id: dvby88

Kuchnia Leśna w Parostacji - stwórzmy ją razem!

Kuchnia Leśna w Parostacji - stwórzmy ją razem!

Nasi użytkownicy założyli 934 585 zrzutek i zebrali 922 657 110 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Parostacja to niezwykłe saunowe uzdrowisko zlokalizowane w pełnej drzew magicznej przestrzeni nad jeziorkiem Zimna Woda w Maryninie pod Grodziskiem Mazowieckim, 25 minut drogi od centrum Warszawy. Można tu wygrzać się na jednej z otwartych sesji saunowych, skorzystać z sauny na wyłączność lub umówić na indywidualny masaż gorącymi liściastymi witkami. 


Parostację prowadzi PARA – budowniczy sauny, masujący witkami – Wit Lucjan Morawski i Natalia Xymena Ambroziak – zajmująca się m.innymi masażem powięziowym, tkanek głębokich, Lomi Lomi i tantrycznym.


Dla nas Parostacja to przede wszystkim miejsce spotkań z ciekawymi ludźmi. Współtworzy je z nami cała społeczność napotkanych na naszej ścieżce osób, które wyznają podobne do nas wartości i które pragną dzielić się swoimi rozmaitymi umiejętnościami. Organizujemy regularnie różnego typu warsztaty i wieczory tematyczne, dzięki którym grupa przyjaciół Parostacji nieustannie rośnie i wspólnie pracujemy nad tym, żeby ciągle się rozwijać. Obecnie przestrzeń ta stanowi bezpieczną przystań dla mobilnej sauny i beczki z jacuzzi, z którymi objeżdżamy co roku wszystkie letnie festiwale. Mamy tu także własną pasiekę, w której mieszka 30 tysięcy pszczół i laboratorium domowej kombuchy, którą schładzamy się po saunie.


Teraz budujemy wreszcie pierwszą stacjonarną saunę parową - inspirowany naszą rocznicową podróżą do Maroka hammam z widokiem na jezioro i KUCHNIĘ LEŚNĄ, która zastąpi dotychczasowy namiot harcerski w funkcji wygodnej przestrzeni odpoczynku po saunie. Pragniemy wyposażyć ją nie tylko w podstawowy sprzęt kuchenny i duży gliniany piec do pizzy, ale też komfortową przestrzeń do przebierania się i wypoczynku oraz toaletę i ciepły prysznic.

Po rozmowach z Wami wiemy, że to właśnie to, na co czekaliście. 

W dalszych planach mamy między innymi budowę sauny na wodzie oraz glinianej kopuły pod specjalne ceremonie, takie jak szałasy potów i oczywiście wiele, wiele więcej.


Rozbudowa trwa. Pomysłów jak zwykle mamy znacznie więcej niż możliwości ich realizacji, dlatego prosimy Was o wsparcie, żebyśmy mogli jak najszybciej stworzyć warunki, które pozwolą nam na zimę znów zaprosić Was nad nasze jeziorko w Maryninie.


Potrzebujemy głównie pomocy przy budowie i pracach technicznych, doradztwa osób bardziej doświadczonych, a także wsparcia polegającego na poczuciu, że nie jesteśmy w tym wszystkim sami i mamy z kim i dla kogo działać! Dziękujemy za wszystkie jego przejawy, jesteście wspaniali!

Niemniej wsparcie finansowe też jest ważne.


Póki co większość naszych środków pochłonęła naprawa przeciążonego silnika naszego busa ciągnącego saunę po festiwalach oraz niekończące się prace ziemne, które są niezbędne by oczyścić i pogłębić teren jeziorka i zyskać więcej intymności przez odgrodzenie od sąsiadów.


Aktualnie potrzebujemy pieniędzy przede wszystkim na ocieplenie ścian, komin, okna, szyby, drzwi, podłogę, oświetlenie i podstawowe elementy wyposażenia oraz piec do pizzy.
W zamian za wpłaty oferujemy to, co umiemy najlepiej - czyli przede wszystkim nasze firmowe seanse sauno-masażowe i kursy, podczas których podzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie.


