id: dhz7r8

OSTATNIE GODZINY ! POMÓŻ ! Bardzo długo walczyliśmy z Wami o Bezę. Na ostatniej prostej nie możemy się poddać!

OSTATNIE GODZINY ! POMÓŻ ! Bardzo długo walczyliśmy z Wami o Bezę. Na ostatniej prostej nie możemy się poddać!

6 238 zł 
z 23 600 zł
26%
zakończona 06.12.2021r
180 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

A co, jeśli dalej nie ma już nic? Jeśli dalej nic się nie zaczyna? Tadeusz Kotarbiński twierdził, że „nie dlatego najsmutniejsza jest śmierć, że wraz z nią wszystko się kończy, lecz dlatego, że po niej nic się nie zaczyna”.


Beza spogląda w obiektyw – świdruje nas czarnymi jak węgiel oczyma, jej wzrok przeszywa dogłębnie, porusza najgłębsze struny i rozrywa. Jej smutna sylwetka tonie w popołudniowym słońcu, gdy spokojnie stoi ze spuszczoną głową. Pogodzony z losem, o nic nie prosi. Powoli stawiając krok, nieufnie zbliża się do obiektywu. W miejscu w którym jest, jest już wszystko jedno. Śmierć bierze ją powoli w objęcia, bez pytania, bez negocjacji. Nie ma tu miejsca na nadzieję, ta jest dla głupich. A Beza głupia nie jest.


beza-3.jpg


Beza, odarta z godności i wypełniona cierpieniem, beznamiętnie patrzy w przestrzeń. Dziś czeka na to co nieuniknione dla wysłużonych klaczy, zbędnych już światu. Utopia wiecznie zielonych, bezkresnych pastwisk nie dla niej. Dla takich jak ona nie pisze się bajek. Los nie dzięki po równo, a świat nie jest sprawiedliwy. Mówili inaczej? Kłamali.


Prawo do życia jest dla zwierząt warunkowe. Człowiek daje, a potem odbiera kiedy zechce. To prawo do życia zostało za wrotami obory, gdy Bezę do niej wprowadzono. Tu stoi bez prawa, nadziei i przyszłości.


Mamy przedłużony czas do 6 grudnia, aby zebrać 13 400 zł i wykupić Bezę. Bo dla takich jak ona nie pisze się bajek. Albo my ją napiszemy albo za kilka dni los zamknie jej księgę życia jednym ruchem. A jeśli rzeczywiście potem nic się nie zaczyna?


fd5f7b53702ad9a1.jpeg

b99ef018a916da2c.jpeg---------------------------------

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to prawie 1500 ocalonych koni, 100 osiołków, kilkaset psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia, ratowanie nie byłoby możliwe.


Z całego serca dziękujemy Ci za pomoc.


Masz pytania? Zadzwoń 518 569 487 - Karolina

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 180

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 793 zrzutki

i zebrali

809 828 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?