id: dvpyvv

Zasil konto i daj siłę!

Zasil konto i daj siłę!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 235 498 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Gdy bliski choruje - choruje cała rodzina! Chorzy na raka potrzebują pomocy - ich dzieci i bliscy też! Zasil konto i daj siłę!

Gdy bliski choruje - choruje cała rodzina! Chorzy na raka potrzebują pomocy - ich dzieci i bliscy też!

Zasil konto i daj siłę!

Twoje wsparcie pozwoli na:

realne i stałe wsparcie w procesie zdrowienia dla osób chorych onkologicznie

pomoc terapeutyczną rodzinom osób chorych

indywidualne konsultacje dietetyczne dla chorych

cotygodniowe zajęcia z jogi leczniczej i rehabilitację

warsztaty z rozwoju osobistego dające nadzieję i budujące siłę

warsztaty psychoedukacyjne dla osób chorych i ich rodzin

indywidualne sesje biofeedback

prowadzenie grup wsparcia dla osób po stracie osoby bliskiej

pomoc psychoonkologiczną, grupy wsparcia i programy terapeutyczne

dvpyvv-992f0720.png

Co robimy i kim jesteśmy:

Akademia Walki z Rakiem to wieloaspektowe wsparcie dla chorych onkologicznie i ich rodzin. Działamy od 2005 roku, jako zespół specjalistów psychoonkologów. Pomoc świadczona przez nas dla członków stowarzyszenia jest nieodpłatna.

Od 2005 roku do dzisiaj udzieliliśmy pomocy około 15 000 osobom.

Jesteśmy uchem po drugiej stronie słuchawki, kiedy wydaje się, że zawalił się świat, głosem, który odpowie, że słyszy i rozumie, miejscem, w którym można się spotkać z innymi i nie omijać w rozmowie takich słów jak choroba, rak, ból, strach. Gdzie ktoś powie, że da się coś zrobić z tą falą niepewności i lęku, że emocje można oswoić i zaprosić do pracy nad zdrowieniem, zmianą, pojednaniem.

W gabinecie psychoonkologa, podczas indywidualnej czy grupowej sesji można wypowiedzieć to, co tak trudno usłyszeć innym. Otrzymać wsparcie, zrozumienie i pomoc.

Blisko 40% pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej cierpi (poza chorobą podstawową) na różnego rodzaju zaburzenia nastroju (Mitchell, 2011, metaanaliza obejmująca 10 000 chorych). Oddziaływania psychoterapeutyczne są nastawione na poprawę jakości życia pacjentów (Watson, Kissane, 2011) i w tym obszarze mają charakter podejścia opartego na dowodach (ang. evidence-based approach).

Osoba wspierająca nieobjęta pomocą może doznawać objawów związanych z chronicznym stresem, które mogą doprowadzić do wypalenia, depresji i wielu chorób somatycznych.

Najbardziej bezbronne wobec kryzysu, w jakim w wyniku choroby znajduje się rodzina, są dzieci, u których może dojść do mających ogromny wpływ na rozwój emocjonalny zaburzeń więzi.

Chyba żaden inny czynnik nie poprawia jakości opieki onkologicznej w tak wyraźny sposób i tak niewielkim kosztem.

Głosy naszych pacjentów:

Krzysztof: "Moja rodzina boi się bardziej niż ja. Wolę im nie mówić co czuję. Muszę sobie sam poradzić z bólem."

Beata: "Bliscy stworzyli wokół mnie bańkę bezpieczeństwa, z której boję się wychodzić."

Małgosia: "Jestem naznaczona chorobą. Jestem inna niż wszyscy."

Marta: "Jestem bezradna i bezsilna wobec tej choroby. Nie chce mi się jeść, wychodzić z łóżka, rozmawiać z dziećmi. To wszystko jest bez sensu."

Jerzy: "Mam opór w głowie żeby cokolwiek planować. Jestem na rozdrożu, miotam się."

Krystyna: "Rodzina nie chce słuchać o lęku przed nawrotem. Jestem z tym zupełnie sama."

Jowita: "Mam wrażenie, że całe moje ciało płacze. Boję się, że umrę."

Pola: "Czuję się winna, że mama jest chora a ja zdrowa. Boję się, że mamy nie uda się wyleczyć."

Joanna: "Nigdy w swoim życiu nie byłam na pierwszym planie. Zawsze wszyscy byli ważniejsi. Teraz nie umiem poradzić sobie z chorobą. Nie wiem co to znaczy zatroszczyć się o siebie."

dvpyvv-2d92e362.png

Terapia psychoonkologiczna po pewnym czasie pomaga zmienić emocje, przekonania, postawy na zdrowsze, bardziej adaptacyjne.

u93ff7c48f4df20e.png

Krzysztof:

"Terapia przywróciła mnie do życia w rodzinie. Kiedy zachorowałem, oddaliłem się żeby ich nie obciążać. To powodowało izolację, przepaść między nami. Gdy jesteśmy razem czerpiemy z naszej siły, dzielimy się smutkami i radościami."

la92f52ced63dea3.png

Beata:

"Dobrze jest mieć oparcie w rodzinie ale potrzebuję również sama spoglądać moim lękom w oczy. Teraz wiem, że mogę radzić sobie z niepokojem i to daje mi poczucie sprawczości i wpływu na moje życie."

qf01950a11d94f80.png

Małgosia:

"Ja nie jestem pacjentką onkologiczną – nie chcę etykietki. Jestem kobietą ze swoimi celami i potrzebami. Chcę czerpać z życia pełnymi garściami tak, jak w tej sytuacji jest to możliwe. Wybieram własną drogę powrotu do zdrowia."

m5a4c38f1a0bca68.png

Jowita:

"Ruch daje mi poczucie, że jestem zdrowa. Daje mi siłę i poczucie wolności.

Kiedy się ruszam – żyję."

b372cd43de4d4426.png

Pola:

"Wiem, że mamie byłoby przykro gdybym z powodu jej choroby była ciągle smutna i przestała spotykać się z przyjaciółmi. Pewnie wtedy ona czułaby się winna."

oc9e0bef86fe8351.png

Joanna:

"Przecież nikt za mnie nie wyzdrowieje! Potrzebuję zadbać o swoje potrzeby, poczuć się pewniej, ale żeby to zrobić, to najpierw potrzebuję je poznać. "

ue3e3752f0325f74.png

Marta:

"Są dni kiedy czuję się jak młody bóg. Jestem silna i dobrze sobie radzę. Wtedy cieszę się z tego co mam. Przepełnia mnie nadzieja."

w4089fafe934ec2a.png

Jerzy:

"Planuję moje życie tak, jak miałbym żyć wiecznie, ale jestem gotów umrzeć dzisiaj. Gdy powtarzam sobie to zdanie, to czuję się wyzwolony. Czuję przepływ, wolność i harmonię ze światem. Nie wiem jak będzie – ale kto wie?"

p870abcb516bb21d.png

Krystyna:

"Pomoc psychoonkologiczna jest dla mnie niezwykle ważna. Poradziłam sobie z lękiem przed nawrotem. W moim życiu pojawił się większy spokój."

dvpyvv-ba2f6782.png


Dlaczego pomoc psychoonkologiczna jest ważna?

Diagnoza choroby onkologicznej, to najczęściej początek ogromnej życiowej zmiany, która dotyka wszystkich ważnych egzystencjalnych aspektów: rodziny, samopoczucia, związków, wyglądu, pracy zawodowej, relacji społecznych, wyznawanych wartości – żeby wymienić choćby część.

Zmiana dotyczy również bliskich chorego. Często na końcu „przewracających się kostek domina” są dzieci chorujących rodziców, które nie rozumieją dlaczego dorośli są smutni, spięci, oddaleni, więc boją się i cierpią. Zajęcie się psychologicznym aspektem diagnozy choroby onkologicznej może złagodzić obciążenie całego systemu rodzinnego.

Poważna choroba na skali stresu wg Holmesa i Rate’a zajmuje wysokie 6 miejsce (53 punkty) a jej następstwa - utrata lub zmiana pracy, obniżenie dochodów, zmiana osobistych nawyków i przyzwyczajeń, sposobu spędzania czasu i prowadzenia życia towarzyskiego – także są na niej oszacowane wysoko. Silne i trwające długo obciążenie stresem może doprowadzić do depresji i wypalenia, a co za tym idzie, działać negatywnie na proces leczenia i rekonwalescencji.

Choroba jest faktem, ale sposób w jaki sobie z nią radzimy – jakie tworzymy na jej temat myśli i przekonania, a więc jak się czujemy – jest obszarem naszego wyboru. Żeby dokonać go w sposób, który będzie budował nasze poczucie bezpieczeństwa i kontroli, potrzebujemy profesjonalnej pomocy.

Wsparcie jest naprawdę skuteczne, jeśli jest zorganizowane w sposób systemowy i opiera się na sprawdzonych metodach.

My znamy sposoby wspierania chorych i zbudowaliśmy sprawdzony zespół, na którym możemy je oprzeć.