Zbiórka jest jednocześnie przede wszystkim moim - Xymeny - prezentem urodzinowym dla Lucjana, który cały swój czas poświęca ostatnio na rozbudowę naszego uzdrowiska. Robiąc to praktycznie w pojedynkę regularnie mierzy się z trudnościami technicznymi, przeciwnościami losu i chwilami zwątpienia - dlatego wsparcie w tym, co jest dla niego w tej chwili najważniejsze uważam za najlepszy możliwy prezent.


W racji tego, że przez cały sezon jesienny (do końca grudnia tego roku) sauna i beczka z jacuzzi będą stały w - dobrze już wielu z Was znanym - ogrodzie mojego salonu Radykalny Relaks w Wawrze - to właśnie tutaj zapraszam Was po odbiór nagród. Rezerwacje przyjmuję przez messenger oraz pod numerem 793005533. Adres: Rubinowa 5, róg Błękitnej.Proponuję Wam: 


MASAŻ DOWOLNIE WYBRANYM PRODUKTEM SPOŻYWCZYM (1,5h) - 250zł

Mój autorski masaż terapeutyczny o nazwie Radykalny Relaks, polegający na Rozbrajaniu, Rozluźnianiu i Rozwibrowaniu ciała poprzez intensywną pracę na powięziach i przyczepach mięśniowych, która odblokowuje kanały energetyczne i umożliwia kontakt z zapisanymi w ciele niewyrażonymi emocjami i nieuświadomionymi przekonaniami. To dobierana indywidualnie terapia, w której w zależności od potrzeb łączę m.in. techniki masażu powięziowego, tkanek głębokich, taoistycznego, Lomi Lomi i bioenergetycznego. Ważne jest przy tym, aby osoba przyjmująca masaż świadomie głęboko oddychała, pracując z intencją, z którą przyszła. 

Z okazji zrzutki na Kuchnię Leśną tę intencję obrazować będzie dowolnie wybrany przez Ciebie produkt spożywczy, którym niezależnie od jego kształtu i konsystencji wysmaruję i pouciskam Twoje ciało w trakcie masażu. Nic, co jadalne nie jest mi obce. Radykalny Relaks uczy przyjmować wszystko, co przychodzi ze spokojem i akceptacją.UZDRAWIAJĄCE SESJE SAUNA-HEALINGU.

Sauna-Healing to wypracowana przeze mnie i Lucjana autorska metoda terapeutycznej pracy z ciałem w saunie (SBT - Sauna Based Therapy). 

To saunowa podróż w odmienne stany świadomości przy pomocy okładów z dębowych witek, zmysłowego peelingu i uwalniającego napięcia, głębokiego masażu - w rytualnej oprawie gęstych aromatów kadzideł, orzeźwiającego smaku owoców i kojących dźwięków instrumentów.

Rytuał ten nazywamy rytuałem odrodzenia, jako że panująca w saunie wysoka temperatura i wilgotność odsyłają ciało bezpośrednio do doświadczeń prenatalnych. Przy odpowiednio dozowanych bodźcach następuje cofnięcie do postrzegania własnego ciała od wewnątrz, niczym w łonie matki i związane z tym odpuszczenie kontroli i dezintegracja - potrzebna by po wszystkim móc narodzić się na nowo. Podczas naszej sesji przeprowadzamy krok po kroku przez kolejne fazy tego procesu niczym asystujące przy porodach położne. 

Seans ten przeprowadzamy wspólnie - dopełniając się wzajemnie męską i żeńską energią - lub samodzielnie - biorąc indywidualną odpowiedzialność za całość procesu. Na jesieni, tak jak podczas letnich festiwali - sesje sauna-healingowe będę wykonywać przeważnie ja, Xymena. Do końca grudnia w moim ogrodzie w Wawrze, od Nowego Roku już najprawdopodobniej w Maryninie.


