10 200 zł 
z 50 000 zł
20%
140 dni do końca
44 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ania, Kacperek, Konradek, Oleńka, Oskarek, Pawełek… To imiona tylko niektórych pacjentów naszego hospicjum domowego dla dzieci.


W sumie jest ich ponad trzydzieścioro. Niektóre dzieci są z nami kilka dni lub tygodni, inne kilka miesięcy, nieliczne kilka lat… Co je łączy? Są bardzo chore. Chore NIEULECZALNIE – na nowotwory, choroby genetyczne, neurologiczne, metaboliczne i wiele, wiele innych, na które medycyna nie znalazła jeszcze leku.


Dzięki naszej wiedzy i pracy Ania, Kacperek, Konradek, Oleńka, Oskarek, Pawełek…, mimo ciężkiej i nieuleczalnej choroby, mogą najtrudniejsze w życiu chwile związane z chorobą i umieraniem spędzić godnie, w bezpiecznych i przyjaznych warunkach rodzinnego domu.

I choć nikt nie jest w stanie przywrócić im zdrowia, my potrafimy sprawić, żeby blisko była mama i żeby nie bolało.


Aby to było możliwe, potrzebujemy WASZEJ pomocy! Sprzęt medyczny, leki, środki pielęgnacyjne i opatrunkowe, wreszcie paliwo do samochodów, którymi codziennie dojeżdżamy do pacjentów – wszystko to kosztuje! Koszty, które nieustannie rosną, ponosi w całości nasza fundacja.

Dlatego zakładamy tę zrzutkę.


Każdy może pomóc, liczy się nawet drobna kwota – wszak nawet wielki ocean składa się z kropel. Możecie wpłacać indywidualne datki lub założyć własną SKARBONKĘ do naszej zrzutki i prowadzić wśród swoich znajomych akcję na rzecz wsparcia naszego hospicjum.


Potrzeby są ogromne. Koszt jednego dnia opieki nad jednym pacjentem to ok. 650 złotych! Wystarczy pomnożyć tę kwotę przez liczbę naszych pacjentów i liczbę dni w roku …


Ania, Kacperek, Konradek, Oleńka, Oskarek, Pawełek… To dla nich zakładamy tę zrzutkę. Wierzymy, że ich nie zawiedziecie!


Zachęcamy do śledzenia naszej działalności w Internecie - na stronie www.hospicjum.waw.pl oraz na Facebooku.


***

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP) i jako taka jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) pod numerem 0000097123.

***

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci zarejestrowana jest w bazie organizacji pozarządowych – http://bazy.ngo.pl/profil/274/Fundacja-Warszawskie-Hospicjum-dla-Dzieci.

***

Otrzymane środki przeznaczamy w całości na cele statutowe tj.:

  • świadczenie domowej opieki paliatywnej nad dziećmi,
  • wsparcie w żałobie rodzin dzieci zmarłych,
  • rozwijanie i propagowanie modelu domowej opieki paliatywnej nad dziećmi w Polsce i zagranicą


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 113 zrzutek

i zebrali

808 724 556 zł

A ty na co dziś zbierasz?