id: dr9dbn

Polska na ICC 2023

Polska na ICC 2023

Nasi użytkownicy założyli 1 189 570 zrzutek i zebrali 1 253 453 416 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! W tym roku wspólnie z Fundacją Prowadnica wolontariacko organizujemy wyjazd polskiej niewidomej młodzieży na ICC. Chcielibyśmy Wam przedstawić to niezwykłe wydarzenie i prosić o pomoc w jego zrealizowaniu


ICC – International Camp on Communication and Computers to wydarzenie, które nie ma sobie równych! 

Cechuje się międzynarodowym charakterem, najbardziej profesjonalnym zapleczem technicznym, świetnie zbalansowanym programem dydaktyczno-rekreacyjnym oraz ogromnym potencjałem pozytywnych zmian!


Między 17 a 23 sierpnia tego roku odbędzie się w Czechach 7 dniowy obóz ICC, skierowany do młodzieży niewidomej i niedowidzącej z Europy w wieku od 16 do 21 lat.

Wydarzenie ma charakter wykładów i warsztatów przekazujących wiedzę i praktyczne umiejętności dla osób niewidomych i niedowidzących. Treść zajęć skoncentrowana jest głównie wokół obsługi komputerów, nauki przydatnych programów i urządzeń wspomagających, ale również poszerzania umiejętności społecznych czy radzenia sobie z codziennymi trudnościami.


Zrzuć się, aby Polska grupa w tym roku mogła stać się jego częścią!

Po 3 letniej przerwie związanej z Covid 19 znów mamy szansę na uczestnictwo w tym wspaniałym wydarzeniu i wszystkich płynących z niego korzyściach.

08wEIgnsJa9rO139.png4tVDQAqRn8i8iWfP.png

Niewidoma młodzież z zasady napotyka na dużo więcej trudności w pokonywaniu barier związanych z edukacją i poszukiwaniem pracy. Jest to związane głównie z ograniczeniami wynikającymi z braku wzroku. Często też kontakt młodych niewidomych z rówieśnikami ogranicza się wyłącznie do szkoły, do której uczęszczają tylko podczas roku szkolnego, także w wakacje możliwość ta zanika. Dlatego tak niezwykle ważne jest, żeby nie tylko wyjeżdżać z domu, ale też poznawać punkt widzenia innych niewidomych, w tym – z innych krajów, jak również poznawać technologie znane w Europie, a dopiero rozwijające się w Polsce.


nawet najmniejsza wpłata może mieć ogromne znaczenie. Proszę, pomóżcie nam!


Tegoroczny obóz ICC odbędzie się w Czechach, w miejscowości Telcz. Część dydaktyczna zaplanowana jest na terenie Masaryk University, w Telczu – publiczna uczelnia założona w Brnie w 1919 roku. Jest największym uniwersytetem na Morawach i drugim w Czechach. Obecnie kształci kilkadziesiąt tysięcy studentów w ponad 400 kierunkach. Jego kadra zakłada, że w edukacji nie liczy się ani wiek, ani sytuacja materialna, a jedynie chęć poszerzania wiedzy. Uniwersytet wraz z ICC udostępnia w pełni wyposażone sale komputerowe, zaplecze techniczne, sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne, przystosowane dla osób z dysfunkcją wzroku.


Ten zagraniczny wyjazd to nie tylko, jak sama nazwa wskazuje, mnóstwo warsztatów na tematy przydatne na rynku pracy, ale także możliwość integracji dla wielu osób z całej Europy, a nawet spoza jej granic. Młodzi ludzie podczas obozu ICC mają możliwość nauczenia się wielu przydatnych umiejętności, nie tylko związanych z nowoczesnymi technologiami, ale także z czynnościami życia codziennego, orientacją przestrzenną czy autoprezentacją w grupie. Wszystkie warsztaty są prowadzone w języku angielskim, co dodatkowo daje możliwość szlifowania swoich umiejętności językowych. Oczywiście uczestnicy rozwijają je również po warsztatach, kiedy to mają okazję nawiązać kontakty z rówieśnikami z różnych krajów i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Wysoki poziom aktywizacji zawodowej niewidomych jest jednym z wyróżników tego wydarzenia.Koszty związane z udziałem w tym wydarzeniu przekraczają jednak możliwości finansowe młodych osób mieszkających w Polsce. Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia. Obóz ICC to miejsce, gdzie spotykają się młodzież oraz doświadczeni i cenieni pedagodzy z zakresu edukacji osób niewidomych i niedowidzących z różnych krajów Europy i świata. Oferuje szeroki wachlarz warsztatów, wykładów i zajęć, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i poziomu zaawansowania każdej osoby z dysfunkcją wzroku. Oprócz części dydaktycznej, organizowane są również liczne aktywności promujące aktywny i zdrowy tryb życia. 