W wersji indywidualnej lub dla par (ok 2,5h z przerwami na chłodzenie i integrację) proces ten przybiera formę głęboko transformującej sesji uzdrawiania - spotkania z własnymi granicami poprzez intensywną pracę z intencją i oddechem:

350 zł - Sauna-Healing - indywidualna sesja uzdrawiania (ok. 2,5h)

500 zł Sauna-Healing - sesja uzdrawiania dla pary (ok. 2,5h)


W luźniejszej formule dla 3-4 osób (ok. 4h) staje się okazją do wspólnego relaksu i całkowitego odprężenia wspomaganego synergią grupy:

600 zł - Sauna-Healing dla 3 osób (ok. 4h)

800 zł - Sauna-Healing dla 4 osób (ok. 4h)KURS MASAŻU WITKAMI

Podczas 4-godzinnego kameralnego spotkania w saunie przekażemy Wam wszystkie podstawowe informacje o różnych tradycjach saunowych i wytłumaczymy, czym wyróżnia się nasz styl na tle innych. Następnie w części praktycznej udowodnimy Wam, że witki to nie tylko "prosta chłosta" i pokażemy co, jak i dlaczego można robić z nimi w saunie oraz pozwolimy Wam doświadczyć tego, jak różnymi technikami osiągać rozmaite efekty. W końcu przeprowadzimy Was przez całą procedurę krok po kroku, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia będziecie mogli samodzielnie wykonać kompletny i bezpieczny masaż każdym rodzajem witek w każdej saunie, niosąc w świat płynące z tego zabiegu uzdrawiające korzyści.


600 zł - Indywidualny kurs masażu witkami w saunie (ok. 4h) w dowolnie wybranym terminie

800 zł - Kurs masażu witkami w saunie dla 2 osób (ok. 4h) w dowolnie wybranym terminie


Do końca grudnia kurs przeprowadzać będziemy w moim ogrodzie w Wawrze, od Nowego Roku już najprawdopodobniej w Maryninie.KURS MASAŻU ROZLUŹNIAJĄCEGO W SALONIE RADYKALNY RELAKS

Rusza długo obiecywana kontynuacja działalności Radykalnej Akademii. Dzięki moim radykalnym warsztatom poznacie pełen wachlarz bezpiecznych i skutecznych technik, które pomogą Wam samodzielnie skomponować całościowy masaż rozluźniający, nawet jeśli jesteście zupełnie początkujący. 

- Przeprowadzę Was przez cały proces od pierwszego dotknięcia aż po finałowe wykończenie.

- Zaprezentuję podstawowe techniki pokazując różnice pomiędzy rozmaitymi stylami i tradycjami masażu.

- Porozmawiamy o różnych jakościach dotyku i oddziaływaniu poprzez koncentrację uwagi i energii.

- Pokażę jak kontrolować własną postawę i zadbać o ergonomię pracy

- Wytłumaczę co może zdziałać odpowiednia oprawa i przestrzeń

- Opowiem o znaczeniu oddechu i aktywnym udziale osoby przyjmującej

- Omówię krótko podstawy anatomiczne, przeciwwskazania, zasady bhp i najczęściej popełniane błędy

Przede wszystkim jednak będziemy jak najwięcej praktykować, przygotujcie się więc na kilka godzin błogiego rozpłynięcia w kojącym, bezinteresownym dotyku.

Każdy z Was będzie zarówno dawać, jak i przyjmować, wymieniając się w parach w dowolnych konfiguracjach.

Podczas kursu zapoznam Was z elementami masażu klasycznego, powięziowego, tkanek głębokich, Lomi Lomi, tajskiego, tantrycznego i bioenergetycznego.


400 zł - Udział w grupowym kursie masażu rozluźniającego w Salonie Radykalny Relaks (ok. 7h) - w grupie 4-6 osób w wybraną niedzielę w październiku, listopadzie lub grudniu.

800 zł - Indywidualny kurs masażu rozluźniającego w Salonie Radykalny Relaks (ok. 7h) - w dowolnie wybranym terminie

1000 zł - Kurs masażu rozluźniającego dla pary w Salonie Radykalny Relaks (ok. 7h) - w dowolnie wybranym terminieWIECZÓR SAUNOWY W SALONIE RADYKALNY RELAKS (ok. 5h, max.10 osób) - 600zl  

Zbierz znajomych i korzystaj bez ograniczeń z sauny w ogrodzie i salonu jako przestrzeni do wypoczynku i wymianek masażowych. Do chłodzenia woda z beczki i zewnętrzny zimny prysznic. Ciepły prysznic w salonie. Za dodatkową opłatą możliwość odpalenia jacuzzi.

