id: dnvsch

Budowa satelity ZSM-Sat

Budowa satelity ZSM-Sat

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 477 zł
z 4 000
36%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 034 002 zrzutki i zebrali 1 099 468 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Chciałbym poinformować, że zespół ZSM-Sat Team przeszedł do kolejnego etapu konkursu. Konkurowaliśmy z prawie 60 zespołami szkół średnich z Polski, z których zostało wyłonionych 20 najlepszych zespołów.


  W tym etapie zespół będzie już fizycznie tworzył satelitę i następnie przeprowadzał testy. Czeka nas drukowanie na drukarkach 3d korpusu satelity, montaż wszystkich elementów, lutowanie całej elektroniki oraz programowanie. W międzyczasie testy wszystkich komponentów i kalibracja podzespołów/


  W następnym etapie zostanie wyłonionych 5 najlepszych zespołów które pojadą na poligon wystrzelić swoje satelity.


  Czeka nas ciężka praca i dużo nauki. Trzymajcie kciuki!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kim jesteśmy i co robimy?

Jesteśmy uczniami szkoły Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu tworzymy zespół ZSM-Sat Team. Bierzemy udział w konkursie CanSat 2020/2021, który polega na zbudowaniu i wystrzeleniu małego satelity, który będzie zbierał dane naukowe. Organizatorem jest Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO. Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronię internetowej organizatora - https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/ .


Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest chęć poszerzenia naszej ogólnej wiedzy, a także podjęcia wyzwania, które wymaga sprawdzenia naszych umiejętności oraz pracy zespołowej. Zbudowanie satelity wielkości puszki jest wyzwaniem dla uczniów którzy interesują się tematyka techniczną, i może zaowocować chęcią dalszego pogłębiania wiedzy w tym temacie. Zespół składa się z uczniów klas drugich trzecich i czwartych o profilu informatyczym. Naszym opiekunem naukowym jest nauczyciel przedmiotów zawodowych – Pan mgr inż. Daniel Siwiec.


O co prosimy?

Chcieli byśmy poprosić o wsparcie finansowe które pomogło by naszemu zespołowi przejść do kolejnych etapów projektu i pomyślne zakończenie konkursu. W zamian za wsparcie oferujemy naklejki na satelicie, wspomnienie w mediach oraz logo na koszulkach. Środki finansowe przeznaczymy na zakup potrzebnej elektroniki i materiałów niezbędnych do zbudowania satelity oraz materiałów promocyjnych zespołu.


Co to jest CanSat?

CanSat jest to minisatelita wielkości standardowej puszki po napoju. Jego zadaniem jest przeprowadzenie różnego rodzaju badań i eksperymentów. Urządzenia te wykorzystywane są do nauki i zapoznawania uczniów z technologiami kosmicznymi poprzez rywalizację w konkursach organizowanych na całym świecie.


Jak wygląda konkurs?

W Polsce konkurs Cansat organizowany jest przez Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska. Są to eliminacje do europejskich zawodów organizowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). W konkursie mogą startować drużyny składające się od 4 do 6 uczniów, którym musi towarzyszyć opiekun. Ich zadaniem jest zbudowanie urządzenia, które uwzględnia wszystkie główne podsystemy obecne na prawdziwym satelicie, takie jak: moduł zasilania, system lądowania i komunikacji, komputer pokładowy. Minisatelita powinien być w stanie przeprowadzić badania i eksperymenty: najpierw podczas lotu rakietą, na wysokość kilku kilometrów, a następnie w trakcie opadania na spadochronie. Dane, jakie zbierają CanSaty, bywają różne - od ciśnienia atmosferycznego i temperatury powietrza, przez telemetrię i fotografię, po poziom promieniowania jonizującego.


Jaką obraliśmy misję?

Podstawowa misja polega na zebraniu informacji o temperaturze zewnętrznej satelity wraz z ciśnieniem atmosferycznym. Po otrzymaniu danych z czujnika temperatury i ciśnienia, dane są przesyłane do stacji naziemnej, gdzie dane zostaną odebrane, przeanalizowane i wyświetlone na ekranie stacji naziemnej.


Nasza drugorzędna misja polega na obliczaniu prędkości i kierunku wiatru na podstawie danych otrzymanych z pokładowego GPS i anemometru. Pozwoli nam to stworzyć mapę kierunku i prędkości wiatru w zależności od wysokości, a także wyświetlanie współrzędnych i analizy orientacji Can Sat w środowisku 3D. Wybraliśmy tę misję, aby postawić sobie wyzwanie, coś, co będzie trudne, ale także korzystne dla niektórych środowisk, takich jak miejsca o dużej prędkości wiatru i zmiennej pogodzie. Chcemy sprawdzić czy takie rozwiązanie mogło by być zastosowane podczas badań pogodowych - m.in huraganów.


Wizualizacja ZSM-Sat podczas misji:

m326f47e899db014.pngWizualizacja podczas projektowania naszego CanSata:

kac8ee8dab20e3a0.png


Płyta główna CanSata:

unknown.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 4

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Wspierasz nas!
Dziękujemy bardzo za wsparcie!Chcielibyśmy stworzyć tablicę informacyjną z listą osób nas wspierających.Jeżeli nie macie nic przeciwko to umieścimy ta...
1 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
Sponsor 1 stopnia
Wybrane logo sponsora umieścimy na:- Banerach reklamowych projektu (banner, rollup, itp)- Na koszulkach drużyny (na plecach)
200 zł

Kupione 3 z 10

Zakończona
Inne
Sponsor 2 stopnia
Wybrane logo sponsora umieścimy na:- Banerach reklamowych projektu (banner, rollup, itp)- Na koszulkach drużyny (na plecach)- Naklejka z logiem na Can...
400 zł

Kupione 1 z 3

Zakończona
Inne
Główny sponsor
Wybrane logo sponsora umieścimy na:- Banerach reklamowych projektu (banner, rollup, itp)- Na koszulkach drużyny (na rękawie)- Naklejka z logiem na Can...
2000 zł
Zakończona

Wpłaty 17

DD
DOROTA DĄBROWSKA
ukryta
DK
Dariusz Kuc
ukryta
MS
Marek Siwiec
ukryta
L1
Leśnik 1337
ukryta
PK
Paweł Kozak
ukryta
BL
Bartosz Lorenc Buśko
ukryta
KS
Kamil "Szef" Drzewiecki
ukryta
DS
Daniel Siwiec
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków