#DrugiePłuca - Respiratory do walki z COVID-19 ID: t6etxy

40 354 zł z 100 000 zł

40%

40 354 zł

z 100 000 zł

21 dni

do końca

728

wspierających
40%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

Opis zrzutkiDrodzy Państwo, 


W chwili tworzenia zbiórki mamy w Polsce już 125 stwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem (COVID-19). Analizując sytuację panującą w pozostałych krajach europejskich, można stwierdzić że liczba zakażonych w Polsce będzie wzrastać w równie błyskawicznym tempie. Służba zdrowia nie jest przygotowana na tak krytyczne okoliczności i nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej liczby specjalistycznego sprzętu, którego w najbliższym czasie może zabraknąć. Jak wiemy, młodzi ludzie w większości przypadków przechodzą infekcję łagodnie, jednak z łatwością przenoszą wirusa na osoby w swoim otoczeniu, w tym osoby starsze z chorobami towarzyszącymi. U takich osób w przebiegu zakażenia koronawirusem może dojść do rozwinięcia zespołu ostrej niewydolności oddechowej. Do ratowania zdrowia i życia takich osób niezbędne jest podłączenie do respiratora, czyli tak zwanego sztucznego płuca.


W całej Polsce mamy około 10 tysięcy respiratorów, jednak znaczna część z nich jest na co dzień wykorzystywana przez pacjentów potrzebujących ich do życia z innych przyczyn. W sytuacji dużego wzrostu liczby osób z powikłaną infekcją koronawirusem, personel medyczny może zostać zmuszony do wybierania między chorymi, kto z pomocy respiratorów będzie mógł skorzystać. Tych wyborów chcemy uniknąć.


Dlatego prosimy Was o pomoc ! Jako studenci chcielibyśmy zakupić respiratory [koszt zakupu jednego to około 25 000 zł (przenośny) edited: na dzień, 20 marca 50 000 + VAT (stacjonarny, najbardziej potrzebny w wśród szpitali)], które są niezbędne przy zwalczaniu choroby. Nawet jeśli nie jesteście w grupie największego ryzyka i zakażenie możecie przechodzić bezobjawowo to pomyślcie o innych! Najprościej jest powiedzieć, że mnie to nie dotyczy i przejść obojętnie obok problemu licząc, że ktoś inny pomoże. Sytuacja dotyczy każdego: członków naszych rodzin, polityków, nauczycieli, lekarzy.

Wirus nie wybiera…


Nie patrzy na status społeczny, wiarę. Pomóżmy tym, dla których może zabraknąć potrzebnego sprzętu i dorzućmy własną cegiełkę, aby jak najszybciej to zakończyć! Wszyscy mogą wpłacać bo każdy grosz ma znaczenie, a każda złotówka przybliża nas do kolejnego uratowanego życia.


PS (edytowany)

W przypadku nie zebrania wystarczającej kwoty, lub czas oczekiwania na otrzymanie przedmiotu zakupu przekraczającego 3 miesiące, zobowiązuje się jednocześnie do przekazania zgromadzonych środków do wybranego szpitala*, celem zakupu potrzebnych i zarazem dostępnych na rynku środków służących personelowi szpitala do niesienia pomocy osobom zakażonym koronawirusem.


i77aadaeca74f28d.png

EDIT 2*

Na podstawie głosowania na serwisie Facebook-u, został wybrany Szpital św. Wojciecha znajdującego się w Gdańsku.

wab0b0777f34a9b3.jpeg

Za każdą pomoc dziękujemy,

Studenci wszystkich uczelni!

cee5ff1d4de38f98.jpeg


Wpłacający728

 
Dane ukryte
1 200 zł
 
Dane ukryte
900 zł
K
Kasia i Mariusz
870 zł
 
Dane ukryte
500 zł
A
Andrzej
500 zł
PT
Piotr Taube
500 zł
M
Maryla
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej

Chcę przeznaczyć pieniądze na środki ochronne (maseczki, środki dezynfekujące) !

Chcę przeznaczyć pieniądze na środki ochronne (maseczki, środki dezynfekujące) !

"Symboliczna złotówka pozwoli nam na rozróżnienie celu wpłaty, natomiast kwotę można edytować dowolnie"

wybrano 59 razy

Wybieram

Wpłać 1 zł i więcej

Chcę przeznaczyć pieniądze na główny cel zrzutki!

Chcę przeznaczyć pieniądze na główny cel zrzutki!

"Symboliczna złotówka pozwoli nam na rozróżnienie celu wpłaty, natomiast kwotę można edytować dowolnie"

wybrano 405 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

464 375 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?