id: dkzrh4

Alma Koci Duszek walczy z ciężką chorobą. Pomóżmy jej pokonać FIP.

Alma Koci Duszek walczy z ciężką chorobą. Pomóżmy jej pokonać FIP.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
3 279 zł
z 9 000
36%
zakończona
30.06.2020r
55
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka ma 5 nagród/ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 982 155 zrzutek i zebrali 1 004 775 257 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Dziś jest 6 dzień po zakończeniu leczenia Almy:-) Nie pisałam tu zbyt wiele, bo pochłonęła mnie praca na rzecz Almowego Bazarku, która była pracą 24h/dobę. Dzięki Waszej pomocy, wsparciu, dobrym myślom nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy:-) Alma ma dobre wyniki. Jest wysterylizowana. Bawi się. Ma apetyt. Zaczepia stare matrony. Żyje... Żyje...Żyje. Dziękuję za wszystko - jesteście najlepsi.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nie wiem od czego zacząć. Nazywam się Małgorzata, a mój kot to Alma. Mieszkamy w Gdańsku. Alma po portugalsku oznacza dusza. Nasza rodzina uwielbia Portugalię, a wszystkie nasze koty mają portugalskie imiona: Lisboa, Maliś, co oznacza złośliwiec i Alma. Trzy imiona naszych kotek ułożyliśmy w jedno zdanie: "Złośliwy duszek w mieście światła".

d76b631974183990.jpeg

Alma nie jest złośłiwym duszkiem - jest najmłodsza, ma 9 miesięcy. Z jednej strony jest cicha i słodka, nie chce nikomu przeszkadzać. Z drugiej strony jest jak Rocky Balboa - walczy o swoje i jak bokser wyciąga swoje łąpki broniąc się przed swoimi starszymi siostrami.

i0e30ec56f2e138d.jpeg

Zawsze była całkowicie szczęśliwa, więc kiedy zaczęła mieć mniej energii - natychmiast zabrałam ją do weterynarza. Byłam dobrej myśli i z radością udaliśmy się na wizytę. Niestety z każdą minutąbadania było widać po twarzach lekarek, że jest źle a nawet bardzo źle. Diagnoza była sttaszna. Każdy, kto ma kota, wie, co to jest - FIP. To cholerne trzy litery, które zmieniają wszystko. FIP (kocie zakaźne zapalenie otrzewnej) jest śmiertelną chorobą wirusową wywoływaną przez szczep wirusa zwany koronawirusem kotów. 

y5260b31ecf8a945.jpeg

Istnieje leczenie, które wyleczyło wiele kotów, które miały FIP lub pomaga im żyć znacznie dłużej niż by to zrobiły bez leku, ale nie zostało zatwierdzone przez FDA. Ponieważ nie został zatwierdzony przez FDA, nie jest dostępny w Polsce i musimy go szukać na całym świecie. Jest BARDZO drogi i wiem, że nie stać mnie na to. Ale ludzie, którzy leczą swoje koty, powiedzieli, że to jest tego warte - zabiera ich kotom ból i chorobę. Dlaczego więc nie miałbym tego zrobić?

z9605b59359528e5.jpeg

Zawsze byłam gotowa do niesienia pomocy i robiłam to. Wiem, jak trudno jest prosić o pomoc, ale ja już się nie boję i nie wstydzę. Alma jest moją rodziną i nie mogę jej porzucić. Mały Książę powiedział: „Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”. I to jest moja odpowiedzialność.


Wierzę, że pomogę mojej Almie. Dużo się uczę o tej chorobie, poznaję cudownych ludzi, którzy wypowiedzieli wojnę losowi. Wierzę, że jak pomogę jej pomogę też innym ludziom, którzy stanęli wobec wyroku FIPa.


Leczenie Almy jest bardzo kosztowne. Taka jest niestety cena leku. Alma przyjmuje tabletki i jest jednym z nielicznych kotów, które atak doskonały sposób reagują i wchłaniają tabletki.


Większość kotów przyjmuje lek w formie zastrzyków. Mają okropne problemy na skórze, ropienie:-( My po tygodniu leczenia antybiotykami w zastrzykach dorobiliśmy się gigantycznego ropienia i potem dziury w boku Almy.


25 tabletek kosztuje 130 dolarów, czyli 502pln plus 20pln za cło i 40 za transport. Czyli 562pln. Jedna tabletka kosztuje 22,48pln.

Alma musi obecnie przyjmować 6 tabletek dziennie - zależy to od jej wagi. Jak będzie rosnąć będzie wzrastać liczna tabletek.

6 tabletek dziennie to koszt 134,88 dziennie.

25 tabletek wystarcza nam na 4 dni.

50 tabletek wystarcza na 8,3 dnia.

75 tabletek wystarcza na 12,5 dnia.

Do tej pory wydaliśmy 3372 pln na same leki na 25 dni leczenia. Jeżeli waga Almy się utrzyma (co raczej jest niemożliwe) będziemy potrzebować jeszcze 7957,92pln:-(

Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, badania krwi inne leki i karma.

Kiedyś taka kwota byłaby dla mnie bardzo łatwo osiągalna. Teraz moja sytuacja życiowa jest mega powikłana i dlatego w ten sposób walczę o życie tego małego puchacza. I walczyłabym tak samo o każde inne życie.


Wierzę, że nie zostawicie nas samych i pomożecie.

Zapraszam też na Koci Bazarek - możecie nas tam wspierać licytując fanty lub jej nam oferując.

https://www.facebook.com/groups/1770661046501910/2757025644532107/comment_id=2757048097863195¬if_id=1582464994648457¬if_t=group_comment


#wrzucgrosiakanakociaka


Aktualizacja 26.02.2020

Alma czuję się doskonale. Dziś mija 14 dni od pierwszej dawki leku. Wyniki krwi się poprawiają. Kot nie ma żółtaczki. Nie ma gorączki. Nie ma wylewu do oka. Markery figowe spadają. Walczy o każdy dzień.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Nieaktywne
Inne
Kolejny magiczny przepis - tym razem chlebek z Madery Bolo de Caco.
Jeżeli ktoś chciałby mój przepis plus historię zapraszam do wrzucania "piątaka" na Almę, a przepis poszybuje szybko tego samego dnia.#wrzucgrosiakanak...
5 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
I królewskie Pateis de Belem
Pasteis de nata to jedno ze sztandarowych dań kuchni portugalskiej. Słodkie i kruche ciasteczka powstały w klasztorze Hieronimitów w Belem, skąd bierz...
5 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
Tajemny przepis na portugalski chce kukurydziany Broa de Milho
Alma, Lisboa i Malic to imiona moich kotek zainspirowane najpiękniejszym krajem na świecie Portugalią. Moja ilość do Luzytanii jest wręcz legendarna;-...
5 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Magiczny bo mój, ale inspirowany Portugalią Frango com Arroz a Portuguesa
Czynnikiem łączącym większość regionów Portugalii (poza interiorem, gdzie dominuje mięso) jest niewątpliwie zamiłowanie do ryb. Portugalia należy do 3...
5 zł
Zakończona
Inne
Bolo de Laranja - portugalskie ciasto pomarańczowe
Jeżeli chcesz zasmakować portugalskiej pomarańczy zaklętej w cieście #wrzucgrosiakanakociaka.1,2,5, 10 pln - ile Ci serce podpowie. My podzielimy się ...
5 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 55

 
Dane ukryte
150 zł
Piotr Ławacz
100 zł
MG
Marta Gosławska-Mironowicz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MJ
Marzena Jasińska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
GS
Małgorzata Surkont
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków