id: 5wb99g

Diabeł Łańcucki - serial historyczny

Diabeł Łańcucki - serial historyczny

229 205 zł z 160 000 zł
143%
6 dni do końca
664 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności11

 • Ostatnie przygotowania


  Dobiegają końca ostatnie przygotowania szermiercze. Niektórzy z z was, będą mieli okazję odwiedzić plan filmowy, gdzie kilku współproducentów zostanie uhonorowanych - otrzyma nasze szable. Tymczasem zobaczcie, jak trenują nasi szermierze, Tomasz Abramski i jego grupa. Jeszcze jest czas, aby zobaczyć ich w akcji na własne oczy!

  Czytaj więcej
 • 200 000 przekroczone!


  Dziękujemy za waszą nadzwyczajną hojność! I w takim razie my też zaciskamy zęby. Bierzemy na zdjęcia walk, które zaczynają się już za chwilę - dwie kamery. Jest to duży wydatek przy naszym ciągle skromnym budżecie, ale mamy nadzieję, na Wasze wsparcie i to, że uda nam się pokazać sceny pojedynków szablowych na wysokim poziomie.

  Czytaj więcej
 • Karty i książki już zamówione!


  Właśnie zaczynają do nas trafiać pierwsze imienne karty i książki, a także pozostałe nagrody dla wspierających nas współproducentów. Wkrótce wysyłka!

  Już kontaktujemy się z najhojniejszymi spośród naszych dobrodziejów celem ustalenia wizyt na planie filmowym i we dworze, a także przekazania nagród specjalnych. Plan filmowy już za 2 tygodnie. Dokręcamy najważniejsze sceny walk na szable, których fragmenty widzieliście w zwiastunie. ia74d5a0ee17c942.jpeg

  Czytaj więcej
 • Nowe nagrody!


  Obiecaliśmy nowe nagrody i oto są: szabla ordynka i buńczuk należący do naszego nauczyciela szermierki - Tomasza Abramskiego, który układał choreografię m. in. pojedynku Bohuna z Wołodyjowskim w "Ogniem i Mieczem", a także walki w "Diable Łańcuckim". Piękne przykłady broni; prawdziwe i do wykorzystania w walce lub rekonstrukcji. Ozdoba każdego dworu lub domu.

  Tymczasem dobieramy sprzęt na dodatkowe zdjęcia. Niedługo będziemy zapraszać naszych współproducentów na plan filmowy. Szykujcie się!


  pf129b022a8bcefd.jpeg

  Czytaj więcej
 • Cel osiągnięty! Niech żyje nowy cel!

  Dziękujemy wam z całego serca i nisko się kłaniamy. Z takimi współproducentami "Diabeł..." upaść nie może. Dziś przekroczyliśmy założony cel zbiórki. Tym samym zgromadziliśmy środki na dokończenie post produkcji pierwszego odcinka naszego serialu historycznego. Mamy nadzieję, że jego premiera, dzięki Waszej ofiarności stanie się przełomowym wydarzeniem na polskim rynku mediów; nic już nie będzie takie samo! Naszym śladem pójdą inni producenci i zaczną powstawać coraz piękniejsze produkcje filmowe nie związane już wcale z istniejącymi na rynku, prastarymi stacjami telewizyjnymi.

  Nie przerywamy zbiórki! To co, zgromadziliśmy zostanie wkrótce wydane na dwa dodatkowe dni zdjęciowe pod koniec września, potem na kolorowanie naszego filmu, efekty komputerowe, które będą dziełem Waju Studio. Muzykę już komponuje Marek Kuczyński, którego pierwszych przymiarek, np. "bitewnego poloneza" możecie posłuchać w naszym trailerze i filmie promującym zbiórkę na naszym kanale Ostoja Tradycji - zobaczcie: https://www.youtube.com/c/OstojaTradycji

  Wspierajcie nas dalej, a pokażemy, nie tylko, że w Polsce da się kręcić kino historyczne, ale też tworzyć wydarzenia medialne; może dziś położymy podwaliny pod internetowy kanał "Dobre seriale", na którym zobaczycie nie tylko produkcje o XVII wieku, ale też inne, spod znaku kryminału, sensacji, SF i fantasy, gdyż pisarzy i scenarzystów mamy w naszym kraju doskonałych, a ich dzieła same proszą się o przeniesienie na ekran.

  Wspierajcie nas dalej; w dalszym ciągu honorujemy wszystkie ogłoszone nagrody, co więcej już w przyszłym tygodniu pojawią się nowe - m. in. piękne rekwizyty z planu, które staną się ozdobą niejednego domu i dworu.

  Wspierajcie nas, a każda wpłata będzie inwestycją w kolejne efekty komputerowe, więcej muzyki, lepszy dźwięk, dodatkowe zdjęcia panoramiczne z przejazdów bohaterów "Diabła..." w dzikim krajobrazie Bieszczadów i Pogórzy. Zamierzamy też udać się z premierą do was, organizując pokazy w najważniejszych miastach Polski. Ci, którzy otrzymali lub otrzymają karty, obejrzeć je będą mogli nie tylko na mały ekranie, ale w kinie!

  Raz jeszcze dziękujemy!

  Zespół "Diabła Łańcuckiego"i778964aba02039f.jpeg

  Czytaj więcej
 • Przekroczyliśmy 100 000!

  Właśnie przekroczyliśmy sto tysięcy złotych i coraz bliżej do naszego wymarzonego celu, jakim jest ukończenie produkcji. Kłaniamy się nisko i dziękujemy za zaufanie. Właśnie przygotowujemy sprzęt i logistykę do naszych ostatnich dodatkowych dni zdjęciowych. Niedługo ogłosimy terminy. Będziemy mieli też dla was dwie niespodzianki, jedną naprawdę niezwykłą nagrodę nagrodę i... pierwszy spot - fragment Diabła Łańcuckiego. Dostępny oczywiście najpierw dla naszych współproducentów, a potem już publicznie. Prosimy o cierpliwość!

  Czytaj więcej
 • Podbijamy stawkę!

  Od dziś dla najhojniejszych współproducentów mamy prawdziwą gratkę - szablę reżyserską Macieja Jurewicza, unikat, cechowana, egzemplarz bojowy - do walki z konia i pieszo. Zapraszamy do wspierania projektu.

  Czytaj więcej
 • Połowa budżetu osiągnięta!

  Kłaniamy się nisko i dziękujemy za wsparcie. Właśnie zebraliśmy połowę budżetu na post-produkcję pierwszego odcinka. Dzięki Wam możemy już ustalać terminy dodatkowych dni zdjęciowych. Chcielibyśmy jak najszybciej dokonać poprawek i zakończyć montaż odcinka, a potem przejść do fazy korekcji koloru i dodania efektów komputerowych. Dziękujemy za wsparcie i wybranie naszych szabel. Ponieważ cieszą się one nie słabnącym zainteresowaniem zapowiadamy, że będzie jeszcze jedna szlachecka pani do zdobycia. Tym razem egzemplarz naprawdę piękny i z historią. Odwiedzajcie nam w kolejnych dniach, a nowa szabla pojawi się jako specjalna nagroda.

  Czytaj więcej
 • Kolejna szabla dla producenta!

  Ponieważ poprzednia szabla znalazła nowego pana w ciągu kilku godzin od pojawienia się jako nagroda, ofiarowujemy kolejną pamiątkę z filmu - tym razem bogato zdobiona paradną karabelę. Doskonały dodatek do bogatego stroju, do powieszenia na ścianie na tureckim kilimie. Pięknie oprawiona, unikalna szabla wschodnia. Zapraszamy do wspierania naszego projektu!

  Czytaj więcej
 • Nowa nagroda - szabla Przecława Dydyńskiego!


  Ponieważ obie szable oferowane przez nas jako nagrody dla wyjątkowych współproducentów i fundatorów znalazły już swoich nowych panów, przekazujemy na nagrodę jeszcze jedną szablę. Tym razem Przecława Dydyńskiego; broń bojową, która zagrała na planie filmowym, możecie zobaczyć ją w zwiastunie w ręku Antoniego Sałaja, który wcielił się w rolę niesfornego brata Jacka nad Jackami. Zapraszamy do wspierania nas!

  Czytaj więcej
 • Przebiliśmy 50 tys. zł!

  Kłaniamy się nisko i dziękujemy za wasze wpłaty. Pora zatem zdradzić nad czym obecnie pracuje ekipa "Diabła..." i jak rozdysponujemy powierzone nam fundusze. Cóż właśnie ruszył montaż pierwszego odcinka, niektóre sceny są już gotowe; przed nami jednak najtrudniejsza - pojedynek konny, do którego zdjęcia kręciliśmy 9 kwietnia. Dawno nie widzieliśmy w kinie takiej sceny w polskim kinie.

