id: dur3ur

Na pomoc w uzależnieniach, depresji i zaburzeniach psychicznych

Na pomoc w uzależnieniach, depresji i zaburzeniach psychicznych

Nasi użytkownicy założyli 1 036 413 zrzutek i zebrali 1 105 171 142 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mam na imię Paulina i od września 2021 roku (z pomocą wielu ludzi) prowadzę Fundację "Maria Magdalena". Naszą misją jest pomoc w sytuacjach problemów ze zdrowiem psychicznym – wszelkich zaburzeń, depresji, uzależnień oraz szerzenie świadomości na powyższe tematy. Misja oczywiście nie wzięła się z powietrza - osobiście przeszłam drogę z uzależnienia od narkotyków, potem alkoholu, żeby na końcu spotkać się ze skrywaną pod tym wszystkim depresją. Dziś wolna i szczęśliwa pomagam innym osobom, które są gotowe zawalczyć o własne życie.

Wierzę, że do mnie dołączysz i zechcesz wesprzeć potrzebujących.


Jak pomagamy?


Pierwszorzędną i podstawową pomocą jaką potrzebujemy zapewnić naszym podopiecznym to opieka lekarza psychiatry oraz stała psychoterapia – to regularne spotkania, raz w tygodniu, a czasem nawet dwa, z psychoterapeutą przez minimum pół roku. Poprzez tę zbiórkę chcemy zapewnić naszym podopiecznym gwarancję, że przez najbliższy czas nie zabraknie finansów na proces leczenia, w którym są obecnie.

Często trafiają do nas również osoby, które potrzebują jednorazowego wsparcia, konsultacji, wskazówki lub po prostu zwyczajnej rozmowy i zrozumienia.

Niestety ostatni czas bardzo nam pokazuje, że problemem wiodącym są uzależnienia - w tej sytuacji pomocy i opieki wymaga nie tylko osoba chora, ale również najbliższa rodzina - rodzice, rodzeństwo, współmałżonkowie, partnerzy, dzieci.


Poza pomocą indywidualną zapraszamy na grupy wsparcia, konferencje i wydarzenia które mają na celu szerzyć świadomość społeczną oraz zapewniają psychoedukację.


Bardzo ważną przestrzenią naszego działania jest również dobra, nowoczesna PROFILAKTYKA zdrowia psychicznego oraz uzależnień. Wiemy jak trudno jest się wydostać z więzienia własnych słabości - zdecydowanie lepszą opcją jest zapobiegać, niż gasić pożar. Stąd szereg spotkań i propozycji (głównie dla młodych ludzi) - które mają mobilizować, pomagać poznać i zrozumieć siebie oraz swoje emocje, pomóc odkryć pasję, talent i potencjał aby żyć pełnią życia bez wszelkiego rodzaju używek.Ile zbieramy?

W ostatnim czasie, bardzo mocno szyki pokrzyżowała nam fala hejtu. Ponieważ środowisko w którym się obracamy i działamy jest dosyć małe - skutkiem tej sytuacji jest naprawdę drastyczny spadek darowizn.


Stąd mobilizacja (nie poddajemy się - działamy ) i również organizacja zrzutki.


Na najbliższe dwa- trzy miesiące działalności potrzebujemy 50 000 zł


Skąd ta kwota ?

Wizyta u lekarza psychiatry to koszt od 240 zł do 360 zł - w zależności od problemu potrzeba konsultacji co dwa miesiące lub nawet co dwa tygodnie.


Psychoterapia to koszt 140 zł -180 zł za wizytę indywidualną i 240 zł -360 zł za terapię małżeńską.


Prowadzimy własną przestrzeń gdzie znajduje się gabinet psychoterapeutyczny oraz jest to miejsce spotkań, rozmów, zarówno indywidualnych jaki i grupowych - miesięczny koszt utrzymania to niespełna 3 000 zł.


Od początku działalności fundacji nikt z członków zarządu nie pobiera pensji, ani żadnego innego wynagrodzenia - jak można zaobserwować na naszym profilu na facebook 'u nasze działania naprawdę nabierają rozpędu i są potrzebne, dlatego też potrzebujemy już na ten moment chociaż połowy etatu aby móc dalej pomagać ;)


Dochodzi jeszcze szereg kosztów czysto organizacyjnych, administracyjnych czy marketingowych np. zakup kasy fiskalnej - na cito.


Wspierajmy w walce o życie.


Za każdą historią jednego człowieka, stoją bliscy, rodzina , znajomi... zmiana jednej osoby niesie za sobą kolejne zmiany. Pomagając dajemy nadzieję na to, że życie nie kończy się w chwili kryzysu czy załamania, dajemy konkretnym osobom wiarę w to, że z uzależnienia można wyjść i jeszcze żyć normalnie, dajemy szansę na posklejanie małżeństwa i rodziny dla dzieci, dajemy miłość, która jest jedyną odpowiedzią na ból życia. Pomóżmy odzyskać sens.Już teraz dziękuję za Twoje dobro!


Jeśli chcesz przekazać darowiznę bezpośrednio na konto, użyj tych danych:

Fundacja Maria Magdalena

ul. Jana Matejki 23/21

99-300 Kutno

nr konta: 80 1020 3440 0000 7002 0279 4907

tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją nagrodę/ofertę - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Obraz malowany po numerach
Zachęcamy do zakupu obrazu malowanego po numerach, z którego całkowity dochód trafi na pełnienie misji Fundacji Maria Magdalena :)
100 zł
Zakończona

Wpłaty 51

 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
ukryta
WL
Weronika Lenarczyk
100 zł
DA
Daniel
10 zł
MB
Magdalena
20 zł
PG
Paulina Grzybowska
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków