id: duhu49

Odbudowa domu Ani po pożarze - Osiek, dolnośląskie

Odbudowa domu Ani po pożarze - Osiek, dolnośląskie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 216 zł
z 150 000
30%
zakończona
14.03.2021r
508
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 038 071 zrzutek i zebrali 1 109 216 868 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,

zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie dla mojej ukochanej siostry Ani. Celem zbiórki jest zebranie funduszy na odbudowę domu dla Ani i jej córki, aby mogły wrócić do normalnego życia. Będę również niesamowicie wdzięczna za udostępnianie linka do zbiórki dalej – to także wymierna pomoc w takiej sytuacji! Z góry serdecznie wszystkim dziękuję.


Kilka dni temu 11 stycznia 2021 roku moja siostra Ania straciła cały swój dobytek w pożarze. Jej mały, skromny dom, który dostała po naszych rodzicach w Osieku doszczętnie spłonął w kilka minut. Nie było szans, aby cokolwiek uratować i moja siostra wraz z córką zostały z tym w czym wybiegły. Wszystko co było w domu strawił ogień.


Dziękuję losowi, że w ostatniej chwili udało im się uciec z tego piekła i fizycznie prawie nie odniosły żadnych obrażeń.


Siostra całe życie jest bardzo uczciwą, skromną i pracowitą osobą, co z pewnością potwierdzi każdy kto ją zna. Nie jest żadną patologią. Wychowała samotnie wspaniale córkę, która właśnie skończyła osiemnaście lat i miała wkroczyć w dorosłość, jednak w tej chwili wszystko runęło dla nich dwóch w ciągu tych dosłownie kilku minut. Nie wiem dlaczego je to spotkało i sama zadaję sobie to pytanie.


Ta sytuacja znacznie przekracza finansowe możliwości całej naszej rodziny oraz niewielkie oszczędności Ani. Oczywiście wspieramy ją jak tylko możemy, sama aktualnie pomagam siostrze np. kupiłam jej podstawową odzież i rzeczy codziennego użytku. Siostra aktualnie przebywa w kiepskim stanie psychicznym w mieszkaniu u naszej mamy wraz z córką.


Ja aktualnie staram się zorganizować jakąkolwiek pomoc dla siostry. Zgłosili się do nas ludzie dobrej woli, którzy chętnie pomogą przy odbudowie domu Ani, ale wciąż potrzebne na to wszystko są fundusze, których nie mamy. Dlatego będę wdzięczna za przekazanie każdej, jednej złotówki na zbiórkę, liczy się gest a nie kwota.


Byłyśmy uczone przez naszych rodziców zawsze, że warto być dobrym i przyzwoitym człowiekiem, bo dobro powraca. Ania zawsze pomagała różnym ludziom na miarę swoich możliwości, a dziś to ona potrzebuje pomocy.


PS. Zależy mi na pełnej transparentności zrzutki, dlatego załączam wykonany wstępny kosztorys odbudowy domu Ani (do tzw. stanu surowego zamkniętego) wykonany nieodpłatnie przez wspaniałego człowieka dobrej woli, który także zaangażował się jako budowlaniec w pomoc mojej siostrze.


Kosztorys nie uwzględnia jeszcze instalacji ogrzewania,instalacji wodno-kanalizacyjnej, stolarki drzwiowej/okiennej oraz elewacji. Jak tylko otrzymam wycenę pozostałych prac również je opublikuję. Wstępnie szacujemy całość kwoty potrzebnej do odbudowy domu na ok. 150 000 zł. bez jakiegokolwiek wyposażenia.


Dom był ubezpieczony, ale suma ubezpieczenia jest niewystarczająca przy takim rozmiarze strat, a dopóki ubezpieczyciel jej nie wypłaci, to nie mamy żadnej gwarancji, że będą jakiekolwiek środki. Jeśli na zbiórce uzbieram kwotę wystarczającą na odbudowę domu Ani, a ubezpieczyciel wypłaci środki, to ewentualny naddatek pieniędzy przekażemy na lokalne schronisko dla zwierząt.


Wszystkie kosztorysy:

https://drive.google.com/drive/folders/1EpKB0-W-9cHbCnk_9kj96EHuO0j3YaE8?usp=sharing


Publikacje prasowe na temat pożaru:

https://www.lubin.pl/dom-splonal-doszczetnie/

https://ug.lubin.pl/pozar-w-osieku-pozar-strawil-budynek-mieszkalny/

http://magazyn.elubin.pl/pozar-w-osieku-ogien-doszczetnie-strawil-budynek-mieszkalny/


Serdecznie dziękuję za każde wsparcie

Ewelina


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 508

MS
MIchał Szałapski
1 800 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 100 zł
MT
Monika Todzia
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
BZ
Jaroslaw Chmiel
930 zł
SP
Sebastian Pelc
810 zł
 
Dane ukryte
560 zł
 
Dane ukryte
550 zł
RD
Rafał Dąbrowski
Zobacz więcej

Komentarze 48

 
2500 znaków