Aktualności5

 • Dzięki Wam, wysłaliśmy już ponad 3️⃣0️⃣0️⃣ dronów na Ukrainę 🇺🇦

  Drony otrzymujemy w różnym stanie. Czasem całkiem nowe, częściej kilkukrotnie użyte i rzucone w kąt. Bywają też maszyny rozbite lub takie, które zaliczyły nieoczekiwaną kąpiel w jeziorze.

  Dzięki Twojej pomocy finansowej możemy je naprawić. Twój datek pomaga nam kupić nowe śmigła albo baterie, aby kolejne drony mogły trafić na wschód i pomóc ludziom wykrywać miny, poszukiwać osoby zaginione czy szacować straty wojenne.


  adbf2b30cff47890.jpeg

  Czytaj więcej
 • v4898022cd100a8f.jpeg

  Czytaj więcej
 • Naszych grantobiorców prosimy o przysyłanie zdjęć i filmów wykonanych przy pomocy podarowanych im dronów. Jeden szczególnie zwrócił naszą uwagę. Oto dron szuka min. Miało to miejsce na terenie zniszczonego kompleksu sportowo-wypoczynkowego na północ od Kijowa. Tutaj jeszcze mamy wersję "białkową", że to sam pilot wyszukuje podejrzanych miejsc, ale na świecie są już rozwiązania automatyczne. Może kiedyś trzeba będzie takie urządzenie pozyskać i wysłać do Ukrainy.


  Czytaj więcej
 • Przynajmniej raz w tygodniu wysyłamy drony do ukraińskich przyjaciół. Są zachwyceni darami. Dziękują, wykorzystują je w różnych akcjach i... proszą o więcej. Każda złotówka się liczy. Dziękujemy za dotychczasową szczodrość i dołączamy się do apelu ukraińskich NGO. Na zdjęciu drony dla Ukrainy.


  We send drones to Ukrainian friends at least once a week. They are delighted with the gifts. They thank you, use them in various actions and ... ask for more. Every zloty counts. Thank you for your generosity so far and we join the appeal of Ukrainian NGOs. The photo shows drones for Ukraine.


  k057e822c08a4430.jpeg

  Czytaj więcej

 • Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Trzeba już teraz dokumentować zniszczenia wojenne w Ukrainie. W tym celu najlepiej wykorzystać drony. Nawet takie zwykłe, które robią tylko zdjęcia i kręcą filmy. Oto cel akcji społecznej #DronyNaWschód.


Katya mieszka w Kijowie. Do wybuchu wojny wiodła normalne życie - uprawiała sport, jeździła na wycieczki z przyjaciółmi po Europie, miała satysfakcjonującą pracę w branży fitness. Teraz przygotowuje koktajle Mołotowa dla obrony terytorialnej. Widzi jak kraj niszczy najeźdźca. Chce zacząć dokumentować zniszczenia wojenne z drona, ale też zapewnić Olgowi, Jurijowi, Artiomowi i innym swoim przyjaciołom i rodzinie bezpieczeństwo, gdy wychodzą ze schronów. Z lotu ptaka widać więcej.


Takich jak Katya są w Ukrainie tysiące osób. Dajemy im narzędzie do dokumentacji fotograficznej i filmowej zniszczonych szkół, ulic i szpitali. Drony wspomagają też akcje ratownicze w przypadku ewakuacji ludzi z bombardowanych budynków. Wysłaliśmy już do różnych ukraińskich miast około setki maszyn (po wojnie powiemy dokładnie ile). Szykujemy kolejne konwoje ze sprzętem. Każda złotówka pomoże w organizacji tego przedsięwzięcia.


Zanim Katya, Yurij czy Oleg zobaczą świat z góry, to my te drony musimy odpowiednio przygotować, by nie narazić operatorów na strzał snajpera czy ostrzał artyleryjski. Wróg nie patrzy, czy ktoś robi zdjęcia swojej zbombardowanej kamienicy czy obserwuje okolicę w poszukiwaniu nieprzyjacielskich czołgów. Człowiek z dronem to dla niego cel. Dlatego drony jadą przeprogramowane, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i wyposażone w dodatkowe baterie. Dzięki Tobie zaczniemy również budować drony od podstaw, aby ograniczać możliwość zakłócania sygnałów radiowych.


Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych piszemy non-stop o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że uruchamiamy Zrzutka.pl do wspólnego działania.


Do akcji dołączyły się organizacje pozarządowe i biznesowe, osoby prywatne i przedstawiciele administracji rządowej. Twoja darowizna uratuje życie mieszkańcom Kijowa, Chmielnickiego czy Charkowa i pomoże im odbudować kraj na podstawie zrobionych zdjęć i filmów z naszych dronów. Dołącz do nas!

Sławomir Kosieliński,

prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro,

współinicjator i współorganizator akcji społecznej #DronyNaWschód (#DronesForUkraine)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 36

 
Dane ukryte
100 zł
JK
Joanna K
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
Marcin Mikler
100 zł
AG
Antoni Garstkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AN
Adam Nowaczek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AW
Alex Wong
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Niech lecą i zbierają informacje! Putler, idi w ch..

  20 zł

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 401 004 zł

A ty na co dziś zbierasz?