Jednak najważniejszą korzyścią z udziału w tym wydarzeniu jest zwiększenie szans młodych osób niewidomych na podjęcie właściwych decyzji dotyczących ich dalszej edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Kontakt z pedagogami z różnych części świata, rówieśnikami oraz osobami niewidomymi, które osiągnęły sukces, może przynieść wielowymiarowe korzyści. W dzisiejszych czasach posiadanie odpowiednich umiejętności umożliwia osobom niewidomym nie tylko osiągnięcie samodzielności finansowej, ale również generowanie szerszych korzyści społecznych. 


Obóz ICC jest szeroko znany w społeczności osób niewidomych w Europie. Po zakończeniu wyjazdu organizowane są spotkania informacyjne, podczas których uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami. Mają również możliwość dzielenia się zdobytą wiedzą wśród społeczności osób niewidomych w Polsce. Wasza pomoc jest niezwykle ważna, aby umożliwić udział polskiej grupie niewidomych i niedowidzących w tym wydarzeniu. Każda wpłata, nawet najmniejsza, może mieć ogromne znaczenie i przyczynić się do pozytywnych zmian w życiu tych młodych osób. Dlatego serdecznie Was proszę o wsparcie naszej inicjatywy. Razem możemy sprawić, że ten obóz stanie się niezapomnianym doświadczeniem, pełnym nauki, rozwoju i inspiracji dla młodzieży niewidomej i niedowidzącej z Polski i całej Europy. 


Uczestnicy:


-Aleksandra - mam 20 lat, studiuję lingwistykę stosowaną z niemieckim i angielskim. W wolnych chwilach uczę się języków, spotykam się ze znajomymi lub czytam książki, a przy odpowiedniej pogodzie także pływam, jeżdżę na nartach i rowerze. Zgłosiłam się na ICC, aby podnieść moje kompetencje językowe, zawrzeć międzynarodowe znajomości i zdobyć nowe doświadczenia.

-Wiktoria - ma 16 lat, zainteresowana informatyką i nauką języków obcych. Jej pasjami są także podróżowanie, poznawanie nowych ludzi i muzyka

-Emilia - ma 16 lat, mieszka w Krakowie, interesuje się sportem uwielbia jeździć na rolkach Od roku uczęszcza do technikum informatycznego gdzie rozwija swoje zainteresowania związane z tym kierunkiem 


Wolontariusze: 

Fundacja Prowadnica w skład której wchodzą: 

-Julita Bartosiak, Monika Kaźmierczak, Dawid Pieper, Maja Sobiech

-Tomasz Paluch 


Po co jedziemy?

 -Żeby nauczyć się od ekspertów z innych krajów rzeczy przydatnych w codziennym życiu, 

  szkole, na studiach i rynku pracy; 

-Żeby poznać nowe, ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu; 

-Żeby poznać nowych ludzi z podobnymi problemami i w podobnym wieku; 

-Żeby pogadać trochę po angielsku; 

-Żeby nie siedzieć w wakacje w domu;

-Żeby pośmiać się, odpocząć i przywieźć niezapomniane wrażenia! 


W czym nam pomożesz?

-Pomożesz opłacić koszt uczestnictwa (w tym roku - 540 euro na osobę); (pokrywa to koszt uczestnictwa w wszystkich wydarzeniach ICC, nocleg oraz pełne wyżywienie

-Zapewnisz bezpieczny transport uczestników na miejsce warsztatów i z powrotem;

-Przyczynisz się do zakupu pożywnego i smacznego posiłku podczas podróży;

-Sprawisz, że uczestnicy będą podróżować i bawić się bezpiecznie dzięki ubezpieczeniu na podróż. 


fSxJDZ4qAfvlOZ4e.jpgFundacja Prowadnica zajmuje się rehabilitacją i aktywizacją osób niewidomych, a szczególny nacisk kładziemy na młodzież, wchodzącą w dorosłe życie, usamodzielniającą się i startującą na rynku pracy.więcej informacji:


https://www.icc-camp.info/


https://web.facebook.com/PolishICC/ Https://prowadnica.org/


https://prowadnica.org/


https://www.instagram.com/polska_na_icc/


linki do poprzednich pomyślnych zbiórek


https://pomagam.pl/wopaopdu


https://pomagam.pl/polskaicc2019uk


w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na:


[email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 22

 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
9 060 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AK
and
50 zł
TN
MaszTo
50 zł
 
Dane ukryte
300 zł
DK
Dariusz Kocur
50 zł
TN
Tomek
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!