id: 6772nu

Wesprzyj akcję społeczną #DronesForUkraine

Wesprzyj akcję społeczną #DronesForUkraine

0
z 15 000 zł miesięcznie
0%
300 zł 
łącznie
wspierający
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Kijowskie ogórki


  Ogórki miały nieziemski smak. Były lekko pieprzne i słodkie zarazem. Smakowały całkiem inaczej niż te sądeckie czy warszawskie. Jeden słoik zjadłem jako solidniejszą przekąskę, drugi podarowałem znajomej z Kijowa, która ze mną pracowała. – Sławek, zrobiłeś mi dzień! – to mój smak, skąd je masz?


  Sławomir Kosieliński, Fundacja Instytut Mikromakro


  W połowie marca skontaktowała się Anastasia, ówczesna studentka politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Poprosiła o drony dla obrony cywilnej. Trochę czasu minęło zanim skompletowaliśmy przesyłkę i uzgodniliśmy formę transportu. Stanęło na tym, że z Kijowa do Przemyśla przyjedzie jej mama – Olga, prezeska Międzynarodowego Pozarządowego Związku Żeglarskiego Klasy Laser.


  Pociąg przyjechał w miarę punktualnie tuż po 20.00. W tłumie pasażerów i wolontariuszy błysnęła mi jej charakterystyczna, śnieżnobiała kurtka puchowa. Po chwili dowiedziałem się, że Olga wraca za trzy godziny do domu. Przez ten czas miałem jej wręczyć drony i pomóc się zapakować. Pojechaliśmy do biura.


  Na stole miałem rozłożone pudła z dronami i dokumenty transportowe. Po chwili Olga postawiła obok nich ogórki domowej roboty, baloniki i ukraińskie flagi. Ogórki za drony – to się nazywa wymiana handlowa w czasach wojny. Porozmawialiśmy o jej sportowych dokonaniach, szkole żeglarskiej i różnych przygodach z tym związanymi. Ale powiedziała mi też, że chętnie zobaczyłaby Przemyśl choć przez chwilę.


  Nic dziwnego, 12 godzin w pociągu w jedną stronę, potem powrót, a jak znajomi zapytają jak ten Przemyśl wygląda – nie pokazać żadnego zdjęcia? Pojechaliśmy na rynek. Pomnik Szwejka, pstryk, fotka raz, rundka między kamieniczkami, pstryk, fotka dwa i trzy, w samochód i na dworzec.


  Olga pojechała z dronami, a ja zostałem z kijowskimi ogórkami. Potem jeszcze kilkakrotnie wymienialiśmy się podarkami. Obecnie Olga i Anastasia prowadzą w Polsce organizację charytatywną Polska Ukraina Wolnosc Zycie i wysyłają dary do ukraińskich miast.

  --

  Oto przepis na kijowskie ogórki:

  • małe ogórki

  • sól

  • ocet winny

  • cukier

  • koniecznie pieprz czosnkowy

  • chrzan

  • koperek

  • liście wiśni i chrzanu

  • groszek z czarnego pieprzu

  Umieść to wszystko w słoikach, dopełnij wrzątkiem i mocno zakręć. Smacznego!

  z06ebf60773e6e75.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych piszemy non-stop o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że po raz kolejny uruchamiamy Zrzutka.pl do wspólnego, systematycznego działania.


Ostatnia zrzutka na części zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy oczekiwane 15 tys. złotych na części do dronów i prace serwisowe. Już wkrótce wyślemy kolejne maszyny. Ale ledwo co zakończyliśmy naszą zrzutkę nr 2, gdy zadzwonił do nas wolontariusz. - Koledzy są na froncie pod Charkowem. Czy moglibyście im przysłać jakiegoś drona do obserwacji? Za chwilę dostajemy email od innego aktywisty. Zaczynamy szkolenia instruktorów dronowych, którzy nauczą się jak zbierać dane z powietrza o zniszczeniach wojennych i następnie przekażą swoją wiedzę kolejnym osobom. Potrzebne są im drony!


Ta pierwsza wielkoskalowa wojna dronowa pokazuje moc jak tkwi w latających robotach. Nie możemy spocząć na laurach i odnotowywać ileż to dronów się już wysłało. Nasi wolontariusze twierdzą, że cywilny dron starcza na trzy dni tj, albo zostanie uszkodzony przy lądowaniu, postrzelony lub jego elektronikę "usmaży" jakiś system antydronowy. Trzeba wciąż kupować sprzęt i części. Temu służy ta cykliczna zrzutka. Niech nasi przyjaciele w Ukrainie wiedzą, że na nas mogą liczyć. Akcja #DronesForUkraine (alias #DronyNaWschód) wciąż trwa. Dorzuć się do akcji!


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.