  Przed nami jednak kolejny duży cel, który być może zrealizujemy jeszcze w sierpniu. Są to poprawki i tak zwane "dokrętki" scen walki, które chcemy uczynić jeszcze bardziej widowiskowymi, nie tracąc przy tym realizmu. Na plan filmowy wejdzie ekipa szermierzy prezentujących walkę szablami. Czeka nas powrót na 2-3 dni do Piątkowej, pod cerkiew, którą widzieliście w zwiastunie. Tak naprawdę to najdroższa i najtrudniejsza część post-produkcji. Brakuje na nią jeszcze około 25 tys. złotych, więc zachęcamy do wspierania nas.

  Dziękujemy za wsparcie JMP Tomasza, który zdobył główną nagrodę w zbiórce - szablę naszego przyjaciela Jacka Komudy, pisarza i współproducenta "Diabła Łańcuckiego". To piękny gest, który nie zostanie zapomniany. Przypominamy, że do zdobycia jest jeszcze jedna szabla - głównego bohatera Jacka Dydyńskiego, która brała udział w głównych zdjęciach w kwietniu.

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


OBEJRZYJCIE FABULARNY ZWIASTUN NOWEGO SERIALU HISTORYCZNEGOW czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem.

Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą. Oto produkcja, która zabierze was w czasy, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli.

Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem” wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

Produkcja pierwszego odcinka jest niemal ukończona, zrealizowaliśmy prawie wszystkie zdjęcia, wystarczy tylko montaż i poprawki, aby ujrzał światło dzienne.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu drugoplanowych, wspaniałych aktorów.Dlaczego serial historyczny?

Otóż dlatego, że dawno nie robiono w Polsce takiego kina. Kiedy ostatnio oglądaliśmy film z okresu Polski szlacheckiej? „Ogniem i mieczem” – 22 lata temu! „Potop” – 45 lat! A serial? Jeden, jedyny, który pamiętamy „Czarne chmury” – też ponad 45 lat temu, a wszyscy go przecież ciągle wspominamy.

Chcieliśmy pokazać, że da się to zrobić! Da się w Polsce kręcić pełnokrwiste seriale historyczne. Na przekór wszystkim i tocząc wojnę z szarą rzeczywistością!


ecf9c559955e7190.jpeg


Po co nam wiek XVII?

Zdecydowaliśmy się osadzić serial w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, bo to wielka epoka. Chcieliśmy pokazać Polskę zaludnianą przez ludzi silnych, wolnych i odważnych, którzy nie wahali się sprostać największym wyzwaniom. Szlacheckich panów braci, którzy zdobyli Moskwę, pokonali Turków pod Wiedniem i zbudowali największe, wolne państwo w tej części świata. Ponad trzykrotnie większe niż nasz kraj obecnie. Bardzo nam Polakom tej odwagi, tej wiary w siebie i we własny sukces brakuje dzisiaj. 

 

n1c42d310a92406a.jpeg


Na diabelskich ścieżkach

Pracę rozpoczęliśmy w październiku zeszłego roku w stadninie w Kotowie, na próbnych scenach z konnymi i pieszymi rekonstruktorami. Zdjęcia kręciliśmy w tych samych miejscach, w których w XVII wieku rozgrywała się historia „Diabła Łańcuckiego” – w Bieszczadach i ich okolicach.

Ściągnęliśmy najdroższy sprzęt filmowy na Pogórze Przemyskie, przejeżdżaliśmy konno San w październiku. Podkowy poszły w drzazgi, szable się poszczerbiły, ale daliśmy radę!


j0d7045fb858a88d.jpeg


W kwietniu, w czasach szalejącej epidemii odbyła się kolejna faza zdjęć – aktorskich; między innymi w Piątkowej koło Dubiecka, na zamku w Krasiczynie, we dworze w Bachowie. Na plan ściągnęliśmy 10 koni, 40 rekonstruktorów, ponad 40 osób ekipy filmowej. Nakręciliśmy unikalny pojedynek konny braci Dydyńskich, sceny brutalnych walk i pościgów. Oficjalnym producentem filmu jest:

 

Fundacja Ułani Króla Jana

Malawa 12; 37-740 Bircza

NIP: 7952532966, KRS: 0000562087

s79378f539e10d28.jpeg

Karta producencka

Zapraszamy – zostańcie współproducentami pierwszego odcinka; w zamian otrzymacie specjalną imienną kartę USB opisaną imieniem i nazwiskiem. Na karcie będącej jednocześnie imiennym potwierdzeniem Twojego wkładu w serial, znajdzie się nasz film dokumentalny "Etiuda filmowa Hubal". Po zrealizowaniu pierwszego odcinka serialu "Diabeł Łańcucki" udostępnimy wam go, przesyłając na wskazany adrese e-mail lub zaprosimy na oficjalną premierę.

A oprócz tego dla najhojniejszych współproducentów przygotowaliśmy specjalne nagrody.

Dołączcie do naszej ekipy i witajcie na planie filmowym!


ka75901c0d5bd87f.jpeg

uda56e485953cb4f.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 664

T
Tomasz
15 000 zł
AM
10 000 zł
AK
Aleksander Hadrian Kędra
10 000 zł
KR
Kościół Rektoralny pw. wszystkich Świętych
10 000 zł
MS
Mariusz Szaro
10 000 zł
AB
Artur Bojko
7 500 zł
MJ
Marcin Jurczak
5 000 zł
MS
Mariusz Szaro
5 000 zł
PS
Przemysław Sowul
2 404 zł
MZ
Michał z Kończewic
2 021 zł
Zobacz więcej

Komentarze 26

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej
25 zł żołd zbójnika

Dziękujemy za wsparcie i już dziś zapraszamy na premierę pierwszego odcinka naszego niezwykłego serialu historycznego. W zamian wysyłamy

 

- podziękowanie w formie elektronicznej

rozwiń

wybrano 90 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
50 zł żołd draba pieszego

Witamy wśród zgromadzenia osób wspierających naszą wyprawę na Diabła Łańcuckiego. W zamian wysyłamy:

 

- podziękowanie w formie elektronicznej i cyfrowy plakat z filmu

rozwiń

wybrano 57 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
150 zł żołd sabata

Od dziś jesteś oficjalnym współproducentem pierwszego odcinka naszego serialu. W zamian otrzymujesz:

 

- imienną kartę USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będącą jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- podziękowanie w formie elektronicznej

- cyfrowy plakat z filmu

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

rozwiń

wybrano 356 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
250 zł żołd grasanta

Doceniając hojność, zapraszamy w trakcie zajazdu na chwilę do dworu, aby poczęstować JM dobrodzieja paczką(6 szt.) diabelskich, podkarpackich proziaków. W czasie pracy na planie filmowym przygotowywały je dla nas miejscowe gospodynie. Ich krzepiąca moc pomogła w realizacji zdjęć. Oprócz tego ofiarowujemy też dodatkowe podarki:

 

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

rozwiń

wybrano 51 razy

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
400 zł żołd swawolnika

Oprócz paczki diabelskich, podkarpackich proziaków (6 sztuk), mamy dla naszego dobrodzieja także bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji. Jest to chleb żytni na zakwasie, z pieca opalanego drewnem, a ciasto z drewnianej dzieży, czyli wszystko tak jak w czasie Jacka nad Jackami. Wypieczony w Ostoi Tradycji.


Otrzymasz zatem:

 

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczkę diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienną kartę USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 18 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 600 zł i więcej
600 zł żołd watażki

Jesteśmy głęboko zaszczyceni hojną dotacją. Dlatego w pierwszej kolejności oferujemy koszulkę z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”; niechaj broni ofiarodawcy niczym husarska zbroja. Oprócz tego zaś imię i nazwisko naszego donatora wymienione zostanie w napisach końcowych pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki”.

 

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych.

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- podziękowanie (w jakiej formie)

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 38 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 1200 zł i więcej
1200 zł - żołd sługi rękodajnego

Wielkie podziękowania, nisko kłaniamy się w pas. Dzięki tej donacji nasz film zyska o wiele więcej polotu w komputerowej obróbce obrazu. Tak wielkie poświęcenie nie zostanie zapomniane – imię i nazwisko dobrodzieja znajdzie się nie tylko w napisach końcowych, ale i w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym.

 

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
2000 zł żołd rębajły

Szczodra donacja na nasz projekt, oznacza, że zapraszamy fundatora do naszej kompanii, oferując biesiadę i odpoczynek w dworze Jacka Komudy w Bachowie, gdzie kręciliśmy zdjęcia do „Diabła Łańcuckiego”.

 

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
5000 - żołd porucznika nadwornego

Dzięki temu wsparciu „Diabeł…” uzyska unikalną oprawę muzyczną, napisaną specjalnie dla pierwszego odcinka serialu. My w zamian za to zapraszamy fundatora na ostatnie dni zdjęciowe, gdzie może wystąpić w gronie naszych przyjaciół – rekonstruktorów i pojawić się w serialu jako postać drugoplanowa.

 

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w serialu

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 2 razy

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wybieram
Wpłać 7500 zł i więcej
Karabela swawolnika

Oto przepiękna, bogato oprawiona karabela, która zdobiłaby na uczcie w Łańcucie pewnego swawolnego szlachcica z kompanii Diabła Łańcuckiego. Zdobiłaby, gdyby nie spotkał wcześniej Gedeona pod cerkwią w Piątkowej... Rezultaty zaś tego spotkania możesz szanowny producencie obejrzeć w naszym zwiastunie. Dość powiedzieć, że w wyniku tych wydarzeń pani karabela została wdową i poszukuje godnego męża. Piękna broń, nadaje się do stroju, do uczty, do parady, do pojedynku, a nawet powieszona na ścianie dworu lub zameczku będzie wspaniałą ozdobą i pamiątką z pobytu na planie serialu "Diabeł Łańcucki".

Poza karabelą oferujemy także:


- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w serialu

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wpłać 10000 zł i więcej
Szabla mistrza Abramskiego

Piękna i lekka szabla zwana w dawnych czasach ordynką. Wbrew nazwie używana nie tylko przez Tatarów, wyrabiana w dawnej Rzeczypospolitej przez Ormian ze Lwowa i Kamieńca. Należy do Tomasza Abramskiego, fechmistrza i nauczyciela, który w "Diable Łańcuckim" odpowiada za walki konne i piesze; jej właściciel opracował m. in. choreografię pojedynku Bohuna i Wołodyjowskiego w "Ogniem i mieczem"; był wówczas dublerem aktora Zbigniewa Zamachowskiego; prywatnie jest naszym nauczycielem szermierki.

Szabla piękna i lekka, przyrasta do ręki jak panna, potrafi ukąsić jak żmija. Do walki i do pasa; jeśli w bojowe tany, polecana jednak dla doświadczonych szermierzy. Jednak w ręku kogoś, kto wie jak zastawić się ostrzem, zmienia się w bezlitosne i błyskawiczne narzędzie zagłady.


- szabla Tomasza Abramskiego, który przygotowywał pojedynki w "Ogniem i Mieczem" oraz w "Diable Łańcuckim"

- status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia jako głównego dobrodzieja pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki”

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w filmie

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- opisanie i przedstawienie donatora z imienia i nazwiska (lub wskazanej przez niego osoby) w roli drugoplanowej w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym lub w kolejnej powieści

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2021

Wpłać 10000 zł i więcej
Buńczuk pana Abramskiego

Buńczuk Tomasza Abramskiego, naszego ulubionego mistrza szermierki historycznej. Twórcy szabel, które możecie podziwiać w materiałach do filmu. W XVII wieku oznaka wojskowej władzy, noszony przed królem i hetmanami, dokładna kopia autentycznego buńczuka, który znajduje się w zbiorach prywatnych pozostałych po Józefie Brandcie, znanym malarzu husarii i wojska dawnej Rzeczypospolitej. Był na defiladzie husarii w Warszawie 15 sierpnia 2018 roku, był na kilku potyczkach, wykorzystywany w naszym filmie, będzie przepiękną ozdobą dworu lub domu.


- buńczuk należący do Tomasza Abramskiego, który przygotowywał pojedynki na szable w "Ogniem i Mieczem" oraz w "Diable Łańcuckim"

- status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia jako głównego dobrodzieja pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki”

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w filmie

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- opisanie i przedstawienie donatora z imienia i nazwiska (lub wskazanej przez niego osoby) w roli drugoplanowej w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym lub w kolejnej powieści

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki


rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 15 listopada, 2021

Wpłać 10000 zł i więcej
10 000 szabla pana Dydyńskiego

Ktoś musi przewodzić kompanii braci Dydyńskich stojących na czele wyprawy na Diabła Łańcuckiego. Będziesz nim Ty! Fundatorze – prowadź nas na Diabła! Za poświęcenie i docenienie naszej pracy ofiarowujemy szablę samego Jacka Dydyńskiego, w którego w serialu wciela się Mateusz Banasiuk oraz status honorowego współproducenta pierwszego odcinka, wymienionego w napisach.

 

- szabla Jacka Dydyńskiego (broń bojowa z rapciami), status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia wśród ekipy filmowej

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w serialu

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wpłać 10000 zł i więcej
Szabla Przecława Dydyńskiego

Nowa nagroda specjalna, szabla Przecława Dydyńskiego, znanego szermierza, prawej ręki Jacka nad Jackami, którą podziwiać mogliście w scenach walki konnej w zwiastunie i zobaczycie w pełnej wersji pierwszego odcinka. Na planie filmowym w jej właściciela wcielał się Antoni Sałaj, najlepszy jeździec z ekipy. Egzemplarz bojowy przeznaczony do walki, komplet z rapciami i hakiem do jazdy na koniu. Razem z szablą, na Fundatora oczekuje także status honorowego współproducenta pierwszego odcinka, wymienionego w napisach.


- szabla Przecława Dydyńskiego (broń bojowa z rapciami, to nie jest żadna "kominkówka"!), status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia wśród ekipy filmowej

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w serialu

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- imię i nazwisko donatora (lub wskazanej przez niego osoby) zostanie wspomniane w

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wpłać 15000 zł i więcej
Szabla reżyserska Macieja Jurewicza

Oto wspaniała szabla należąca do naszego reżysera Macieja Jurewicza, którego talenty podziwiać mogliście w scenach ze zwiastuna, a w pełni docenicie po obejrzeniu pierwszego odcinka. Broń - unikat pod każdym względem. Grała na planie, stała się naszą inspiracją jak wierna muza od samego początku prac; była z nami kiedy tworzony był scenariusz, scenopis i storyboard "Diabła Łańcuckiego". Egzemplarz bojowy do walki z pieszo i z konia. Przepięknie wykonana, trwale związana z naszym dziełem, będzie ozdobą i pamiątką. Szabla jest cechowana herbem Lubicz, starej familii kresowej, być może podobna była w ręku Kazimierza Jurewicza w czasie jego sławnego pojedynku z Janem Władysławem Poczobutem Odlanickim w połowie XVII wieku. Oprócz szabli oferujemy jeszcze:


- szabla osobista, bojowa Macieja Jurewicza, reżysera "Diabła Łańcuckiego"

- status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia jako głównego dobrodzieja pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki”

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w filmie

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- opisanie i przedstawienie donatora z imienia i nazwiska (lub wskazanej przez niego osoby) w roli drugoplanowej w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Wpłać 15000 zł i więcej
15000 szabla pana Komudy

Wspaniały i wielkopański gest, godzien Jaśnie Oświeconego Pana. Bądź naszym patronem i współproducentem serialu. My zaś w zamian, poza wieloma beneficjami, ofiarujemy do twoich rąk osobistą szablę Jacka Komudy, pisarza i twórcy historii „Diabła Łańcuckiego”, która to szabla towarzyszyła mu przez lata na polu rekonstrukcji historycznej i przy pisaniu polskich powieści historycznych.

 

- szabla osobista, bojowa Jacka Komudy

- status honorowego współproducenta poświadczony podziękowaniami i wymienieniem z nazwiska i imienia jako głównego dobrodzieja pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki”

- wizyta na planie filmowym połączona z możliwością wystąpienia w filmie

- udostępnienie na wyłączność dworu szlacheckiego Jacka Komudy w Bachowie na Podkarpaciu na dwa dowolne dni w tygodniu

- opisanie i przedstawienie donatora z imienia i nazwiska (lub wskazanej przez niego osoby) w roli drugoplanowej w najnowszej książce Jacka Komudy o Zawiszy Czarnym

- wymienienie imienia i nazwiska donatora w napisach końcowych

- koszulka z grafiką z książki „Diabeł Łańcucki”

- bochen przaśnego, prawdziwego chleba z Ostoi Tradycji

- paczka diabelskich proziaków (6 sztuk)

- imienna karta USB z naszym filmem „Etiuda filmowa Hubal", będąca jednocześnie potwierdzeniem Twojego wkładu w serial jako współproducent

- możliwość obejrzenia pierwszego odcinka serialu „Diabeł Łańcucki” w trybie natychmiastowym, gdyż po zakończeniu post-produkcji udostępnimy ci go pod wskazany adres e-mail

- książka „Diabeł Łańcucki” z autografem autora Jacka Komudy

- plakat B1 z serialu „Diabeł Łańcucki”

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2021

Nasi użytkownicy założyli

742 432 zrzutki

i zebrali

526 856 171 zł

A ty na co dziś zbierasz?