A Ty możesz nam w tym pomóc.

dvpyvv-2c3fe6b5.png

Na co dokładnie zbieramy?

Naszym celem jest zebranie 100 000 zł, bo taka kwota zapewni ciągłość indywidualnych i rodzinnych sesji psychoonkologicznych, działanie grupy terapeutycznej i samopomocowej, prowadzenie sesji terapii poprzez ciało, biofeedbacku i jogi leczniczej, wykładów i konsultacji dietetycznych i filozoficznych, przez okres jednego roku.

Pozwoli nam też pracować nad nowymi pomysłami i zapraszać do współpracy najlepszych fachowców.

Nasze doświadczenie podpowiada nam jakie działania są najbardziej wspierające dla chorych i ich bliskich:

100 zł

to pierwsza konsultacja psychoonkologiczna i przede wszystkim pierwsza ulga!

24 000 zł

to 300 sesji indywidualnej terapii psychoonkologicznej - sesje z psychoonkologiem, to szansa na oswojenie się z diagnozą, przystosowanie do nowej sytuacji, a także na głęboką osobistą przemianę, która może być skutkiem świadomego przejścia przez trudny proces choroby.

40 000 zł

to 500 sesji psychoterapii dla rodzin, w których rodzic zachorował na chorobę nowotworową - objęcie opieką psychologiczną systemu rodzinnego, do którego należy chory daje szansę, że dostrzeżone zostaną potrzeby wszystkich jego członków. Wspieranie osoby chorej to ogromny wysiłek, który wymaga stałego zasilania zasobów, regeneracji, pracy z przekonaniami i emocjami.

6 400 zł

to roczny koszt grupowych zajęć „Jak radzić sobie ze stresem”, dzięki którym pacjenci – jak sami określają – „chociaż przez chwilę mogą odetchnąć”.

16 000 zł

to 200 sesji biofeedback - sesje biofeedback, to uczenie się kontaktu z sobą samym na poziomie systemu nerwowego. To efektywne radzenie sobie z bólem i stresem.

1 200 zł

to niezwykle ważne wykłady z onkodietetykiem, które pozwalają rozwiać wątpliwości jak wspierać swój proces zdrowienia poprzez właściwą dietę.

4 000 zł

to kwota na opłacenie indywidualnych konsultacji onkodietetycznych - spotkania z dietetykiem, to wspieranie procesu zdrowienia „uszytym na miarę” programem żywieniowym.

5 120 zł

to cotygodniowe zajęcia z onko-jogi, by na nowo zaufać sobie, swojemu ciału. Poczuć wigor i witalność tak ważne w procesie zdrowienia.

1 680 zł

sesje terapii poprzez ciało - to relaks i wzmocnienie ciała. Poznanie siebie i kontakt z innymi. Czerpanie motywacji od siebie nawzajem.

1 600 zł

to cykl zajęć z filozofem egzystencjalnym - wykłady filozoficzne, to pogłębienie rozumienia wspólnego nam wszystkim ludzkiego losu wspierające proces integracji zmian związanych z chorobą i zagrożeniem życia.

Grupa terapeutyczna, to skuteczna terapia i społeczne wsparcie. Przynależność i poczucie wspólnoty. Dzielenie się, rozumienie i bycie zrozumianym.

Grupa samopomocowa, to możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem, otrzymywanie i dawanie wsparcia. Bycie ważnym i potrzebnym.

Każdy wysiłek podjęty przez chorego żeby poprawić swoją sytuację, to wzmocnienie poczucia sprawstwa i kontroli nad własnym życiem, które w trakcie choroby jest wystawione na próbę.

Chcemy, żeby zgłaszający się do nas chorzy mogli otrzymać solidną pomoc i dlatego proponujemy działania długofalowe nastawione na trwałe procesy i zmiany.

dvpyvv-d625226f.png

* Wypowiedzi są autentyczne i należą do naszych pacjentów.

*Osoby na zdjęciach to nie nasi pacjenci - lecz wypowiedzi należą do nich.

Pokażcie Nam, że to co robimy jest dla Was ważne i ma sens. Wesprzyjcie Nasze działania!

dvpyvv-6cfe3bf5.png

Zrzutka stworzona przez

Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS


https://www.psychesomapolis.org/

Facebook

E-mail

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

MP
Monika Pazurkiewicz
300 zł
NA
Natalia
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Maria Korbas
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BZ
Bartosz Zieleźnik
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SG
Sylwia Mama Kuby
50 zł
Zobacz więcej