Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” działa na terenie Kędzierzyna-Koźla w województwie opolskim. Naszą misją jest wspieranie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin. Swoją opieką obejmujemy osoby od wieku przedszkolnego, aż po dorosłość. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi zespół placówek edukacyjnych i warsztatowych w tym m.in. Dzienny Dom Pobytu.

a2b435d684f2c9c8.jpeg

Autyzm to niepełnosprawność o bardzo szerokim spektrum. Osoby z tym zaburzeniem są często niesamodzielne, niemówiące, mające poważne problemy z komunikacją i rozumieniem norm społecznych. Występują u nich także zachowania, takie jak agresja i autoagresja. Są to też osoby wysokofunkcjonujące w normie intelektualnej posiadające wiele umiejętności. Osoby te jednak mają wiele poważnych problemów, przede wszystkim związanych z funkcjonowanie społecznym. Bez specjalistycznej pomocy osoby wysokofunkcjonujące również nie poradzą sobie w życiu codziennym


Nasi podopieczni w wieku 24 lat kończą swoją edukację szkolną i tym samym kończą bezpieczny etap w swoim życiu. Często nie mają zapewnionego miejsca, w którym mogliby w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Nasz system oferuje jedynie przeludnione Warsztaty Terapii Zajęciowej, a także zamknięte i niedostosowane do osób ze spektrum autyzmu Domy Pomocy Społecznej. Rodzice często stoją na rozdrożu...co wybrać? Chcą dla swojego kochanego dziecka jak najlepiej. Czas też nie jest sprzymierzeńcem, gdyż na miejsce w takich placówkach czeka się bardzo długo.


A można sprawić, aby żyli prawie samodzielnie...


Do osiągnięcia tego celu służy Dzienny Dom Pobytu "Mały Książę",  gdzie pod okiem specjalistów - terapeutów młodzi, dorośli ludzie z satysfakcją i zadowoleniem zdobywają umiejętności, które pozwolą im bezpiecznie żyć wśród nas. Będą mieli poczucie sensu własnego życia, a także będą realizować swoje potrzeby.


Obecnie warunki lokalowe w Dziennym Domu Pobytu "Mały Książę" są niewystarczające w stosunku do liczby chętnych, którzy chcieliby znaleźć dla siebie bezpieczne miejsce do życia i rozwoju. 


s82778a107bb9f0a.jpeg


j4ede1dee6bad7f1.jpeg


a6b830a66d6d0d0a.jpeg


W związku z tym, jesteśmy w trakcie rozbudowy miejsca, tak aby zapewnić lepsze warunki dla naszych podopiecznych oraz umożliwić przyjęcie pod swoją opiekę większej liczby dorosłych osób z autyzmem. Chcemy dać im, jak i ich rodzinom wytchnienie oraz nadzieję na to, że ich przyszłość będzie zabezpieczona. Również chcemy, aby ich terapia mogła odbywać się w dobrych warunkach. Teren pod rozbudowę Dziennego Domu Pobytu "Mały Książę" dzierżawimy od Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Znajduję się w pobliżu lasu.

Docelowo w Dziennym Domu Pobytu "Mały Książę" mają znajdować się sale terapeutyczne, warsztatowe, rehabilitacyjne i wypoczynkowe przeznaczone do prawidłowego funkcjonowania.


re2d8d2b827e861a.jpeg


ne8df74a2e9684e1.jpeg


i94e49949e0a27b0.jpeg


n1b0e1e7a53f997b.jpeg


b8b3df54871ccffb.jpeg


Czeka nas ogrom pracy i nakładów finansowych, dlatego prosimy Cię o wsparcie i pomoc! Chcemy jak najszybciej wybudować nowy budynek do codziennych zajęć i pracy.


Dzięki Tobie dorosłe osoby z autyzmem będą mogły odnaleźć swój drugi DOM i PRACĘ!


Każda złotówka zebrana przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Autystów "Mały Książę" w tej zbiórce, zostanie przekazana na rozbudowę Dziennego Domu Pobytu.

 

Przygotowany kosztorys przewiduje ponad 1 600 000 złotych. Brakuje nam 600 000 złotych nakładu finansowego, nie wspominając o wyposażeniu budynku, pokoi, zakupu pomocy terapeutycznych itp. 

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc finansową. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i wsparcie.

 

Kontakt:

Prezes Stowarzyszenia

Barbara Wawrzynowicz

e-mail: [email protected] 

nr telefonu: 607 111 280. 


Jeśli każdy, kto właśnie czyta o DOMU podaruje nam cegiełkę od siebie, cel stanie się realny.


 Z całego serca dziękujemy za każdy gest wsparcia!!!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 175

D
DRUŻYNA MARTYNY
4 000 zł
G
GGo
2 000 zł
AL
Alek L
2 000 zł
J
Jarosław
1 500 zł
DM
Dorota Makieła
1 500 zł
A
Artur B
1 000 zł
K
Katarzyna Padus
1 000 zł
A
Aneta
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 355 zrzutek

i zebrali

440 707 978 zł

A ty na co dziś zbierasz?