id: dj3g3y

Zbieramy na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce "Bezpieczna przystań"

Zbieramy na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce "Bezpieczna przystań"

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 170 485 zrzutek i zebrali 1 219 926 882 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

By kolejne mamy z małymi dziećmi potrzebujące schronienia w trudnej sytuacji życiowej mogły je znaleźć w Domu Samotnej Matki w Zielonce, placówce pilnie potrzeba gruntownego remontu. By można było przyjąć więcej zgłaszających się pań, by można było przyjąć mamy z dziećmi w wieku szkolnym lub poruszające się na wózkach inwalidzkich, potrzeba rozbudować i doposażyć Dom Samotnej Matki w Zielonce. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

Zbieramy na poprawę warunków życia mieszkańców Domu Samotnej Matki

Budynek w podwarszawskiej Zielonce podarowała wiele lat temu bezdzietna rodzina. Od ponad 24 lat placówkę zwaną przez mieszkanki “Bezpieczną Przystanią”, prowadzi Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dom wymaga generalnego remontu, aby zapewnić godne warunki życia obecnym mieszkańcom oraz rozbudowy i doposażenia, aby zwiększyć liczbę przyjmowanych.

Czym jest Dom Samotnej Matki?

Dla niektórych mieszkanek pierwszym od wielu lat spokojnym miejscem, w którym nie ma krzyku, awantur, przemocy. Miejscem, gdzie można przespać całą noc bez strachu i obudzić się bez lęku. Domem, w którym wspólnie z innymi doświadczonymi przez ŻYCIE kobietami, można stanąć o własnych siłach i zacząć myśleć co dalej i już nie bać się przyszłości. To miejsce, gdzie są osoby wspierające, wysłuchujące cierpliwie życiem pisanych historii często młodziutkich kobiet i ich dzieci. "Bezpieczna Przystań" przyjęła już ponad 330 kobiet z dziećmi, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Dlaczego warto?

Jeśli pomożemy wymagającym pomocy mamom i ich dzieciom to damy szansę młodemu pokoleniu wzrastać w sprzyjającym środowisku. Dorastając w tym Domu bez przemocy, zadbanym i czystym, gdzie jest miejsce do nauki i rozwoju zainteresowań, nauczą się dobrych wzorców do przekazywania w swoich późniejszych rodzinach. Obecnie dom wymaga dostosowania do potrzeb matek z dziećmi w wieku szkolnym, jak również osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Remont, jak i rozbudowa budynku planowane są z trzech powodów: poprawy warunków bytowych mieszkających w nim dzieci i samotnych matek, dostosowania domu do różnych wymagań wiekowych dzieci oraz zwiększenia powierzchni domu w taki sposób, aby pomieścić znacznie większą liczbę matek z dziećmi ze względu na duże zapotrzebowanie.

Ile i do kiedy zbieramy?

Dom Samotnej Matki jest jedynym ośrodkiem schronienia całodobowego tego typu w całym powiecie wołomińskim. Szacowany koszt remontu, rozbudowy i doposażenia budynku wynosi 3 300 000 złotych, a rozpoczęcie planowane jest na czerwiec 2019 roku.

W tej cenie zawarte są m.in. takie pozycje: roboty rozbiórkowe z wywiezieniem gruzu ok. 70 tyś. zł, sam koszt cegieł to ok. 98 tyś. zł., okna, które w tego rodzaju placówce musza być trzyszybowe a potrzeba ich 46 szt. to koszt ok. 80 tyś. zł., drzwi: wewnętrzne, zewnętrzne, przeciwpożarowe, różne, w sumie potrzebnych jest 58 szt. drzwi a ich koszt szacowany jest na ok. 144 tyś. zł.

Naprawdę potrzebujemy Waszego wsparcia dla "Bezpiecznej Przystani", potrzebują go korzystające z Domu panie i dzieci.

Budujemy ściany Domu Samotnej Matki w Zielonce

Tak budynek będzie wyglądał po remoncie i rozbudowie.

CHCESZ SIĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Czytaj na stronie Caritas o Domu Samotnej Matki i sprawdź, jak jeszcze możesz pomóc.

Przeczytaj więcej

Zrzutka stworzona przez Caritas Diecezji Warszawsko-PraskiejJeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na nasz profil na Facebooku:

Facebook

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 59

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków