id: dj4xv6

Janusz Gajowiecki - udział w wystawach pastelistów we Francji

Janusz Gajowiecki - udział w wystawach pastelistów we Francji

Nasi użytkownicy założyli 1 034 564 zrzutki i zebrali 1 100 719 259 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Z przyjemnością zawiadamiam, że zostałem zaproszony do udziału w dwóch wystawach artystów-pastelistów we Francji.

Pierwsza odbędzie się już wkrótce w dniach 22.08-26.08.2023 w Bayeux i jest organizowana przez Stowarzyszenie "Sztuka Pastelu w Normandii".

Druga natomiast to trzecia edycja Międzynarodowego Salonu Pastelu, organizowanego przez Artystyczne Stowarzyszenie Kulturalne, w pięknym mieście Saint Brisson sur Loire w dniach 20.10-12.11.2023.

To dla mnie zaszczyt, że zostałem zaproszony do udziału w tych wystawach i okazja do zaprezentowania moich prac w ojczyźnie pasteli, w kraju, który jest wielką inspiracją dla mojej sztuki.

Aby moje prace mogły zostać zaprezentowane na obu tych wystawach, muszę zebrać niebagatelną kwotę 14000 złotych potrzebną na transport obrazów, mój lot i zakwaterowanie na miejscu.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie, każdy z Was może zostać mecenasem sztuki.

Ze swojej strony obiecuję dozgonną wdzięczność i godne reprezentowanie naszego Tuczna i kraju.


Nazywam się Janusz Gajowiecki, jestem artystą, który upodobał sobie szczególnie pastele suche. Jest to piękna technika, która wspaniale oddaje walory tak malarskie, jak i rysunkowe. Powoduje, że żywe i soczyste kolory, nabierają ciepła i miękkości, dzięki charakteryzującej ją łagodności. Zajmuję się także malarstwem olejnym, grafiką oraz rzeźbą w drewnie. W pracach moich dominuje dwojaka tematyka. Tworzę prace o charakterze mistyczno-symbolicznym, gdzie każdy element obrazu posiada swoją własną symbolikę. Czuję się jednak tak mocno związany z Francją, że w pracach tych także występuje wyraźna symbolika nawiązująca do tego kraju, chociaż ich główne przesłanie to kondycja oraz obraz człowieka - jego humanizm. Drugi kierunek moich prac, to obrazy pejzaży francuskich, które powstały po pobytach w wielu regionach Francji. Do kraju tego wyjeżdżam od wielu lat już. Nawiązałem tam liczne przyjaźnie i pozostaję ciągle pod urokiem jego piękna. Niezależnie od podejmowanej tematyki, w moich pracach dominuje ekspresyjna, bujna kolorystyka, która ma podkreślać radość, piękno oraz afirmację życia. Jestem członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Pastelistów Francuskich, Stowarzyszenia Sztuka Pastelu w Normandii oraz Artystycznego Stowarzyszenia Kulturalnego Doliny Loary.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

 
Dane ukryte
100 zł
JO
Jan Oleksiak
100 zł
PS
pawsoch
100 zł
JM
Jerzy Moscicki
100 zł
EP
Ela Pawlak
100 zł
RM
Renata i Krzysztof
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KB
TuKasia
100 zł
MT
Gosia
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków