Publikacja książki „Ciałokrewieństwo”
Publikacja książki „Ciałokrewieństwo”
Nasi użytkownicy założyli 1 233 038 zrzutek i zebrali 1 368 948 766 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Cześć!
Przychodzi taki czas, kiedy marzenie wkracza w fazę materializacji. Moim marzeniem jest opublikować swoją pierwszą książkę. O czym będzie ta książka? O ciele. Od kilkunastu lat interesuje mnie badawczo temat cielesności, a konkretniej, jak to pięknie opisał Baruch Spinoza, pytanie, do czego ciało jest zdolne. Innymi słowy, zastanawia mnie, co to właściwie znaczy, że jesteśmy cieleśni i z czym to się wiąże. Temat pochłonął mnie tak bardzo, że przerodził się w rozprawę doktorską (można ją nawet przeczytać pod tym linkiem).
Powstająca książka o roboczym tytule „Ciałokrewieństwo” to przedsięwzięcie oparte na badaniach artystycznych, które łączą dociekania z zakresu współczesnej filozofii z praktykami ciała wywodzącymi się z tańca współczesnego, choreografii, performance sportów i sztuk walki oraz wybranych form medytacji. Punktem odniesienia jest tutaj humanistyka środowiskowa, zajmująca się sposobem, w jaki cielesne relacje ludzi, zwierząt, roślin, rzeczy warunkują się w określonych ekosystemach, kształtując się w zróżnicowane formy tego, co wspólnotowe.
Książka ukaże się w serii „Humanistyka Środowiskowa” w wydawnictwie słowo/obraz terytoria. O wydawnictwie możecie dowiedzieć się więcej pod tym linkiem.
Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych, które pozwolą mi i wspierającemu mnie zespołowi przeprowadzić prace nad książką.
To jeszcze kilka słów o mnie: jestem tańczącym filozofem :) Łączę szeroko rozumianą wiedzę z zakresu filozofii z praktykami ciała (sztuki walki, taniec współczesny, performance, medytacja itp.), ukierunkowanymi na poszerzanie cielesnej świadomości i uważności w ruchu. W tej tematyce prowadzę warsztaty, seminaria, publikuję również teksty (naukowe, popularnonaukowe, recenzje, rozdziały książek). O większości z tych działań możesz dowiedzieć się z mojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.
A teraz o osobach, dzięki którym książka może powstać:
- Joanna Bednarek – filozofka, pisarka, tłumaczka, członkini redakcji „Praktyki Teoretycznej”, publikowała m.in. w „Tekstach Drugich”, „Krytyce Politycznej” i „Czasie Kultury”. Autorka książek: „Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki”, „Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię?”, „Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta” i powieści „O pochodzeniu rodziny” oraz „Próba”. Teksty literackie publikowała w „Czasie Kultury”, „Wakacie”, „FA-arcie”, „Trytyce” i „Notatniku Literackim”. Tłumaczyła między innymi Karen Barad i Rosi Braidotti.
Zadaniem Joanny będzie redakcja i adiustacja tekstu, czyli sprawienie, że jego lektura sprawi Wam tyle samo frajdy, co mi jego pisane :) Polecam książki i teksty autorstwa Joanny; a może i Wy będziecie chcieli stworzyć razem z nią swoją pierwszą lub kolejną książkę!?
- Patryk Szaj – ur. 1989 r., doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, redaktor, okazjonalnie tłumacz. Autor monografii Wierność trudności. Hermeneutyka radykalna Johna D. Caputo a poezja Aleksandra Wata, Tadeusza Różewicza i Stanisława Barańczaka (Universitas, 2019) oraz książki eseistycznej Pamiętnik z końca świata (jaki znamy) (Wydawnictwo Wolno, 2022). Redaktor naukowy serii wydawniczej Humanistyka Środowiskowa (Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu / wydawnictwo słowo/obraz terytoria). Współtłumaczył książki Antropocen czy kapitałocen? Natura, historia i kryzys kapitalizmu pod red. Jasona W. Moore’a oraz Zoografie. Kwestia zwierzęca od Heideggera do Derridy Matthew Calarco. Redaktor naukowy numeru monograficznego czasopisma „AUPC. Studia Poetica” poświęconego językom antropocenu.
Człowiek koordynujący cały projekt, twórca serii „Humanistyka Środowiskowa”, powstającej w wydawnictwie słowo/obraz terytoria, w której pojawi się również moja książka. Patryk jest też autorem książki pt. „Pamiętnik z końca świata (jaki znamy)”.
- Anna Samuła – artystka fotografka. Zdjęcia autorstwa Ani z wyprawy polarnej na Spitsbergenie posłużą do stworzenia oprawy graficznej książki. O działaniach Ani możecie poczytać pod tym linkiem. A może będziecie chcieli nawiązać współpracę lub kupić jej fotografie ;)
- Krystyna Lama Szydłowska – performerka/choreografka/tancerka/animatorka kultury/pedagożka tańca, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia. Tworzy autorskie choreografie w teatrach, w filmach oraz teledyskach, zajmuje się koordynowaniem przemocy i intymności w teatrze i na planach zdjęciowych. W autorskiej pracy interesuje się ruchem ciała odzwierciedlającym transformację stanów emocjonalnych, które są wynikiem aktualnej rzeczywistości społecznej. Taniec traktuje jako połączenie ekspresji emocjonalnej i funkcjonalności poszczególnych partii ciała. Kocha cukier.
