id: dksbbg

Daj szansę niewidomym dzieciom w Ukrainie

Daj szansę niewidomym dzieciom w Ukrainie

11 771 zł 
z 100 000 zł
11%
1 dzień do końca
106 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • Książki dla niewidomych dzieci w Ukrainie


  Ruszyła ofensywa w Donbasie. Niektórzy mówią, że na polach Ukrainy rozgrywa się właśnie bitwa o przyszłość Europy. Mało kto zastanawia się, co z niepełnosprawnymi Ukraińcami, którzy tam zostali? Jaki los ich czeka?


  Wraz z początkiem marca uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz niewidomych dzieci na Ukrainie i zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych. Kwotą 5 tysięcy złotych wsparliśmy Centrum Wczesnego Wspomagania Niewidomych Dzieci im. Jana Pawła II w Starym Skałacie. Teraz w ramach tej samej zrzutki postanowiliśmy gromadzić fundusze potrzebne do uratowania ostatniej brajlowskiej drukarni na Ukrainie.


  y8cfb043100fb027.jpeg


  O pomoc zaapelowała pani Oksana Potimko kierująca Centrum Zasobów Technologii Informacyjnych w Edukacji na Politechnice Lwowskiej, a także związana z Ukraińskim Związkiem Inwalidów, gdzie pełni rolę dyrektora obwodu lwowskiego.

  Przed wojną w Ukrainie funkcjonowały cztery ośrodki, w których drukowano książki dla niewidomych. Teraz został tylko jeden – ten działający na Politechnice Lwowskiej. Drukuje się tam książki na papierze brajlowskim, używając przy tym starej i wymagającej naprawy drukarki Everest V4, jak również grafiki wypukłe tworzone na wygrzewarce Piaf. Jeżeli drukarka Everest V4 w pewnym momencie odmówi posłuszeństwa, co jest prawdopodobne, to nikt już nie wydrukuje książek dla niewidomych Ukraińców.


  Dlatego tak ważna jest pomoc. Pani Oksana zwróciła się do jednej z polskich firm, lecz ta zdecydowała się jedynie na zakup papieru brajlowskiego i pęczniejącego. Nasza Fundacja postanowiła więc zebrać pieniądze na zakup drukarki po to, by nasi niewidomi bracia ze wschodu nie zostali pozbawieni możliwości czytania w brajlu. Wierzymy, że przy wspólnych wysiłkach uda nam się dopełnić ten cel.


  Model, który chcemy zakupić, razem z szafą dźwiękochłonną Acoustic Hood Everest kosztuje blisko 28 tysięcy złotych. Do tej pory uzbieraliśmy 5 567 złotych. Do celu pozostało więc dokładnie 22 334 zł. 

  Czytaj więcej
 • Pierwszy przelew do Centrum Wczesnego Wspomagania Niewidomych w Ukrainie właśnie został zrealizowany i pieniądze są już na koncie szkoły!

  f56018023e50803c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zdecydowaliśmy, że pierwsze zebrane środki w kwocie 5000 zł przekażemy na rzecz szkoły dla niewidomych ze Skałatu Starego w Ukrainie. Siostry Franciszkanki świadczą pomoc niewidomym dzieciom, zarówno katolickim, jak i prawosławnym, które nie mogą opuścić kraju. Prosimy o wsparcie finansowe, zebrana kwota to kropla w morzu potrzeb, liczymy na waszą hojność, razem stanowimy wielką siłę!

  Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy: żywności, środków higienicznych, pomocy dydaktycznych, sprzętu rehabilitacyjnego.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze wiadomości ze szkoły dla niewidomych we Lwowie:

  Dzień dobry, drodzy koledzy! Przesyłam konto, na które można przelać środki w euro na FUNDUSZ CHARYTATYWNY, który opiekuje się ośrodkiem «Lewenia» oraz opiekuje się innymi dziećmi niewidomymi i niedowidzącymi.


  Z tego konta będziemy mogli kupić wszystkie niezbędne rzeczy dla dzieci, uchodźców i żołnierzy.

  Teraz trudno jest przenosić lub przesyłać leki, rzeczy, produkty z innego kraju. Dziękuję za Twoje wsparcie! 

  Niech żyje Ukraina! 


  Śledziszе wiadomości i wieszе, co dzieje się na Ukrainie. Trzymamy się! Nasza armia nie poddała żadnego dużego miasta!

  Kijów też jest nasz! We Lwowie regularnie odbywają się naloty, które odpychają nasze samoloty. 


  Wira Remazhewska

  НРЦ "Левеня"


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

„Nie widzą nic, nawet wrogów nacierających na miasta, ulice i szkoły oraz samolotów, rakiet i bomb, które zagrażają ich życiu” – Marek Kalbarczyk, niewidomy założyciel naszej Fundacji, w wywiadzie na łamach marcowego numeru miesięcznika „Help – jesteśmy razem”.Fundacja Szansa dla Niewidomych, organizująca Spotkania Wschód-Zachód, współpracująca z niewidomymi z Ukrainy, prosi o finansowe wsparcie dla niewidomych Ukraińców, zwłaszcza dzieci i uczniów. Prosimy o pomoc wszystkich, którym zależy na świecie otwartym i pomocnym dla ludzi, którym nie sprzyja los.

l95d3769845b0f70.jpeg

U naszych przyjaciół wojna i zniszczenie. Jak zawsze w takich sytuacjach najtrudniej mają ludzie słabsi, starsi, niepełnosprawni, niewidomi, zwłaszcza dzieci, które nikomu i niczemu nie zawiniły. Jako organizacja pomagająca niewidomym w Ukrainie od wielu lat, pragniemy przynieść im jak najefektywniejszą pomoc i tym razem. Skontaktowaliśmy się z działaczami i naukowcami, niewidomymi i ich widzącymi przyjaciółmi, którzy proszą o wsparcie w Lwowie, Łucku, Kijowie i Charkowie. Nie zwlekaj, każdy dzień, wręcz każda godzina są na wagę złota.


r952265dceec1cbc.jpeg

Wszystkie zebrane środki przekażemy na rzecz niewidomych w Ukrainie.


Nasza ostatnia akcja dla Ukrainy:Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 106

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AI
Agnieszka Zajac
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MK
Martyna Kozakiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AG
Agata
100 zł
MD
Monika Drążek
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • TZ
  Mateusz Prus

  Dziękuje za waszą pomoc

  20 zł
 • MK
  Marek Kalbarczyk

  Jako założyciel Fundacji proszę wszystkich ludzi dobrej woli o okazanie solidarności z niewidomymi dziećmi, które są w najtrudniejszej sytuacji. Każdy grosz się liczy!

  1 000 zł

Nasi użytkownicy założyli

863 991 zrzutek

i zebrali

760 536 341 zł

A ty na co dziś zbierasz?