id: dj3g3y

Zbieramy na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce "Bezpieczna przystań"

Zbieramy na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce "Bezpieczna przystań"

7 282 zł 
z 3 300 000
0%
zakończona
26.05.2019r
59
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 916 790 zrzutek i zebrali 884 299 866 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

By kolejne mamy z małymi dziećmi potrzebujące schronienia w trudnej sytuacji życiowej mogły je znaleźć w Domu Samotnej Matki w Zielonce, placówce pilnie potrzeba gruntownego remontu. By można było przyjąć więcej zgłaszających się pań, by można było przyjąć mamy z dziećmi w wieku szkolnym lub poruszające się na wózkach inwalidzkich, potrzeba rozbudować i doposażyć Dom Samotnej Matki w Zielonce. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy!

Zbieramy na poprawę warunków życia mieszkańców Domu Samotnej Matki

Budynek w podwarszawskiej Zielonce podarowała wiele lat temu bezdzietna rodzina. Od ponad 24 lat placówkę zwaną przez mieszkanki “Bezpieczną Przystanią”, prowadzi Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dom wymaga generalnego remontu, aby zapewnić godne warunki życia obecnym mieszkańcom oraz rozbudowy i doposażenia, aby zwiększyć liczbę przyjmowanych.

Czym jest Dom Samotnej Matki?

Dla niektórych mieszkanek pierwszym od wielu lat spokojnym miejscem, w którym nie ma krzyku, awantur, przemocy. Miejscem, gdzie można przespać całą noc bez strachu i obudzić się bez lęku. Domem, w którym wspólnie z innymi doświadczonymi przez ŻYCIE kobietami, można stanąć o własnych siłach i zacząć myśleć co dalej i już nie bać się przyszłości. To miejsce, gdzie są osoby wspierające, wysłuchujące cierpliwie życiem pisanych historii często młodziutkich kobiet i ich dzieci. "Bezpieczna Przystań" przyjęła już ponad 330 kobiet z dziećmi, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Dlaczego warto?

Jeśli pomożemy wymagającym pomocy mamom i ich dzieciom to damy szansę młodemu pokoleniu wzrastać w sprzyjającym środowisku. Dorastając w tym Domu bez przemocy, zadbanym i czystym, gdzie jest miejsce do nauki i rozwoju zainteresowań, nauczą się dobrych wzorców do przekazywania w swoich późniejszych rodzinach. Obecnie dom wymaga dostosowania do potrzeb matek z dziećmi w wieku szkolnym, jak również osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Remont, jak i rozbudowa budynku planowane są z trzech powodów: poprawy warunków bytowych mieszkających w nim dzieci i samotnych matek, dostosowania domu do różnych wymagań wiekowych dzieci oraz zwiększenia powierzchni domu w taki sposób, aby pomieścić znacznie większą liczbę matek z dziećmi ze względu na duże zapotrzebowanie.

Ile i do kiedy zbieramy?

Dom Samotnej Matki jest jedynym ośrodkiem schronienia całodobowego tego typu w całym powiecie wołomińskim. Szacowany koszt remontu, rozbudowy i doposażenia budynku wynosi 3 300 000 złotych, a rozpoczęcie planowane jest na czerwiec 2019 roku.

W tej cenie zawarte są m.in. takie pozycje: roboty rozbiórkowe z wywiezieniem gruzu ok. 70 tyś. zł, sam koszt cegieł to ok. 98 tyś. zł., okna, które w tego rodzaju placówce musza być trzyszybowe a potrzeba ich 46 szt. to koszt ok. 80 tyś. zł., drzwi: wewnętrzne, zewnętrzne, przeciwpożarowe, różne, w sumie potrzebnych jest 58 szt. drzwi a ich koszt szacowany jest na ok. 144 tyś. zł.

Naprawdę potrzebujemy Waszego wsparcia dla "Bezpiecznej Przystani", potrzebują go korzystające z Domu panie i dzieci.

Budujemy ściany Domu Samotnej Matki w Zielonce

Tak budynek będzie wyglądał po remoncie i rozbudowie.

CHCESZ SIĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Czytaj na stronie Caritas o Domu Samotnej Matki i sprawdź, jak jeszcze możesz pomóc.

Przeczytaj więcej

Zrzutka stworzona przez Caritas Diecezji Warszawsko-PraskiejJeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na nasz profil na Facebooku:

Facebook

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 59

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków