id: drn324

Po 21 latach spotkania seniorów zagrożone - pomóż nam w walce z samotnością

Po 21 latach spotkania seniorów zagrożone - pomóż nam w walce z samotnością

Opis zrzutki

Historia Koła seniorów

Nasze spotkania zaczęły się 21 lat temu w zmieniającym się składzie (jedni dołączali do nas, inni żegnali się z nami na zawsze). Wszyscy jesteśmy bardzo dorośli, ale nie starzy - szczególnie duchem! Te spotkania urozmaicają nasze codzienne życie, to ważny dla nas kontakt z przyjaciółmi i znajomymi. Możliwość rozmów zwierzeń, porad itp. jak to wśród przyjaciół a także ważny kontakt z innymi ludźmi - gośćmi naszych spotkań. Wielką atrakcją są dla nas wycieczki do teatru, ogrodu botanicznego lub zoo - ważne, że dzieje się coś ciekawego. Aktywność to przecież najlepszy lek dla nas. Prawie wszyscy mamy kochane dobre dzieci, ale są zapracowani i mają coraz mniej czasu - rozumiemy to i staramy się sami zadbać o naszą aktywność. Bez tych spotkań nasz świat skurczy się do naszego mieszkania, spotkania każdego miesiąca (chętnie 2 razy w miesiącu) daje nam radość, wracamy zdrowsze, szczęśliwsze - znika samotność.

Organizacja pozarządowa Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń” która założyła nasze koło i zabezpieczyła finansowo jego działalność, udostępniła lokal, zapewniła herbatę, ciasteczko, ogrzewanie lokalu itd. - obecnie ma ogromne trudności i nie może nam już pomagać w pełnym zakresie, dlatego prosimy o pomoc wszystkich którzy rozumieją ,że samotność to najgorszy deficyt który może każdego z nas spotkać.

Na co przeznaczymy zgromadzone środki?

Zgromadzone środki finansowe umożliwią nam funkcjonowanie w czasie najbliższego pół roku. 6 miesięcy na zaczerpnięcie oddechu i pracy nad zabezpieczeniem finansowym sytuacji Koła Seniorek i Stowarzyszenia Pomocna Dłoń.  Każda otrzymana wpłata daje nadzieję, że uda się nam utrzymać tak ważną przestrzeń spotkań i inicjatywę, którą pielęgnujemy od wielu lat. 

Koszty, które opłacimy dzięki zbiórce:

350 zł/mc  będą kosztować czynsz i media,

140 zł/mc chcemy przeznaczyć na organizację spotkań - ciepłą herbatę i skromny poczęstunek dla seniorek 

Łącznie za 6 miesięcy zapłacimy: 2940 zł


t3c39b64d23442d5.jpeg

Mamy jeszcze jedno marzenie - jest warte 680 zł


Marzymy również o wycieczce do Ogrodu botanicznego i do Ogrodu Zoologicznego, koszt biletów za obie wycieczki dla 20 uczestników przedstawia się następująco:

140 zł kosztują bilety do ogrodu botanicznego, 

540 zł kosztują bilety do ogrodu zoologicznego.


Po długim okresie zamknięcia w czasie pandemii wspólna wycieczka, nawet w niewielkich odległościach  będzie dla nas wielką radością i wytchnieniem od codziennych spraw. Aby obniżyć koszty realizacji skorzystamy z komunikacji miejskiej.


Z serca dziękujemy wszystkim za wpłaty.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 5

 
Dane ukryte
50 zł
JP
Jakub
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Mydło potasowe Savon noir

Mydełka naturalne, są produkowane przez firmę Voysa. Odbiór nagrody po uprzednim mailowym ([email protected]) ustaleniu terminu w miejscu spotkań Koła Seniorek.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 13 z 14)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Pakiet: 2 bilety na koncert jazzowy Piotra Krzemińskiego

Bilety na koncert jazzowy Piotra Krzemińskiego + zdjęcie z autografem artysty. Odbiór biletów na dowolnie wybrany termin koncertów w Łodzi, po uprzednim mailowym ([email protected]) ustaleniu terminu w miejscu spotkań Koła Seniorek.


rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Warsztaty mydlarskie indywidualne dla 2 osób

Warsztaty z samodzielnej produkcji mydła, prowadzone przez Akademię Przyrodnika. Termin realizacji po uprzednim mailowym ([email protected]) ustaleniu terminu w miejscu spotkań Koła Seniorek.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Warsztaty kosmetyczne indywidualne dla 2 osób

Warsztaty z przygotowywania kremu firma Voysa. Odbiór nagrody po uprzednim mailowym ([email protected]) ustaleniu terminu w miejscu spotkań Koła Seniorek.

rozwiń

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Projekt identyfikacji wizualnej

Agencja reklamowa Indivisual: Projekt logotypu, wizytówek, papieru firmowego.  Realizacja po uprzednim mailowym ([email protected]) uzgodnieniu.


rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

719 190 zrzutek

i zebrali

495 401 351 zł

A ty na co dziś zbierasz?