Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 519 zł 
z 35 000 zł
15%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności2

 • Jesteśmy już w Nowym Roku 2021!

  Wszystkim wypłacającym i w ten sposób wspierającym projekt Fundacji z całego serca dziękuję!

  Każdy z Was jest w współtwórcą tego projektu - budowy studni. Przyczynianie się do zapewnienia czystej wody ponad trzytysięcznej społeczności, dzięki czemu eliminujecie choroby przenoszone przez brudną wodę, takie jak cholera czy dur brzuszny.

  w lutym tego roku mam zamiar wybudować te studnię, dlatego proszę o wpłaty - jesteśmy bardzo blisko celu.

  Pozyskaliśmy pompę głębinową od firmy Groundfos, która w najbliższych tygodniach trafi do Tanzanii. Teraz trzeba zebrać środki na odwierty. Konkretnie na 140 metrów odwiertów . Zarówno ja jak i wszyscy mieszkańcy wioski Logoyeti i wiosek przyległych, którzy spoglądają ku Nam z nadzieją, życzymy Państwu Szczęśliwego Nowego Roku!d3f4317cb4ae0394.jpegf4ac5dd2865ab0b0.jpeg


  Czytaj więcej
 • Na zdjęciu Afiya, dziewczynka z jednej z wiosek, dla której tak ważna jest budowana przez nas studnia. W rączce ma butelkę, do której wlała zanieczyszczoną wodę deszczową - jedyną obecnie tam dostępną. Po moim przyjeździe do Tanzanii ks.Marek, misjonarz zaprzyjaźniony z naszą fundacją, kategorycznie zabronił mi dotykać miejscowej wody i każdej innej - niebutelkowanej. Drobnoustroje, które w niej żyją, potrafią wniknąć przez skórę do naszych organizmów. Choroba wywoływana przez nie, to m.in. bilharcjoza, powoli wyniszczająca układ pokarmowy, będąca przyczyną wielu zgonów. Umieralność dzieci do lat 5 jest tam bardzo wysoka. Dane ONZ wskazują, iż w Afryce każdego dnia ok. 1400 dzieci umiera na choroby „biegunkowe”. Przyczyną ok. 800 z tych zgonów jest waśnie brudna woda. Wpłacając jakąkolwiek kwotę, możecie się Państwo przyczynić do zmiany tych tragicznych danych.

  Każde zebrane przez nas 240,00 zł to jeden metr studni, z której popłynie czystsza woda. I będzie potem płynąć przez lata.  m399411e4d4bee76.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przy granicy z Kenią oraz na obszarach pozbawionych dostępu do wody pitnej ciągnących się dziesiątkami kilometrów -   w wioskach tanzańskich żyją rodziny masajskie.

Codzienne rano kobiety i dzieci z tych rodzin wyruszają na kilkunastokilometrową wędrówkę po wodę do miejsca, w którym zbiera się kałuża w ziemi na głębokości kilku metrów.

Woda ta nie jest ani zdatna do picia ani nawet do mycia.

My Europejczycy nie pozwolilibyśmy wypić jej nawet naszym domowym zwierzętom.

I słusznie. Woda ta pełna jest pasożytów, bakterii i wirusów, które w Europie już nie występują, a nawet jeśli są, to jesteśmy na nie zaszczepieni. Mitem jest twierdzenie, że mieszkańcy Afryki są „odporni” na dur brzuszny czy żółtaczkę. Tam dzieci umierają na zwykłe skaleczenie. Dlaczego? Bo do rany wdaje się tężec, który je zabija. Ludzie ci nie mają pieniędzy na szczepienia, ale wspólnie w Wami, Fundacja Afryka Help może im pomóc poprzez zapewnienie czystej wody zdatnej do picia. 

 

Dlaczego tak ważna jest Wasza pomoc aby to zmienić ?

 W XXI w. na terenie Afryki – kontynentu silnie rozwijającego się dzięki wielu ludziom dobrej woli takich jak Wy – dzieci zamiast siedzieć w szkole muszą całe dnie przeznaczać na wędrówkę po wodę i powrót z baniakami do swoich wiosek.

Projekt Naszej Fundacji „Woda zdatna do picia”, to projekt budowy studni wierconej, którego koszt wynosi około 8500 USD. Dzięki temu projektowi 1500 mieszkańców wiosek Loltepei i Rogoyeti w prowincji Manyara, będzie mogło pić czystą wodę. Bez wsparcia ludzi dobrej woli nie uzbieramy środków na budowę studni. Obecnie występuje w Tanzanii pora sucha, która umożliwia dokonanie pomiarów hydrologicznych, dokonanie odwiertów oraz zamontowanie urządzenia pompującego.

Po zakończeniu pory suchej (około lutego) przyjdzie pora deszczowa, obszary zostaną zalane wodą deszczową powodującą potoki błotne i budowa studni stanie się niemożliwa.

 

Wraz z ojcem Markiem, misjonarzem żyjącym tam od ponad 20 lat, prosimy o wsparcie dla kobiet i dzieci żyjących w skrajnie nędznych warunkach, bez dostępu do wody pitnej, bez której nie można przeżyć.

Twoja wpłata uratuje kolejną rodzinę przez chorobami spowodowanymi brudną, zanieczyszczoną wodą.

              

  Anna Walkowiak

Prezes Fundacji


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 83

 
Dane ukryte
1 163,49 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
126 zł
 
Dane ukryte
123 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

774 619 zrzutek

i zebrali

574 369 258 zł

A ty na co dziś zbierasz?