Zapisy przyjmuję na terminy od października do końca grudnia.Oferujemy także specjalne kupony wstępu na organizowane w ciągu najbliższego roku otwarte saunowania Parostacji, ważne niezależnie od miejsca, w którym będziemy akurat stacjonować:


50 zł - promocyjny wstęp jednorazowy

Dowiedz się jakie jest Twoje warzywo mocy! Maszyna losująca wygeneruje dla Ciebie jednorazowe WARZYWNE HASŁO WSTĘPU na dowolne otwarte saunowanie w Parostacji, do wykorzystania przez cały rok (także podczas letnich festiwali).


550 zł - półroczny karnet wstępu na otwarte saunowania w Parostacji

1100 zł - roczny karnet wstępu na otwarte saunowania w Parostacji


Zostań naszym patronem i zapomnij o noszeniu ze sobą gotówki!


Możesz też wesprzeć nas tak po prostu - wpłacając dowolną kwotę.


Na tych, którzy w ciągu 3 miesięcy trwania zrzutki wydadzą łącznie powyżej 2000 zł za osobę czeka specjalna HALA SŁAWY w Parostacji. Wykonamy dla nich GIPSOWY ODLEW DOWOLNEJ CZĘŚCI CIAŁA, który umieścimy jako stały element dekoracji naszej przestrzeni w Maryninie.🍆 🥦 🌽


A dla spragnionych prawdziwej sztuki - NAGRODA SPECJALNA!!!

PROFESJONALNY PORTRET FOTOGRAFICZNY w starannie skomponowanym stroju z warzyw autorstwa AGNIESZKI CYTACKIEJ wykonany podczas Misteriów warzywnych 22.09.2022.


Wejdź we współpracę z artystką i stwórz na swoim ciele misterną kompozycję z dowolnych dostępnych na imprezie warzyw - pozując do jedynego w swoim rodzaju artystycznego portretu, który będzie dla Ciebie najlepszą pamiątką!


(Możliwe portrety zbiorowe w kilkuosobowych grupach, dostępne tylko 10 sztuk!)


🍅 🥬 🥕Każda, nawet najmniejsza, wpłata będzie dla nas realnym wsparciem i znakiem, że jesteście z nami!


Kto był w saunowisko.pl ten wie że umiemy czarować i tworzyć niesamowite przestrzenie do wypoczynku.


Można też wspomóc Lucjana korzystając z usług jego firmy Żaluzjoniści, gdzie na co dzień działa jako Kapitan Żaluzja. Jeśli Wy lub Wasi znajomi potrzebujecie żaluzji, zasłon czy innych wykończeń okiennych - wiecie gdzie się zgłosić! 

cleardot.gif


Chcesz wesprzeć nas w inny sposób? Zapraszamy do kontaktu!

https://www.facebook.com/saunaparostacja lub 793005533

Natalia Ambroziak (Xymena)


Lokalizacja

Marynin, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 16 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Inne
Sauna-Healing dla 3 osób (ok. 4h)

Saunowa podróż w odmienne stany świadomości przy pomocy okładów z dębowych witek, zmysłowego peelingu i uwalniającego napięcia, głębokiego masażu - w rytualnej ...

600 zł
Inne
Sauna-Healing dla 4 osób (ok. 4h)

Saunowa podróż w odmienne stany świadomości przy pomocy okładów z dębowych witek, zmysłowego peelingu i uwalniającego napięcia, głębokiego masażu - w rytualnej ...

800 zł

Kupione 1

Nieaktywne
Inne
Bilet wstępu na MISTERIA WARZYWNE 22.09.2022

Świętuj z nami równonoc jesienną i urodziny Wita Lucjana! Zapraszam na najgrubszą IMPREZĘ DOŻYNKOWĄ w stolicy, istne ŚWIĘTO PŁODNOŚCI I OBFITOŚCI rodem z lat pr...

100 zł

Kupione 24

Zakończona

Wpłaty 50

JM
Jerzy malinowsku
50 zł
KZ
Jakub Zajko
2 540 zł
JJ
Jakub J
50 zł
MM
Monika Matuszewska
150 zł
AS
Ada To Nie Wypada
100 zł
AD
Tadam
250 zł
 
Krzysztof Pawlik
100 zł
TD
Sebastian
1 000 zł
 
Kuba Rutkowski
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków