id: dxnbe4

Dom Matki i Dziecka Agandi - aby już więcej nie musiały cierpieć...

Dom Matki i Dziecka Agandi - aby już więcej nie musiały cierpieć...

Nasi użytkownicy założyli 1 153 775 zrzutek i zebrali 1 198 901 590 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


“DOM MATKI I DZIECKA - AGANDI”

ZMIENIAJMY RAZEM ŚWIAT, KROK PO KROKU


Od początku istnienia fundacji pragniemy stworzyć miejsce - bezpieczną przystań dla młodych matek i kobiet w ciąży, które zmagającą się z niewyobrażalnymi sytuacjami. Bardzo często młode dziewczyny zostają wykorzystywane, doświadczają przemocy fizycznej oraz seksualnej, na skutek czego zachodzą w ciąże. Osamotnione, bez pieniędzy i wsparcia stają się bezradne, podejmując desperackie próby samodzielnego zakończenia ciąży.

Właśnie takim kobietom pragniemy pomóc - zapewnić dach nad głową, stałą opiekę medyczną, wsparcie załogi Agandi oraz przede wszystkim udostępnić narzędzia do samodzielnego życia. Pragniemy otworzyć dla nich drogę do przyszłości, niezależności finansowej i wyjścia z cyklu ubóstwa, edukując i szkoląc do przyszłej profesji.


HISTORIA BRIDGET 

- inspiracja do stworzenia projektu.

W sierpniu 2023 roku, po raz kolejny stanęliśmy w obliczu brutalnej historii dziewcząt w Ugandzie. Do sierocińca Agandi trafiło maleńkie niemowlę, które ważyło niecały kilogram. Wycieńczone i zaniedbane dzieciątko, było wielkości LUDZKIEJ DŁONI.


Mama dzieciątka, 17-letnia Bridget po wczesnej śmierci rodziców została oddana w ręce wujka. Od czwartego roku życia była pod jego prawną opieką. Mając 16 lat doznała okropnego cierpienia - została zgwałcona, w wyniku czego zaszła w ciążę. Wujek zmusił dziewczynę do zamieszkania z ojcem dziecka, który znęcał się nad kobietą fizycznie i psychicznie, ostatecznie zostawiając ją samą sobie. Na skutek brutalnego pobicia i tragicznego stanu zdrowia, Bridget zaczęła przedwcześnie rodzić córeczkę. Wujek zgodził się na pomoc młodej dziewczynie stawiając warunek pozbycia się dziecka - czego matka nie była w stanie zrobić

Ostatnim ratunkiem dla zdruzgotanej Bridget miała być ciotka. Ta jednak również zażądała by porzuciła dziecko w zamian za przyjęcie jej do domu. Zrozpaczona dziewczyna, bez dachu nad głową i grosza w ręku, postanowiła zostawić małą Desire.

Gdy zapłakana dziewczyna odchodziła od dziecka, została zauważona przez kierowcę motocykla, a następnie zabrana na policję. Mamę i malutką córeczkę udało się przetransportować do fundacji, zapewniając dach nad głową, pomoc psychologiczną, fizyczną oraz odpowiednie leczenie. Dzisiaj, po miesiącach wspólnej walki o zdrowie i życie, w otoczeniu pełnym miłości i troski, dziewczyny nabierają sił i wracają do zdrowia!


DGejjFxFfOEhK0UD.jpg

VjY39nAtZ276F05t.jpgNiestety, w przypadku Bridget i innych młodych matek, dom „Bezpieczna Przystań” ma ograniczenia wynikające z przepisów prawa: 

po ukończeniu 18-go roku życia, zgodnie z prawem, Bridget z córeczką nie będą mogły dalej mieszkać wDomu dla Dzieci Agandi.


BEZ TWOJEJ POMOCY I NASZEGO DZIAŁANIA TE MŁODE MATKI POZOSTANĄ W RĘKACH SWOICH OPRAWCÓW.


CO UMOŻLIWI PROJEKT „DOM MATKI I DZIECKA - AGANDI”?


  1. Zapewni dach nad głową kobietom właśnie TAKIM JAK BRIDGET. Matkom, które kończąc 18-ty rok życia nie mają gdzie się podziać, a sierociniec traci uprawnienia do pomocy w tym zakresie.
  2. Stałą opiekę dla matek i ich potomstwa zagwarantowaną przez pracowników Agandi.
  3. Szkolenie i edukację kobiet w dynamicznie rozwijającej się w Ugandzie dziedzinie pracy jaką jest krawiectwo. Nasza utalentowana krawcowa Melissa, jednocześnie członkini zespołu, będzie dzielić się swoją wiedzą z młodymi matkami. Umożliwi to dziewczynom rozwinięcie podstawowych umiejętności i zdobycie niezbędnych kompetencji. Otworzy im to drogę do przyszłości, niezależności finansowej, wyjścia z cyklu ubóstwa oraz zapewnienia środków na utrzymanie rodziny.
  4. Dom stanie się również miejscem, w którym będziemy realizować nasze kolejne, rewolucyjne projekty rozwojowe. Właśnie tu będziemy produkować afrykańską odzież, z której dochód przeznaczony będzie na nieustanną pomoc humanitarną dzieciom i matkom w potrzebie. Zespół Agandi posiądzie miejsce dostosowane do godnego wykonywania pracy, a nasi darczyńcy będą mieli szansę licytować produkowane tam ubrania.20 TYS. ZŁOTYCH - TA KWOTA POZWOLI NAM ROZPOCZĄĆ PROJEKT


Fundacja jest w posiadaniu małego domku, w którym uruchomimy nasz projekt. Miejsce wymaga ogromnego nakładu pracy - musimy doprowadzić prąd, wyłożyć betonowe podłogi kaflami, pomalować surowe ściany i wyposażyć

sypialnie, zapewniając tym odpowiednie warunki mieszkalne dla matek z niemowlętami. Następnie pokój dzienny zostanie przerobiony na pracownię krawiecką, którą wyposażymy w stoły, maszyny oraz przybory krawieckie.

POMÓŻMY RAZEM!


[email protected]

[email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 20

KI
Karolinka
100 zł
KK
Kazimierski Klub Futsalu
1 000 zł
WA
Jakub Kawa
50 zł
EM
Kuba
70 zł
GK
Grzegorz klimczuk
5 zł
W"
Weronika "pośrednio"
45 zł
MC
Marcelina
50 zł
WS
Szymon
100 zł
AS
Ktoś
20 zł
AP
Aleksandra Pawłowicz
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!