id: dsfjzs

Ocalmy od zapomnienia. Archiwum Dawnego Rembertowa

Ocalmy od zapomnienia. Archiwum Dawnego Rembertowa

Nasi użytkownicy założyli 1 014 532 zrzutki i zebrali 1 060 966 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Właśnie mija 15 lat jak powstał lokalny portal historyczny www.dawnyrembertow.pl, na którym dzięki życzliwości mieszkańców udało się przedstawić prawie 3 tys. zdjęć, wiele dokumentów i informacji. Z tej okazji organizowana jest urodzinowa zrzutka "Ocalmy od zapomnienia" na dalszą rozbudowę wirtualnego Archiwum Dawnego Rembertowa. Wiem, że czasy są ciężkie: wojna w Ukrainie, inflacja, pandemia i pewnie mnóstwo bardziej pilniejszych potrzeb - ale dzięki temu uda się upamiętnić i zaprezentować wiele ciekawych informacji, zdjęć, dokumentów i pamiątek, póki żyją jeszcze świadkowie tamtych czasów.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę serwera i modernizację oprogramowania strony oraz na digitalizację, tłumaczenie i indeksację zbiorów związanych z historią Rembertowa znajdujących się w różnych urzędach, archiwach i innych instytucjach oraz u osób prywatnych. Dzięki temu uda się przybliżyć mieszkańcom Rembertowa (szczególnie młodym i nowym), studentom ASzWoj i gościom odwiedzającym Rembertów, historię i wiedzę o wydarzeniach, które miały miejsce na terenie naszej dzielnicy. 

Będzie to bardzo duża baza wiedzy dla badaczy, ale także dla każdego interesującego się lokalną historią. Dlatego prosimy wszystkich, którym bliski sercu jest Rembertów o wsparcie tej inicjatywy.

Pozdrawiam i dziękuję!  

Sławek Bielicki

www.dawnyrembertow.pl


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
Dane ukryte
50 zł
AL
Aleksander Lesiński
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!