Lama to osoba, która wprowadziła mnie technicznie w świat tańca i uzmysłowiła, że taniec to coś zupełnie innego, niż mi się wydawało. Od tego czasu przyjaźnimy się i często pracujemy razem, praktykując myślenie (w) ruchu. Z Lamą konsultuję zagadnienia podejmowane w książce, które dotyczą szeroko rozumianej pracy z ciałem, zwłaszcza w kontekście tańca. O działaniach Lamy dowiecie się więcej pod tym linkiem.
- Marta Milewska – zawodowo dietetyczka i psychodietetyczka. Prowadzi konsultacje indywidualne i grupy pomagając w odzyskiwaniu kontaktu ze sobą i budowaniu satysfakcjonującej relacji z jedzeniem i ciałem. Poza psychodietetyką fascynuje się improwizacją taneczną solo i kontaktową, z ciekawością badając jej warstwy fizyczne, relacyjne, autoterapeutyczne i performatywne. Jako psycholożka in spe interesuje ją relacja z ciałem, komunikacja niewerbalna, stan przepływu i tworzenie wspólnoty w tańcu. W praktyce kontakt improwizacji rozwija się od 5 lat uczestnicząc w warsztatach, festiwalach i performensach. Tańca współczesnego, improwizacji i partneringu uczyła się w Szkole Tańca Współczesnego. Występowała w spektaklu "Insadness" w choreografii Katarzyny Leszek. Prowadziła warsztaty z kuglarskiej wersji improwizacji ruchowej w jej projekcie hoopsisters. Od zeszłego roku organizuje i prowadzi laboratoria, jamy i warsztaty improwizacji kontaktowej w ramach cyklu "w kontakcie". W przyszłości planuje łączyć psychoterapię z tańcem i ruchem, szczególnie w kontekście terapii zaburzeń odżywiania.
Razem z Martą tańczymy kontakt improwizację. Z martą będę również konsultował zagadnienia dotyczące tańca w tworzonej książce. A więcej o niej samej dowiecie się z jej strony internetowej.
- Jagoda Wasilewska – absolwentka kierunku Taniec o specjalności tancerz-choreograf na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Współpracowała z Connecting Arts Theatre uczestnicząc w licznych produkcjach (filmy, videoarty, performance, pokazy otwarte twórczych działań ruchowych). W 2021 dołączyła do Teatru Tańca Nieznany, wraz z którym wygrała konkurs „Rezydencja/Premiera” Gdańskiego Festiwalu Tańca, w ramach którego w maju 2022 teatr pracował pod opieką artystyczną Hannesa Langolfa nad spektaklem „fantasia, a warm dance for the harmony and voices singing in your head”. Wraz z Filipem Hylewiczem tworzyła spektakl „preShow: thanks for the dance” w ramach działalności Centrum Tańca Pendulum. Tancerka w spektaklu “Holy Melancholy” w choreografii Katarzyny Leszek. Performerka w filmie Izabeli Nykiel “Serce Przemiany”. Masażystka (masaże orientalne i ajurwedyjskie). W Poznaniu współtworzy z Martą Milewską przestrzeń praktyki kontakt improwizacji “W Kontakcie”, w formie regularnych spotkań łączących laboratorium i jam. W swojej pracy kieruje się swobodą cielesnych wypowiedzi i uważnością w kontakcie, a także uwrażliwianiem i otwieraniem na czuły i pełen szacunku dotyk, który uważa za punkt startowy do transformacji.
Z Jagodą mam przyjemność praktykować taniec kontakt improwizację, który stanowi istotny element badań artystycznych prezentowanych w książce. Jagoda jest również moją konsultantką w tym temacie. Na jej zajęcia zapraszam do Studio Nieznane :) A o jej działaniach dowiecie się więcej na instagramie.
- Studio Nieznane – to magiczne miejsce na mapie Poznania tworzone przez grupę ludzi zajmujących się tańcem i jogą. To w nim testuję swoje teorie dotyczące cielesności w ruchu. Może chcecie poruszać się razem właśnie tutaj? Będzie ku temu okazja, ponieważ ruszają tam moje warsztaty somatyczne, o których możecie poczytać pod tym linkiem. Zapraszam też na wszystkie zajęcia w Nieznanym, będziecie zachwyceni/zachwycone, gwarantuję to ;) Strona Studio.
- Słowo/ obraz terytoria – powstało jesienią 1995 roku. Obszar naszych zainteresowań wyznaczają teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych. Książki wydawnictwa próbują przekraczać tradycyjne podziały, penetrują obszary pośrednie i pograniczne – nie tylko pomiędzy ikonosferą a logosferą, o czym mówi nazwa wydawnictwa, lecz także pomiędzy „czystą” myślą a historią myślenia. Trudne to zadanie, jednak dotychczasowa działalność pokazuje, że istnieje szerokie grono czytelników, którzy pragną dzielić z nami ciekawość myśli.
To z nimi dzieje się magia tworzenia książki. Ich piękne publikacje możecie zobaczyć na ich stronie.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej
Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!
Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.
Organizatora:
60 zł
Kupione 1 z 8
150 zł
Dostępne 2 szt.
150 zł
Kupione 1 z 2
500 zł
Dostępne 2 szt.
600 zł
Dostępna 1 szt.
1000 zł
Dostępne 3 szt.
150 zł
Kupione 2 z 2
200 zł
Kupione 4 z 4
Z taką ekipą musi być wydane :-) Liczę na autograf. Pozdrowienia!