzykownym jest podróżowanie tu samemu. Jest tu jednak wielu misjonarzy, w tym Polaków.

Pytania i odpowiedzi

1. Na co przeznaczone będą pieniądze zebrane podczas zrzutki?

Całość zostanie przekazana do ks. Roberta na cele związane z funkcjonowaniem i rozwojem Centrum Młodzieży, w szczególności: zakup materiałów edukacyjnych oraz prace remontowo-budowalne.

2. Czy ze środków zebranych podczas zrzutki będziecie finansować podróż?

Nie, podróż w całości opłacamy sami z własnych środków, mamy już kupione bilety i ubezpieczenie. :)

3. Będzie można śledzić Waszą podróż?

Tak, prowadzimy fanpage, na którym będziemy na bieżąco informować, co u nas - https://www.facebook.com/MisjaPapua/

4. Kiedy tam lecicie?

Wielki Tydzień i święta Wielkiej Nocy. Termin jest bardzo nieprzypadkowy, Papuasi w sposób szczególny przeżywają swoją wiarę, a święta są dla nich wielkim wydarzeniem. Bardzo chcemy przeżywać je razem z nimi.

5. Gdzie zobaczę, na co i jak wydane zostały środki ze zbiórki?

Zapraszamy do śledzenia wpisów ks. Roberta na jego fanpage, to tam znajdziesz informację o tym, na co przeznaczone zostały zebrane pieniądze - https://www.facebook.com/misjonarz.robert.msf/

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
260 zł
AW
Agata Wesołowska-Walczak
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MP
Maciej Pawlak
ukryta
AP
anna
145 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AP
Anna Pokorzyńska
1 012 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków