id: dvpdnp

#ZmalujmyCosDobrego i zmieńmy świat Kuby

#ZmalujmyCosDobrego i zmieńmy świat Kuby

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 189 270 zrzutek i zebrali 1 252 954 493 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kuba ma 18 lat i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Uwielbia malować i w ten sposób wyraża siebie i swoje emocje!

Kiedy skończył dwa latka wykryto u niego chorobę. Obecnie nie jest on w stanie samodzielnie się poruszać, mówić, ani wykonywać podstawowych czynności. Ponadto Kuba mieszka wraz z mamą w mieszkaniu o powierzchni 30 metrów kwadratowych, co jest ogromnym utrudnieniem w codziennym życiu. Pani Ula- mama Kuby ma 60 lat i jest zmuszona nosić syna średnio 10 razy dziennie.

Mama Kuby jest dla niego największą bohaterką. Drobna kobieta, każdego dnia nosi swojego syna z pokoju do łazienki, czy do łóżka. Nie mają oni warunków w mieszkaniu na to, aby Kuba był w stanie się poruszać inaczej niż na rękach swojej matki. Dodatkowo sprawa mieszkania, które jest własnością komunalną nie jest jasna, co nie pozwala na dokonywanie żadnych remontów.

Mama Kuby zebrane pieniądze pragnie przeznaczyć na specjalistyczny wózek, który ułatwi codzienne poruszanie się chłopca oraz podnośnik do wanny.

Kuba mały, wielki artysta!

Pomimo swojej niepełnosprawności Kuba wyraża swoje emocje oraz uczucia poprzez malowanie obrazów. Sprawia mu to ogromną radość.

Dzięki temu, że Kuba ma możliwość chodzenia do szkoły może się uczyć oraz rozwijać swoją pasję. Poprzez swój tablet może również porozumiewać się ze światem klikając na obrazki w specjalnej aplikacji.

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ze względu na fakt, iż Kuba chodzi już ostatni rok do szkoły. Miejsce, gdzie może poznać nowych ludzi i rozwijać swoje pasje zostanie mu odebrane.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Odwiedź nas na facebooku!

Ogrzewany miłością matki chłopiec, teraz już prawie dorosły mężczyzna uczy się samodzielnie funkcjonować, jednak jest to bardzo utrudnione ze względu na brak specjalistycznego sprzętu, który pozwoliłby Kubie na swobodne poruszanie się i odciążyłby jego mamę.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 222

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków